ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דוד חורי נגד עמנואל יעקב הראל :

בפני כבוד השופט ירון בשן

תובעים
1.דוד חורי
2.שרונה חורי

נגד

נתבעים
1.עמנואל יעקב הראל
2.פניקס חברה לביטוח

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו

פסק דין

זוהי תביעה בגין נזק למכונית בתאונת דרכים. עדי התביעה סיפרו שנסעו בכביש עמוס נעצרו ואז נפגעה מכוניתם מאחור ע"י מכונית שבה נהג הנתבע 1. לאחר התאונה עמדו המכוניות, לטענת התובע 1, כאשר הן ישרות לאורך הכביש זו אחר זו ומכונית הנתבע 1 מונחת על הכביש שמאלה ממכוניתו שלו, כך שחלקו הימני של המגן הקדמי שלה חפף את חלקו השמאלי של המגן האחורי במכוניתו. הוא הכחיש את הטענה שלפני התאונה עבר מנתיב לנתיב. הנתבע 1 העיד שאכן נסע בתנועה צפופה ואז "לפתע אני רואה מולי את הרכב של התובע, כאשר הוא באלכסון מסויים לכיוון שמאל... ואני בולם והפגיעה היתה בפינה בימנית שלי בחלק השמאלי של הטמבון שלהם..." לטענתו, פגעה הפינה הימנית הקדמית של מכוניתו בפינה השמאלית שאחרוית במכונית התובעים.
סימני הנזק במכונית התובעים נראים אכן כמתאימים לנזק שנגרם כאשר לפחות אחת מהמכוניות לא היתה ישרה בנתיבה, אולם, עדות המפתח היתה דווקא עדותו של הנתבע 1, אשר "לפתע" ראה מולו את מכונית התובעים באלכסון. כיצד התרחשה אותה הפתעה? אין זאת אלה שהנתבע 1 לא היה עירני ולא הבחין שבדבר מה שהתרחש ממש לנגד עיניו. תיאורו את מנח המכוניות על הכביש מתיישב יותר עם המסקנה שמכונית התובעים עמדה לעזוב את הנתיב שבו נסע מאשר עם המסקנה שזה עתה נדחקה אליו – וכיצד יתכן שנהג בעירנות וכלל לא הבחין בה מבעוד מועד?
המסקנה המתבקשת היא שהסיבה המכרעת לתאונה היתה חוסר תשומת לב של הנתבע 1.
לאור האמור התביעה מתקבלת. הנתבעים ישלמו לתובעים 820 ₪ (בגין השתתפותו העצמיתת בנזק שבגינו פוצו ע"י המבטחת שלהם) וכן הוצאות ההליך בסך 500 ₪.

על פסק-דין זה ניתן לבקש רשות ערעור בבית-המשפט המחוזי בתוך 15 יום.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דוד חורי
נתבע: עמנואל יעקב הראל
שופט :
עורכי דין: