ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אלמיהו(עציר) :

20157-07-12

בפני כבוד השופט דוד גדול
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
אסנקאו אלמיהו (עציר)


ב"כ המבקשת עו"ד אריאל אודרברג
המשיב וב"כ עו"ד ורד חן

בית משפט השלום בנתניה

פרוטוקול

ב"כ המשיב
הדיון היום קבוע לעניין של חלופת המעצר. כבוד השופט מזרחי קבע בדיון הקודם שהמשיב ישתחרר אלא צריך למצוא חלופת מעצר. ניסינו למצוא חלופת מעצר ולא הייתה בנמצא. מאחר ומדובר באנשים בני משפחה נורמטיבים לחלוטין קשי יום שלא יכולים לעזוב את העבודה. זו הסיבה שנבצר מיכולותינו להציע חלופה. מדובר בעבירה שלא מיוחסת לבת זוג. מיוחסת לבחורה כן היה קשר או לא, יש מחלוקת, אין קשר רומנטי, לא גרים יחד. אני אבקש מביהמ"ש לאור הנסיבות שהצגתי, לשקול אפשרות בחיוב לשחררו בהרחקה. אנו נסכים להרחקה מנתניה. זה אומר שהוא לא יצור איתה קשר. אני מציעה הרחקה לחדרה. המתלוננת גרה בנתניה. המשיב בתקופה האחרונה ניסה למצוא מקום עבודה. בשלב זה עובד בגיל הזהב בנתניה. עדיין לא נקבע דיון בתיק העיקרי. המשיב כופר ואם הוא כופר זה יהיה דיונים ארוכים. התיק יכול להסתיים במקרה הטוב עוד חצי שנה. אני לא רוצה שאדם שחזקת החפות כרגע עומדת לו יהיה במעצר. אנו לא נמצא חלופה. אני יכולה להציג 2 אנשים שיחתמו על ערבות צד ג'.

ב"כ המבקשת
אנו מתנגדים בטח בשלב זה אחרי שקבלנו לפני שבוע בדיון האחרון שהתקיים בעניינו, שם השופט אמר וקבע שבשלב זה בטח אין לשחררו ללא חלופת מעצר מלאה בפיקוח אנושי, אמנם לא מדובר בבני זוג, מדובר באדם שהיה אובססיבי כלפיה, אביה של המתלוננת נפטר ובקשה לעזוב את מקום העבודה של הוריו מאז החל להטריד אותה. גם בזמן השבעה שישבה, גם בתום השבעה איים עליה שתקבר לצד אביה שרק נפטר. בהמשך תקף אותה. אמנם לא בהגדרת בני זוג. מדובר באדם מסוכן. בדיון הקודם נקבע שכיוון שזה לא בני זוג מצא לנכון לשחרר לחלופה. להרחיק זה לא יאיין מסוכנות, בטח לא בשלב זה. מדובר באיומים חמורים של רצח. אבקש לעצור אותו עד תום ההליכים. השופט בדיון הקודם התחשב בעובדה שמשיב זה ריצה מאסר של 7 שנים ב-2003 נגזר דינו על בעילה שגורמת חבלה. בתקופה זו ביצע עבירת איומים נוספת שישב 4 חודשים נוספים. מדובר באדם שמכיר את המערכת המשפטית. במסגרת האיומים אמר למתלוננת אני ישבתי בכלא, אני לא מפחד לשבת שוב. זה לא אדם רגיל. זה אדם שחווה בית סוהר בפנים ולא נרתע. בדיון הקודם ביהמ"ש שקל את העניינים וקבע שמקומו בפיקוח ומעצר בית מלא.

ב"כ המשיב
ביהמ"ש ציין שלא קיימת חזקת מסוכנות.


החלטה

לאחר ששמעתי טיעוני הצדדים, ואין חולק כי על פי חומר הראיות שהונח בפני חברי כבוד השופט מזרחי מצא חברי שאין חזקת מסוכנות הנובעת בימים אלו מהמשיב. אני סבור שאין לפקוד עליו חטאי עבר, שכן בגין חטאים אלו נשא עוונו ושילם את חובו לחברה. לא זו אף זו, הימים הקשים בהם אנו מצויים מלמדים שיש לבוא לקראת מי שאין לו, ולא יתכן שבגלל דלותו של אדם או דלותם של בני משפחתו ישלם מחיר כה כבד בחירותו.
לכן בשלב זה אני מוכן לקבל את הצעתה של ב"כ המשיב להרחיק את המשיב מהעיר נתניה. הוא לא יוכל להכנס לנתניה עד החלטה אחרת. המשיב מוסר כי ישהה בבית אחיו מר נגה אלמיהו המתגורר בחדרה בשכונת בית אליעזר ברח' וילנסקי 22/15. אין חובת שמירה של האח על המשיב. כל שאבקש כי המשיב ישהה בבית אחיו ובעיקר בין השעות 20.00 עד 8.00 בבוקר למחרת במעצר בית לילי ואסור לו לעזוב את בית האח. השחרור יתבצע כנגד קיום התנאים הבאים:
א. חתימת המשיב על התחייבות עצמית בסך של 5,000 ₪ לקיום תנאי השחרור.
ב. איסור יצירת קשר עם המתלוננת בין במישרין ובין בעקיפין בכל סוג טלפון שהוא ו/או באמצעות המחשב ברשת חברתית כלשהי.
ג. איסור כניסה לעיר נתניה עד להחלטה אחרת.
ד. חתימת האחות גב' אזנגש אלמיהו על ערבות צד ג' בסך 3,000 ₪ לקיום תנאי השחרור.
ה. חתימת האחיין מר דמסה שבש על ערבות צד ג' בסך של 3,000 ₪.
ו. ניתן להמיר את חתימתה של הגב' אזנגש אלמיהו בחתימתו של צד ג' אחר ובלבד שיחתום על אותו סכום.

השחרור יתבצע כנגד חתימה אחת לאלתר וחתימה נוספת לה אני נותן ארכה עד מחר בשעה 12.00.
היה ולא יעמוד בתנאים יעצר ויובא בפני שופט תורן תוך 24 שעות.
יש לאפשר למשיב 5 שיחות טלפון על חשבון המדינה מנקודת המעצר בבית משפט זה.

ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ב, 25/07/2012 במעמד הנוכחים.

דוד גדול, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אלמיהו(עציר)
שופט :
עורכי דין: