ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אברהם מלמד נגד כלל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר ניר נחשון

התובע:

אברהם מלמד

- נ ג ד-

הנתבעים:

1.כלל חב' לביטוח בע"מ
2.אבי קורן
3.חב' לפיתוח גוש עציון

בית משפט לתביעות קטנות בירושלים

פסק-דין

בפני תביעה כספית נזיקית בגין נזקי רכוש שנגרמו לתובע בתאונת דרכים מיום 17/5/11.

אליבא דגירסת התובע כפי שפורטה בכתב התביעה, עת נסע ברכב מ.ר. 49-099-56 (להלן:" רכב התובע") במעגל תנועה המצוי בכיכר בראש צורים סמוך לבית הספר האזורי השוכן במקום, אוטובוס מ.ר. 81-480-14 ( להלן:" רכב הנתבעים") שחנה בצידו הימני של הכביש יצא מחנייה בלי לאותת ופגע ברכבו.

אליבא דגירסת הנתבעים בכתב ההגנה עת רכב הנתבעים עמד כדין ובעצירה מלאה לפתע השתחל רכב התובע בין רכב הנתבעים לשול הכביש וגרם לקרות התאונה.

בדיון שהתקיים בפני במעמד הצדדים העידו הנהגים. לאחר ששמעתי העדויות, עיינתי בכתבי הטענות על נספחיהם, בתמונות הנזק ובאסמכתאות שהוגשו לעיוני הנני מעדיף את גירסת התובע על פני גירסת הנתבעים.

מעיון בגירסת נהג הנתבעים כפי שעולה מטופס "הודעה על קרות מקרה ביטוח" שהוגש לנתבעת 1 הועלתה גירסה לפיה רכב התובע נסע בניגוד למעגל התנועה המצוי במקום ופגע ברכב הנתבעים.
בעדותו בבית המשפט חזר נהג הנתבעים על גירסתו ואף הגיש שירטוט של המקום ומהלך התאונה שהוגש כמוצג נ/1.

דא עקא, כי גירסה זו אינה מתיישבת עם תמונות הנזק של רכב התובע מהם עולה, כי רכב התובע נפגע בצידו הימני קידמי בעוד שאליבא דגירסת הנתבעים היה מצופה לראות נזק בצידו השמאלי קידמי.

לעומת זאת, גירסת התובע כפי שהועלתה בשירטוט שהוגש כמוצג ת/1 מתיישבת עם תמונות הנזקים. הואיל ועסקינן בשתי גירסאות מנוגדות לחלוטין הרי שנוכח תמונות הנזק הנני מעדיף באופן מובהק את גירסת התובע על פני גירסת הנתבעים.

באשר לנזקים הנטענים הנני מאשר את נזקי הפסד הפרמיה בסך 2,517 ₪ וכן, סך נוסף של 2,057 ₪ בהתאם לאישור על הפסדים שהוגש מטעם "הפניקס חברה לביטוח בע"מ" מיום 13/12/11.
באשר להפסד ימי עבודה הנני סבור, כי התובע לא הרים את נטל הראיה להוכחת הפסדי שכר ואובדן ימי עבודה משכך, דין דרישתו לפיצוי ברכיב זה להידחות.

כמו כן, על הנתבעים לשאת בתשלום הוצאות המשפט בסך 400 ₪.

סוף דבר- הנני מורה לנתבעת 1 לשלם לתובע סך של 4,614 ₪ תוך 30 יום מהיום.

המזכירות תשלח עותק מפסק הדין לצדדים בדואר.

בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי בתוך 15 ימים.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אברהם מלמד
נתבע: כלל חב' לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: