ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד פאוזי אלחמאמדה :

בפני כבוד השופט הבכיר חיים חדש
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

החשודים

  1. פאוזי אלחמאמדה
  2. פאריס אלחמאמדה
  3. מחמד חנגורי
  4. עאמר חמאמדה

נוכחים:
ב"כ המבקשת עו"ד הדס חלפון
החשודים מובאים ממעצר וב"כ עו"ד אייל הדר

בית משפט השלום באשדוד

פרוטוקול

עו"ד חלפון:
אני אשמע את ההחלטה בשם חוקרי הימ"ר לבקשתם ובהסכמת בית-המשפט.


החלטה

1. עניינה של החלטה זו היא בקשה להארכת מעצרם של המשיבים עוד ב- 10 ימים, לצורך השלמת חקירה, בחשד לביצוע עבירות של סחר בסמים מסוכנים, אחזקת סמים שלא לצריכה עצמית, שיבוש מהלכי משפט, קשירת קשר לפשע, הפרעה לשוטר בעת מילוי תפקידו והשמדת ראייה.

1.1 העבירות שאינן קשורות לסמים מיוחסות למשיב מס' 1.

2. מדובר בהארכת מעצר שנייה ובתאריך 19.7.12, הוארך מעצרם של המשיבים ב-6 ימים, בהסכמה.

3. חומר החקירה שהוצג בפני מקים חשד סביר הקושר את המשיבים למיוחס להם על ידי המשטרה:

3.1 ער אני למאמציו של הסניגור לערוך הפרדה בין המשיבים והמיוחס להם, וכן טענותיו כנגד הנסיון להציגם ככנופיה, אולם ההתרשמות מקריאת חומר החקירה היא שמדובר אכן בהתארגנות מתואמת לסחר בסמים מסוכנים ואחזקת סמים שלא לצריכה עצמית.

3.2 ער אני גם לטיעוניו הנכונים של הסניגור כי מדובר בהארכת מעצר שנייה, ולאחר 6 ימי מעצר בהסכמה, אין מקום להתייחס לחקירה כחקירה בראשיתה. אולם מקריאת חומר החקירה ומעיון ברשימת הפעולות שנותרו לביצוע ניתן לומר כי החקירה נמצאת בעיצומה, ואיננה קרובה לסיום.

3.2.1 כדי לסבר את אוזנו של הסניגור, אציין כי מרבית פעולות החקירה שהוצגו בפני כבוד השופט דניאל, ביום 19.7.12, בוצעו במהלך תקופת המעצר המוסכמת ולא ניתן לומר כי החוקרים השתהו בפעילותם, אלא שהתמשכות החקירה הולידה את הצורך בפועלות נוספות ורבות ונכון להיום מונה הדוח הסודי 28 פעולות חקירה שחלקן מורכבות.

4. בנסיבות העולות מחומר החקירה, נחה דעתי כי שחרורם של המשיבים בערובה, או מי מהם, בטרם הושלמו חלק מפעולות החקירה המפורטות בדוח הסודי, עלול לפגוע בחקירה.

5. עוד נחה דעתי, כי באם המיוחס למשיבים הוא נכון, אזי, עלול שחרורם גם לפגוע בביטחון הציבור.

6. יחד עם זאת, לא נחה דעתי כי יש צורך עוד ב- 10 ימי מעצר, כדי להשלים את פעולות החקירה הדורשות הישארותם של המשיבים במעצר וסבורני כי ניתן בהחלט להשלימן ולטעמי ניתן אף להגיש כתב אישום או לפחות הצהרת תובע כבר ביום א' הקרוב.

7. בנסיבות אלה מוארך מעצרם של המשיבים עד ליום א', 29.7.12, שעה 14:00.

8. יש לאפשר לבני משפחותיהם של המשיבים להמציא להם ציוד אישי המותר בהכנסה לבית המעצר וכן לאפשר לכל אחד מהם שיחת טלפון בפיקוח איש שב"ס דובר ערבית, כדי לתאם המצאת הציוד ו/או גיבוש חלופות מעצר.


ניתנה והודעה היום ו' אב תשע"ב, 25/07/2012 במעמד הנוכחים.

חיים חדש, שופט בכיר

13

14


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: פאוזי אלחמאמדה
שופט :
עורכי דין: