ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רפאל טוזון נגד המאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול) :

בפני כבוד השופטת שושנה שטמר

התובע
רפאל טוזון
ע"י ב"כ עו"ד קובי שפירא ואח'

נגד

הנתבעת
המאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול)
ע"י ב"כ עו"ד שלמה ברקוביץ ושות

בית המשפט המחוזי בחיפה

החלטה

1. לפני בקשה לתשלום תכוף.

התובע נפגע ביום 12/11/07 בתאונת דרכים, כמשמעותה בחוק פיצויים לנפגעי תאונות דרכים, התשל"ה-1975 (להלן "חוק פלת"ד). אין מחלוקת כי הנתבעת, המאגר הישראלי לביטוחי רכב (הפול), חבה לפצותו על נזקיו.

2. התובע הוא יליד 1975, גרוש, אב לשלושה בנים בוגרים, לפני התאונה עבד כשליח בחברת שליחויות.

3. התובע נותר נכה, וניכותו הועמדה על 100% במל"ל עקב שיתוק בפלג גופו התחתון. למבקש מונה על ידי בית המשפט מומחה בתחום השיקום, אשר קבע את צרכיו.

4. המבקש הגיש מספר בקשות לתשלום תכוף, שנעתרו. על האחרונה שבהן, נפסק לו סכום של 42,000 ש"ח, שנועד לכסות את התשלומים התכופים עד ליום 1/2/12.

5. המבקש טוען כי הוא זקוק לצרכיו ל-20,000 ש"ח לחודש, הכוללים הוצאות רכב, עלות מטפלים, העסקת עוזרת, אביזרים שונים, כביסה מוגברת, בלאי מוגבר של בגדים ומגבות, חיתולים, מחשב, הוצאות פעילות גופנית בחדר כושר, טיפולים פסיכולוגיים, פיזיוטרפיה והידרוטראפיה, הוצאות לתרופות, דמי שכירות ועוד. כן טען התובע כי בשנה האחרונה רכש מוצרים שונים לבית, שבלו.

6. המשיבה התנגדה לבקשה: נטען כי עברו למעלה משנתיים מיום התאונה, ותשלום תכוף נועד לתת מענה למועד הסמוך לתאונה. לפיכך נקבע בסעיף 5(ה(ב) לחוק פלת"ד כי תשלום תכוף יהיה למשך שנתיים בלבד; עד היום שלמה הנתבעת לתובע כתשלומים תכופים 187,000 ש"ח; התאונה היא תאונת עבודה ולפיכך יישא המל"ל ואו קופת החולים של התובע בכל הוצאותיו; המערער מקבל קצבאות מהמל"ל; הסכומים הנתבעים אינם נכללים בגדר אלו שניתן לתבוע עבורם בתשלום תכוף, המערער לא שכנע כי הוא הוציא את ההוצאות להן הוא טוען, אין אישור על הכנסתו בששת החודשים שקדמו לבקשה, המערער הגזים בתיאור הוצאותיו.

@ בחנתי את טענות הצדדים. ניכותו של התובע היא נכות קשה – פראפלגיה ללא שליטה בסוגרים. לכאורה הוא נזקק למטפלים שעלותם גבוהה, לאביזרים ולכביסה מוגברת. מנגד התובע לא טרח לציין בבקשתו מהן הכנסותיו כיום. למרות זאת, בהתחשב בכך ששוכנעתי שאין ביכולתו לשאת בכל ההוצאות למחייתו ולטיפול שהוא נזקק לו, וראיתי בכך טעמים מספיקים כדי להאריך את התקופה בגינה משולם תשלום תכוף מעבר לשנתיים ימים (וראו סעיף 5ה(ג) לחוק פלת"ד) החלטתי להעתר לבקשה ולפסוק לו עבור כל התקופה החל מ1/2/12 ועד ל-1/2/13, סכום של 1,500 ש"ח לחודש ובסה"כ 18,000 ש"ח. הסכום הכולל עבור כל השנה ישולם לו תוך 15 ימים מהיום, שאם לא כן יישא ריבית חוקית והפרשי הצמדה. לסכום יתווסף שכ"ט עו"ד בשיעור של 13%.

ניתנה היום, ו' אב תשע"ב, 25 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: רפאל טוזון
נתבע: המאגר הישראלי לביטוחי רכב )הפול)
שופט :
עורכי דין: