ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מישל בן סימון נגד מאיר שמש :

בפני כבוד השופטת אורלי מור-אל

תובעים

מישל בן סימון

נגד

נתבעים

מאיר שמש

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו

פסק דין

בפני תביעה בגין תאונת דרכים שארעה ביום 12/1/12. לטענת התובע הוא הגיע לרח' מיימון בבני ברק, בעודו מחפש חניה, יצא הנתבע מחניה בנסיעה לאחור ופגע ברכב התובע בפנס הקידמי השמאלי ובכנף שמאלית קדמי. התובע העיד, כי לאחר התאונה אמר לו הנתבע שילך למוסך והוא ישלם. לדבריו, בעל המוסך דיבר איתו, אמר לו שהנזק הוא 2,500 ₪, ואלו הנתבע אמר, כי הוא רוצה לקחת את הרכב למוסך זול יותר באלפי מנשה. התובע העיד כי לא הסכים לכך.

מטעם התובע העיד בעל המוסך, שסיפר כי דיבר עם הנהג שפגע (שאין הוא יודע אם זה הנתבע דווקא) בטלפון ונתן לו הצעה קצת יותר זולה מהצעת השמאי. לדבריו הנהג טען כי אין לו כסף ומצידו שיעשו לו איחוד תיקים הוא ישלם 10 ₪. בעל המוסך התרשם כי יש מידה של אשמה בדברים.

לטענת הנתבע בכתב ההגנה, כאשר יצא מהחניה לאחור לא היה רכב אחריו וגם התובע לא היה מאחור, לאחר מספר שניות עצר את רכבו כשרק הפגוש בולט ורק אחרי שעצר, הגיע רכב התובע והחל בצפירות נגדו ופגע בו בצורה לא אנושית, ועשה לו נזק של 3,300 ₪. בכתב הגנה זו הודיע הנתבע, כי אף הוא תובע בגין נזקיו, אך תביעה שכנגד כהלכתה לא הוגשה. בעדותו בפני לא חזר הנתבע על הטענה כי התובע צפר לו קודם שפגע בו.

לאחר ששמעתי את העדויות, אני מעדיפה את עדותו של התובע על עדותו של הנתבע. עדותו של התובע נתמכת בנזקים שנגרמו לרכב, שעה שנפגע פנס קדמי שמאלי וכנף שמאלית פגיעת מעיכה המתיישבת עם פגיעה מפגוש כתוצאה מנסיעה לאחור. גירסה זו נתמכת גם בגירסת הנתבע שאינו מכחיש, כי נסע לאחור אלא טוען שעצר ואז התובע נכנס בו שעה שהיה בעצירה מלאה. כאמור, הנתבע שטען בכתב ההגנה, כי התובע צפר לו צפירות רבות, לא חזר על טענה זו בבית המשפט. גרסת התובע גם נתמכת בהתנהגות הנתבע לאחר הארוע, שעה שהציע לתקן את הרכב, שוחח הוא או מי מטעמו עם מנהל המוסך, אך טען כי אין לו כסף. אילו הנתבע לא היה אשם בתאונה לא היה מציע לתקן את הרכב. טענת הנתבע, כי הסיע את הרכב לאחור, כשרק הפגוש בולט, ואז עצר והסתכל בניירותיו, אינה הגיונית ולא סבירה. מדוע שנהג יתחיל בנסיעה אחורנית תוך שהוא יוצר הפרעה בכביש, ואז יעצור ויעסוק בענייניו?

אני קובעת לפיכך, כי הנתבע הסיע לאחור את רכבו בחוסר זהירות ופגע ברכבו של התובע, ומכאן שהנתבע אחראי לתאונה.

התובע תבע נזק על-פי דו"ח השמאי בסך 3,701 ₪, שכ"ט שמאי 600 ₪, הוצאות 500 ₪ ואגרה בסך 100 ₪. הוצאות בסך 500 ₪ לא הוכחו.

התובע זכאי, איפוא, לנזקיו הישירים דהיינו דו"ח השמאי ושכ"ט השמאי בסך 4,301 ₪, בצירוף ריבית והצמדה מיום 12/1/12, וכן אגרת משפט בסך 100 ₪, והוצאות בסך 200 ₪. הסכום ישולם בתוך 30 ימים, שאם לא כן ישא ריבית והצמדה עד לתשלום בפועל.

אני פוסקת את שכר העד מטעם התובע בסך 200 ₪. מעיון בתיק עולה, כי התובע הפקיד 200 ₪. המזכירות תשלח לעד דוד איתן, מרח' דרך נגבה 62 רמת גן, את שכרו.

לצדדים נתונה הזכות להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מישל בן סימון
נתבע: מאיר שמש
שופט :
עורכי דין: