ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בטי קאלו נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד השופט שמעון שטיין

תובעים

1.בטי קאלו
2.יהודית אלפסי

נגד

נתבעים

1.הראל חברה לביטוח בע"מ
2.לין קסימוזי

בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון

פסק דין

1. מדובר בתביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה בתאריך16.12.11 בכביש 431 לכיוון ראשון לציון, כאשר ברכבה של התובעת 1 בעלת הרכב נהגה התובעת מס 2 (להלן גם:"הנהגת") מכיוון נס ציונה לכיוון ראשון לציון (דרך כביש המשתלב לכביש 431).

2. לגרסת הנהגת, הרכב הנהוג על ידי הנתבע מס' 2 (להלן גם:"הנהג") אשר הגיע מכיוון אשדוד, גם הוא לכיוון ראשון לציון, סטה אל נתיב נסיעתה כשהוא חוצה אי הפרדה מסומן, תוך שהוא חוסם את דרכה של הנהגת. לנהגת לא נותרה ברירה, היא נאלצה לבלום את רכבה, אולם ללא הועיל, זאת בין השאר משום, שמצד ימין מכיוון נסיעתה, היה רכב אחר – אופנוע, עובדה שמנעה ממנה האפשרות לסטות לשוליים הימניים כיוון נסיעתה.

3. עקב כך, אירעה ההתנגשות כאשר החלק הקדמי השמאלי של רכבה, פגע בחלק אחורי ימני של הרכב הנהוג על ידי הנהג.

4. עד תביעה מטעמה של הנהגת, אשר נסע ברכבו מאחוריה, תמך בגרסתה, לפיה רכב הנתבע אכן חצה את אי התנועה לכיוון ימין, חסם את דרכה של הנהגת וכתוצאה מכך ארעה התאונה, תוצאה שלא ניתן היה למונעה.

5. הנהג הכחיש בעדותו כי סטה אל הנתיב הימני כשהוא חוצה את אי התנועה המסומן, אם כי, אכן לאחר שחלף מעבר לו, כוונתו היתה להגיע למסלול הימני, זאת משום שהתכוון להוריד נוסעים שהיו עימו בהמשך הדרך.

6. לא היתה מחלוקת בין הצדדים, לעניין גובה הנזק.

7. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות, והמסמכים המצורפים ובעדויות הצדדים והמוצגים שהוצגו באמצעותם, אני מעדיף את גרסת הנהגת על פני גרסת הנהג , גרסה אשר נתמכה כאמור בעד ראיה שנסע מאחוריה.

8. בנסיבות אלה, אני פוסק כי על הנתבעים ביחד ולחוד לשלם לתובעות את סכום התביעה (למעט התביעה לעגמת נפש) סך של -.8,640 ש"ח וכן הוצאות משפט בסך -.750 ש"ח.
הסכומים ישולמו בתוך 30 יום מיום קבלת פסק הדין לידי הנתבעות.

9. לצדדים הזכות לקבלת רשות ערעור מביהמ"ש המחוזי בתוך 15 יום מיום שיקבלו את פסק הדין.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בטי קאלו
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: