ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין צברית שפאן נגד יפית ברק :


בפני כבוד השופט אריאל צימרמן

מבקשת

יפית ברק

נגד

משיבה

צברית שפאן

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו

החלטה

1. המבקשת-הנתבעת (שאף הגישה תביעה שכנגד) עותרת להעברת מקום הדיון בתביעת המשיבה-הנתבעת לבית משפט לתביעות קטנות במחוז חיפה. לטענתה, ההסכם מושא ההליך נכרת בחיפה, מקום מושבה שלה הוא בכרם מהר"ל, ואין דבר בתביעה ובקשר העסקי המצדיק את בחינתם בתל-אביב דווקא, שיתרונה היחיד הוא סמיכותה למקום מגורי התובעת. המשיבה-התובעת טענה מנגד, עוד בתגובתה לכתב ההגנה (שאף בו הועלתה טענת הסמכות המקומית), כי פגישות, דיונים, תכנון ואף חתימות חוזים נעשים במשרדה ברמת גן, ורק נוכח בקשתה של המבקשת-הנתבעת נחתם ההסכם מושא התביעה בחיפה דווקא.

2. דין הבקשה – להתקבל. משנכרת החוזה בחיפה, אין בידי המשיבה-התובעת להצביע עוד על כל עילה לפי דין לבירור התביעה בתל אביב דווקא. אכן, טענות הסמכות המקומית נראות לעתים, ואף במקרה דנן, כעמידה (לעתים מיותרת) על קוצו של יוד. ברם כל עוד לא הועבר עקרון הסמכות המקומית מן העולם, יש לפעול בהתאם להוראות הדין המפורשות.

3. המזכירות תעביר אפוא את ההליך לבית המשפט לתביעות קטנות בחדרה, שבמחוז חיפה, שהוא הקרוב ביותר לביתה של התובעת (ואף לזה של הנתבעת). הדיון הקבוע בתיק – בטל. בנסיבות העניין אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: צברית שפאן
נתבע: יפית ברק
שופט :
עורכי דין: