ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין גוב גיא בע"מ נגד מגדל הזוהר לבנין בע"מ :


בפני כבוד השופטת ורדה אלשיך – סגנית נשיאה

מערערת

New technology Center Ltd
ע"י ב"כ עו"ד אריה דנציגר

נגד

משיבים
1. עו"ד ארז חבר
בתפקידו כמנהל מיוחד של חברת מגדל הזוהר לבניין בע"מ

2. כונס הנכסים הרשמי
ע"י ב"כ עו"ד ענבל מנוצ'הרי-כסיף

בית המשפט המחוזי בתל אביב - יפו

פסק דין

עיינתי בערעור ובתגובות לו מצאתי כי דין עמדת כנ"ר להתקבל. אין בנסיבות המקרה מקום להתערב בשיקול דעתו של המנהל המיוחד אשר מצא את טענות המערערת בלתי אמינות ובעיקר מהתנהלותו ומיתר העובדות בתיק, כמו גם טענת התיישנות אשר קשה עד מאוד להפריכה.

במקרה שבפנינו על עובדה אחת לא ניתן לערער ואין עליה מחלוקת. החל משנת 2003, לכל המאוחר, לא נקטה המערערת צעד כלשהו לגביית החוב הנטען דבר אשר הצריך להליכים לאכיפת פסק חוץ . בצר לה דומה כי המערערת מנסה להפוך את נטלי הראיה החלים בערעור וזאת באמצעות מעין בקשה גורפת לגילוי מסמכים אשר נראית על פניה כמעט "כמסע דיג" כוללני אשר אין לו מקום.

אבהיר דברי; אכן בנסיבות אחרות ייתכן והייתי מחייבת את המנהל המיוחד לחשוף מסמכים ספציפיים הנראים חשובים לגילוי האמת ולקיים הליך מסודר יותר של שמיעת טענות טרם שהוא מכריע בערעור, אלא שבנסיבות המקרה עולה יותר מתחושה כי בידי המערערת מלכתחילה לא היו ולו בדל ראיה ממשית בהתנהלותה או כל דבר שייצור ולו הסבר ממשי לכאורה אשר ניתן לחזקו בחשיפת מסמכים ספצים או ראיות אחרות המצויות לכאורה בידי המנהל המיוחד.

מעבר לדרוש יוער כי אך בשלב מאוחר, קרי כתב התשובה בערעור, הגישה המערערת מסמך הנחזה כהודאה בחוב מטעם משרד חוטר ישי זאת כאשר לערעור עצמו לא צורפו כאמור ראיות ממשיות הגם שלכאורה העתקי תכתובות מפתח בעניין אמורות היו להימצא בידי המערערת .

על כך יאמר לצערי "מעט מדי ומאוחר מדי" וזאת אף בלא שאדרש להכריע בשאלות כבדות משקל הנוגעות לאמינות המערערת, טיב המחזיקים בה והקשר שלהם לכאורה עם עו"ד חוטר ישי או מי מטעמו.
סוף דבר, בנסיבות המקרה לא מצאתי מקום להתערב בהכרעתו של המנהל המיוחד ואי לכך דין הערעור להידחות.

בנסיבות המקרה תישא המערערת בהוצאות המנהל המיוחד ושכ"ט עו"ד בסך 10,000 ₪ אשר יישאו ריבית והצמדה כדין מהיום ועד ליום התשלום בפועל.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: גוב גיא בע"מ
נתבע: מגדל הזוהר לבנין בע"מ
שופט :
עורכי דין: