ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה וקנין נגד שיפרה צייג :

בפני כבוד השופטת רחל חוזה, סגנית נשיא (בדימ')

התובע

משה וקנין

נגד

הנתבעות

  1. שיפרה צייג
  2. איילון חברה לביטוח בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בחיפה

פסק דין

בתאריך 16.10.10, ברח' צה"ל שבחיפה, לפני הצומת עם רח' הגדנ"ע, התרחשה תאונת דרכים בין רכב התובע, הנהוג על ידו ובין רכב לימוד נהיגה של הנתבעת 1 (להלן: "הנתבעת"), שהיה נהוג על ידי תלמיד נהיגה (להלן: "התלמיד"), שהינו אף אחיינה של הנתבעת והמבוטח על ידי הנתבעת 2.

הנני מקבלת כמהימנה עליי את גירסת התובע על אופן קרות התאונה וקובעת כי זו ארעה, כאשר רכבה של הנתבעת יצא מתוך שורת כלי רכב החונים בצד ימין הדרך אל תוך נתיב נסיעת הרכבים, תוך כדי סטיה שמאלה שלו, ופגע בפינה הקדמית ימנית של רכב התובע, שנסע באותה העת ברח' צה"ל והתקרב לצומת.

אינני מקבלת כמהימנים עליי את דברי עדותה של הנתבעת והתלמיד, כאילו התרחשה התאונה בעת שהיו במצב של עצירה מוחלטת במרכז הנתיב, כדי לפנות שמאלה לרח' הגדנ"ע, תוך שהינם ממתינים לפינוי הכביש.
משזה התפנה, אך בעודם נמצאים כך במצב של עצירה – פגע בהם מאחור רכב התובע.

הנתבעות לא הציגו את תצלומי הנזקים ברכב הנתבעת ואת דו"ח השמאי, למרות שניתנו להם לצורך כך אורכות חוזרות ונשנות ולמרות שחלף פרק זמן של 17 יום, מיום 2.7.12, הוא מועד שמיעת ההוכחות ועד ליום 19.7.12 – הוא מועד מתן פסק הדין.

זאת ועוד, קבלת גירסת הנתבעת היתה מחייבת קביעה כי התובע ביקש לעקוף את רכב הנתבעת העוצר בכביש, כדוגמת הרכב הנראה בתצלום שהוגש וסומן תק/2, וכי תוך כדי כך פגע עם פינתו הקדמית ימנית ברכב הנתבעת.

משמע, התובע היה צריך לעבור עם כל רוחב רכבו אל מעבר לקו ההפרדה, אל תוך מסלול נסיעת הרכבים הבאים ממול, כאשר, כאמור, מתנהלת במסלול זה תנועת רכבים וכלל לא ניתן לעקוף את רכב הנתבעת, מבלי לגרום לתאונה.

אף אחד מהמעורבים באירוע לא העיד כי כך ארע ואף הנתבעת לא העידה כי ראתה את רכב התובע מגיע מאחוריה, בניסיון לעוקפה, למרות שברור הוא כי אם אכן ביקשה לפנות בצומת שמאלה, היה עליה לבדוק את מצב התנועה המגיעה מאחוריה.

בנסיבות אלה כולן, הנני קובעת כי הוכחה אחריותה של הנתבעת להתרחשות התאונה ולתוצאותיה.

הנני קובעת כי הוכח שבתאונה נגרמו לרכב התובע נזקים בסך של 6,609 ₪, כנקבע על ידי השמאי וכאשר קביעותיו אלה לא נסתרו.
כן נשא התובע בתשלום שכ"ט השמאי בסך של 580 ₪.
בסה"כ 7,189 ₪.

אשר על כן, הנני מחייבת את הנתבעות, במאוחד ובמיוחד, לשלם לתובע את הסך של 7,189 ₪, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום הגשת התביעה ועד התשלום המלא בפועל.

כן הנני מחייבת את הנתבעות, במאוחד ובמיוחד, לשלם לתובע את הסך של 800 ₪ בגין הוצאות המשפט, לרבות אגרת הגשת התביעה.
אף סכום זה יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מיום מתן פסק הדין ועד התשלום המלא בפועל.

יש זכות להגיש בקשת רשות ערעור לביהמ"ש המחוזי בחיפה וזאת תוך 15 יום ממועד המצאת פסק דין זה.

מזכירות ביהמ"ש תמציא עותק פסק הדין לצדדים.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: משה וקנין
נתבע: שיפרה צייג
שופט :
עורכי דין: