ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בן חביב נגד תומר וחש :

בפני כבוד השופט שמעון שטיין

התובע
בן חביב

נגד

הנתבעים
1.תומר וחש
2.הראל חב' לביטוח בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בראשון לציון

פסק דין

1. זוהי תביעה כספית בגין תאונת דרכים שארעה בתאריך 12.10.11 בשעה 14:00 בצומת חדיד לכיוון בית נחמיה.

2. לטענת התובע, הרי שבצומת קודם עת פנה שמאלה נהג פרק זמן מסוים בנתיב השמאלי , ולאחר מכן כק"מ וחצי לפני הצומת, סטה לנתיב הימני מתוך שני הנתיבים המצויים בדרך. כאשר הגיע לרמזור, הוא עצר נוכח האור האדום שחייב זאת, אולם מיד בסמוך לכך פגע בו רכב הנהוג על ידי הנתבע מס' 1 (להלן גם:"הנתבע") מאחור.

3. גרסת הנתבע ואשתו, שהעידה לטובתו, היא כי הוא נסע בנתיב הימני ואילו התובע נסע בנתיב השמאלי. כאשר התקרבו לצומת הרי רכב שנסע לפני הנתבע הספיק לעבור באור ירוק מהבהב, ואילו רכב שנסע בנתיב השמאלי לצידו בלם את רכבו ואולם נוכח כך שרכב אחר שנסע לפני התובע בלם את רכבו לפני הצומת ומכיוון שהתובע אשר נסע מאחוריו חשש כנראה מכך שיתנגש באותו רכב מאחוריו, הוא סטה בפתאומיות ימינה, חסם את רכבו של הנתבע לפניו, ואז ועל מנת למנוע פגיעה בבנו שישב מאחוריו, במקרה של תאונה, הוא הסיט רכבו ימינה ופגע עם רכבו בחזיתו בצד שמאל בחלק האחורי ימני של רכב התובע.

4. יצוין , כי הנתבע מסר בעדותו, כי הוא חושב ששני הצדדים אשמים, וכדבריו :"ואני לא אומר מי אשם. אני חושב ששנינו אשמים. בסופו של דבר נכנסתי מאחור ואני כנראה שלא שמרתי מרחק, הוא נכנס לנתיב שלי וצמצם את המרחק ולא היה לי זמן להגיב, אני הגבתי כמה שיכולתי".
עוד לא מצא הנתבע לתבוע את התובע בגין נזקיו שלו ברכבו שלו.

5. לאחר שעיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים המצורפים' דוחות הנזק, והתמונות ולאחר שמיעת העדויות, אני קובע כי האחריות המלאה לתאונה מוטלת על שכמו של הנתבע , אשר לא שמר מרחק ופגע ברכב התובע מאחור. לא מצאתי לייחס רשלנות תורמת כלשהי לתובע.

6. אשר על כן, אני פוסק לתובע את סכום התביעה בסך -.11,966 ש"ח וכן הוצאות משפט בסך -.750 ש"ח. הסכום ישולם תוך 30 יום מקבלת פסק הדין.

7. לצדדים הזכות לקבלת רשות ערעור מביהמ"ש המחוזי בתוך 15 יום מיום שיקבלו את פסק הדין.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בן חביב
נתבע: תומר וחש
שופט :
עורכי דין: