ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ויקטור מימון חברה ליזום ולניהול פרוייקטים בע"מ נגד בתפקידו כמנהל מיוחד לנכסי החייבת גאול... :

בקשה מס' 6
בפני כבוד השופטת ורדה אלשיך – סגנית נשיאה

מבקש

עו"ד ניצחון גואטה
בתפקידו כמנהל מיוחד לנכסי החייבת גאולה חיים

נגד

משיבים
1. אבולוציה און ליין בע"מ

2. אברהם ארביב
ע"י ב"כ עו"ד ליזה חדש

3. כונס נכסים רשמי תל אביב
ע"י ב"כ עו"ד קרן פלפל-ברקה

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו

החלטה

לאחר שעיינתי בעובדות המקרה ובטענות הצדדים הרי שקמה כאן לכאורה זכותו של בעל תפקיד ליטול לחזקתו נכס שהגוף חדל הפירעון זכאי לו או שנראה שהוא זכאי לו (לעניין זה ראה בין היתר סעיף 305 לפקודת החברות ומקבליו לפקודת פשיטת הרגל). בניגוד לרושם המשתמע מעמדת המשיב 2 , הרי שאף אם היו עסקאות בין החייבת, המשיב 2 וקבוצת יאיר, אין עסקינן בעסקאות בין צדדי ג' זרים זה לזה אלא בין חייבת, בעלה וחברה בה שלטה החייבת.
בנסיבות אלו יש חשיבות רבה לכך כי לא עלה בידי מי מהמשיבים להציג מסמך המוכר את האתר והזכויות בו מהחייבת לחברה זאת כאשר החברה הוקמה לאחר שהחייבת הייתה בעלת האתר ולמען צרכים ספיים נלווים הנוגעים לניהולו. כמו כן יש משמעות רבה לתהיות שמעלה המפרק ובצדק, בכל הנוגד למסמך הנחזה כהסכם הלוואה בין בחברה למשיב 2.

סוף דבר, בנסיבות אלו וכאשר החייבת היתה ונותרה בעל הדומיין בו פועל האתר ואף קרוי באותו שם, הרי שדין עמדת בעל התפקיד, קרי הנאמן לנכסי החייבת, להתקבל. זאת, כאשר אם אכן קיים חוב של החייבת לטובת משיב 2 הרי שהיה על האחרון להתכבד ולהגיש תביעת חוב במועדים הנקובים בדין.

אי לכך הבקשה מתקבלת. בנסיבות המקרה יישא משיב 2 בהוצאות המבקש ושכר טרחת עו"ד בסך 10,000 ₪ אשר יישאו ריבית והצמדה כדין מהיום ועד ליום התשלום בפועל.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ויקטור מימון חברה ליזום ולניהול פרוייקטים בע"מ
נתבע: בתפקידו כמנהל מיוחד לנכסי החייבת גאולה חיים
שופט :
עורכי דין: