ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מוסא עמריה נגד ורד ו.מ. בעמ :

בית דין אזורי לעבודה בחיפה

לפני כבוד השופטת עפרה ורבנר

התובע
מוסא עמריה

נגד

הנתבעת
ורד ו.מ. בע"מ

החלטה

1. לפני בקשה לתיקון כתב התביעה בתיק 28550-04-11.
התובע מבקש לתקן את תביעתו, כך בהקשר לתביעה לגמול עבור עבודה בשעות נוספות, תוך שהוא טוען, כי בכתב התביעה המקורי הוא טען, כי לא קיבל גמול עבור עבודה בשעות נוספות בשנתיים האחרונות, אולם במקביל ביקש לחייב את הנתבעת להמציא לו פנקסי שכר ושעות עבודה ל-7 שנות עבודתו האחרונות אצלה.

בהמשך להחלטת בית הדין מ-12.6.12, הגיש התובע בקשה מובהרת לתיקון כתב התביעה ובה ציין, כי בכתב התביעה המקורי התייחס לעניין חישוב השעות הנוספות על בסיס יומי, ולא התייחס כלל לחישוב השעות הנוספות בהיקף שבועי, אולם משקיבל את פירוט השעות, הוא מבקש לתקן את תביעתו.

2. הנתבעת בתגובתה התנגדה לתיקון בטענה, שגם כיום תביעת התובע מסתמכת על אומדן כללי והשערות, ולא על פירוט מדויק.

לטענת הנתבעת, התנהלות התובע מצביעה על חוסר תום לב, ומכל מקום, גם אם בית הדין יתיר לתובע לתקן תביעתו, הרי התובע עצמו אישר שעד שנת 2009 קיבל גמול עבור עבודה בשעות נוספות, ולכן תביעתו יכולה להתייחס רק לשנתיים האחרונות, שעד 4/2011.

לחילופין, טענה הנתבעת, כי התקופה המקסימאלית לגביה יכול התובע לבקש תיקון התביעה, הינה 7 שנים אחורנית - מיום הגשת בקשת התיקון, דהיינו החל מחודש 6/2005.
בהקשר לכך, טענה הנתבעת, כי התובע הפסיק עבודתו לתקופה מ-4/2005 ועד 1/2006, כך שלגבי חודשים אלה, ממילא אינו זכאי לגמול כלשהו.
מכל מקום, ביקשה הנתבעת, כי התובע יחויב בהוצאות, כתוצאה מתיקון כתב התביעה ומהצורך של הנתבעת להגיש כתב הגנה מתוקן.

3. תקנה 41 לתקנות בית הדין לעבודה (סדרי דין) תשנ"ב1991- קובעת, כי בית הדין או הרשם רשאי בכל עת להתיר לכל אחד מבעלי הדין לתקן את כתבי טענותיו (ועיין גם תקנה 18 לתקנות הנ"ל בנוגע לשינוי בעלי דין).

הכלל בנוגע לתיקון כתבי טענות הינו האם מעמיד הנוסח המתוקן את הפלוגתא האמיתית לדיון והאם יהיה בתיקון כדי לגרום לצד השני עוול שפיצוי כספי לא יוכל לתקן (כגון כאשר מועלת טענה השוללת את זכות הצד שכנגד להתגונן בטענת התיישנות).
בענייננו, וכאשר המדובר בשלב מקדמי של הדיון, ולאור ההלכות בנוגע לתיקון כתבי טענות, איננו מוצאים מקום שלא להעתר לבקשה לתיקון כתב התביעה, בכפוף לכך שבית הדין מתיר לתובע לתקן תביעתו בהתייחס לגמול עבור עבודה בשעות נוספות, אך ורק באשר לתקופה מחודש 6/2005 ואילך.
אין במתן האפשרות לתובע לתקן תביעתו כדי לקבוע, כי הוא עבד ברצף בתקופה שמ-6/2005 ואילך.

לאור הגבלה זו, באשר לתקופת התביעה המתוקנת, על התובע להבהיר לבית הדין, עבור כמה חודשים במדויק, מאז 6/2005 ועד לתום עבודתו בחודש 4/2011, הוא תובע גמול עבור עבודה בשעות נוספות על בסיס מתכונת עבודה קבועה של 46 שעות שבועיות.
התובע יגיש הבהרה זו תוך 7 ימים מהיום; עותק ישלח ישירות לצד שכנגד.

4. הנתבעת רשאית להגיש כתב הגנה מתוקן, אם רצונה בכך, עד לתאריך 10.10.12.

5. הוצאות בקשה זו תילקחנה בחשבון לחובת התובע, בעת מתן פסק-הדין הסופי בתיק.

6. התיק קבוע לדיון מוקדם בתאריך 25.10.12 בשעה 11:30 (בטעות נרשם בפרוטוקול הדיון מ-15.3.12 התאריך כ-25.10.11).

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מוסא עמריה
נתבע: ורד ו.מ. בעמ
שופט :
עורכי דין: