ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אבי דרעי נגד מיסטר מוטו :

בפני כבוד השופטת מירית פורר

תובע

אבי דרעי

נגד

נתבעת

מיסטר מוטו

בית משפט לתביעות קטנות בירושלים

פסק דין

לפניי תביעה כספית בסך של 26,000 ₪ במסגרתה עתר התובע כי בית המשפט יורה לנתבעת לאכוף הסכם לביצוע טרייד אין לאופנוע ולחלופין עותר לשלם לו פיצוי בגין הפרת הסכם.

בכתב התביעה טען התובע כי ביום 31.10.2011 נחתם בין הצדדים הסכם לביצוע טרייד אין לאופנוע של התובע. על פי המוסכם, התובע ימסור את האופנוע שברשותו מסוג אקסייט 300 שנת 2009, ובתמורה לתוספת תשלום של 6,000 ₪ יקבל אופנוע חדש שמחירו 25,200 ₪. לטענת התובע, כעבור מספר ימים הנתבעת טענה כי האופנוע של התובע אינו תקין וביטלה את העסקה, זאת למרות ששבוע עובר להסכם בדקה את האופנוע של התובע.
התובע טען כי האופנוע שברשותו תקין ולראייה היפנה לכך שהאופנוע עבר בדיקת תקינות שנתית ביום 21.10.2011.
לכתב התביעה צורף טופס ההזמנה לאופנוע חדש, וכן קבלה עבור תשלום המקדמה.

מנגד, טענה הנתבעת בכתב ההגנה כי ההסכם החל להתגבש ביום שבו התובע פנה אל הנתבע וביקש לרכוש אופנוע חדש בתמורה לאופנוע שברשותו, אך ביצוע טרייד אין הותנה בבדיקת מצבו המכאני של האופנוע.
לטענת הנתבעת, לפגישת המשא ומתן התובע הגיע ללא האופנוע שברשותו ונציג הנתבעת הדגיש בפניו כי הסכם הטרייד אין כפוף לבדיקת תקינות האופנוע. הנתבעת טענה כי לאחר שממצאי בדיקת האופנוע העלו כי האופנוע אינו תקין, הסכם החלפת האופנוע לא אושר ולפיכך השיבה לתובע את סכום המקדמה בסך של 1,000 ₪. הנתבעת הציגה בפני בית המשפט אסמכתאות בנוגע לביטול החיוב.

בדיון שהתקיים בפניי העיד התובע בעצמו, ופירט את האכזבה שנחל בעקבות אי ביצוע ההסכם. התובע גרס כי הנתבעת מיאנה לביצוע החלפת האופנוע לאחר שהתובע ביקש מתנה: "זה עניין של פרנציפ כי התווכחתי איתו על מתנה".

לאחר שקראתי את כתבי הטענות ונתתי את דעתי לצרופותיהם, ולאחר ששמעתי את טענות הצדדים, הגעתי לכלל מסקנה כי דין התביעה להידחות.

מקובלת עלי טענת הנתבעת כי ביצוע החלפת רכב כפוף לביצוע בדיקת תקינות. משכך יש לקבל את טענת הנתבעת בדיון כי מדובר באופנוע ישן ואין לדעת מה יקרה בפרק זמן של שבוע ומאחר שמדובר בכלי רכב שעלול להינזק. התובע לא העלה סיבה הגיונית אחרת בגינה בוטל ההסכם להחלפת האופנוע ומשכך שוכנעתי כי אכן מצבו המכאני של אופנועו של התובע לא היה תקין לביצוע העסקה.

מעבר לנדרש, במהלך הדיון שהתקיים בפניי סירב התובע להצעת הנתבעת לביצוע הסכם טרייד אין חדשה בכפוף לבדיקת תקינות האופנוע וטען שאינו זקוק עוד לסעד זה, אף שעתר לו כסעד עיקרי. בנסיבות המקרה לא ביסס התובע עילת תביעה בגינה על הנתבעת לפצותו "עבור אופנוע החדש שמחירו: 25,200 ₪", כפי שעתר לו בסעד החלופי.

משכך הם פני הדברים, דין התביעה להידחות.

התובע ישלם לנתבעת הוצאות משפט בסך של 350 ₪. סכום זה ישולם בתוך 30 ימים מום מתן פסק הדין, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק עד לתשלום המלא בפועל.

המזכירות תשלח העתק פסק הדין לצדדים באמצעות הדואר.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, כ"ח תמוז תשע"ב, 18 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אבי דרעי
נתבע: מיסטר מוטו
שופט :
עורכי דין: