ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ירדנה יהושע נגד אריה חברה לביטוח בע"מ ואח' :

1

בתי המשפט

בית משפט השלום ירושלים

א 012169/06

בפני:

כב' השופט כרמי מוסק-סגן נשיא

04/08/2008

בעניין:

ירדנה יהושע

התובעת

נ ג ד

1. אריה חברה לביטוח בע"מ

2. סלמן חליל

הנתבעים

החלטה

1. בפני בקשת הנתבעת, למשיכת התיעוד הרפואי שהומצא ע"י ב"כ התובעת למומחית, אורית הרמתי בתחום רפואת הפה והלסת.

2. מדובר בשני מכתבים מיום 4.6.06 ומיום 16.10.06 החתומים בידי ד"ר אריאל כהן רופא שיניים , שלוש חשבונית המעידות על תשלום לד"ר אריאל כהן וכן חשבונית אחת המעידה על תשלום בגין צילום שיניים.

3. טוענת הנתבעת כי המסמכים המפורטים אינם בגדר מסמכים הניתנים להעברה למומחית שמונתה מטעם בית המשפט וזאת משום שיש בהם הבעת דעה והערכה שבמומחיות שעשויים להשפיע על שיקול דעתה בעת עריכת חוות הדעת.

4. המכתבים הערוכים בידי ד"ר כהן, ממוענים "לכל המעוניין בדבר" (להלן:"המכתבים"). המכתבים אינם מהווים כרטיס טיפולים אותו ניתן להמציא למומחית מטעם בית המשפט, כי אם הערכת מצבה של התובעת ע"י עורכם וכן תמחור עלות תוכנית הטיפולים אותה מציע עורכם.

5. נכון הדבר כי המכתב הראשון הוא כשלושה שבועות אחרי התאונה והמכתב השני הוא כחמישה חודשים אחרי התאונה אולם לא שוכנעתי בטענת ב"כ התובעת כי מתוכנם וממועד עריכתם ניתן ללמוד כי נערכו לשם המשך הטיפול הרפואי הנדרש בגין התאונה ולא לצורך ההליך המשפטי.

6. לעניין ארבע החשבוניות הרי שאין מקום להעבירן למומחית וזאת משום שהמומחה מטעם בית המשפט הוא מומחה אובייקטיבי העושה תפקידו בפיקוח בית המשפט על סמך התרשמותו המבוססת על בדיקה האנמנזה והחומר הרפואי הבסיסי. אין לעביר למומחית מידע על עלות הטיפול שנדרש מהתובעת היות והעלויות צריכות להישאר בגדר קביעת המומחית בחוות הדעת.

7. אשר על כן אני פוסל את העברת המסמכים האמורים למומחית ומורה על גריעתם מהחומר אשר נשלח למומחית לצורך הכנת חוות דעתה.

8. אין צו להוצאות.

ניתנה היום ג' באב, תשס"ח (4 באוגוסט 2008) בהעדר הצדדים.

המזכירות תמציא העתקים לב"כ הצדדים.

כרמי מוסק, שופט

סגן נשיא

012169/06א 130 כרמי מוסק