ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אופיר בניהו אנגל נגד קרדן רכב בע"מ-אוויס :

בפני כבוד השופט אבי פורג

תובע

אופיר בניהו אנגל

נגד

נתבעת

קרדן רכב בע"מ-אוויס

בית משפט לתביעות קטנות בתל אביב - יפו

פסק דין

לפניי תביעה כספית על סך של 9,613 ₪ לפיצוי בגין נזקים שנגרמו לרכב התובע כתוצאה מתאונת דרכים מיום 6.1.12.

לטענת התובע, ביום התאונה הוא נסע בכביש דו סטרי מתעקל. לפתע רכב שנסע ממולו סטה בפתאומיות לנתיב נסיעתו ותוך כדי ניסיון למנוע את התאונה, התובע סטה עם רכבו ימינה ועדיין רכב הנתבעת פגע ברכבו. מנגד טוענת הנתבעת, כי התאונה נשוא התביעה אירעה בעת שהתובע סטה אל נתיב הנסיעה בו נסע הרכב של הנתבעת וכתוצאה מכך אירעה תאונה חזיתית.

התובע העיד בבית המשפט כי הוא הבחין ברכב הנתבעת נוסע מולו על נתיב נסיעתו ואיך שהוא הבחין בו הוא שבר ימינה ועדיין הרכב של הנתבעת פגע ברכב התובע בצדו השמאלי אחורי. התובע הגיש תמונות שצילם מיד לאחר קרות התאונה, הן של רכבו והן של רכב הנתבעת, וכן של הכביש ומהתמונה עולה שהרוב הגדול של הרסיסים והשברים שככל הנראה נפלו בעיקר מרכב הנתבעת עקב מצבו על פי התמונה, מצויים בנתיב שהתובע נסע בו.

מנגד, העיד מר ברוך יוסי הנהג ברכב הנתבעת כי הוא לא סטה לנתיב של התובע וכי התובע הוא שסטה לנתיב שלו.

לאחר ששמעתי את עדויות הצדדים ועיינתי בתמונות שצורפו על ידי התובע ושצולמו על ידו מיד לאחר התאונה ונוכח מיקום הרסיסים והשברים כתוצאה מהתאונה בנתיב בו נסע התובע, גרסתו של התובע בדבר כך שהתאונה אירעה כאשר רכב הנתבעת סטה למסלולו מהימנה עליי יותר מגרסתו של הנהג ברכב הנתבעת. יצוין גם שבשני כלי הרכב היו נוסעים אולם שני הצדדים לא זימנו עדים מטעמם.

נוכח האמור לעיל, הנהג ברכב הנתבעת הוא שאחראי לתאונה שאירעה כתוצאה מסטייתו לנתיב הנגדי בו נסע התובע.

נוכח האמור לעיל, התביעה מתקבלת והנתבעת תשלם לתובע את נזקיו כדלקמן: סך של 5,751 ₪ נזק לרכב על פי דו"ח שמאי ובנוסף סך של 2,462 ₪ בגין ירידת ערך וגם סך של 900 ₪ בגין שכר טרחת שמאי. בנוסף לסכומים הנ"ל תשלם הנתבעת לתובע סך של 300 ₪ בגין הוצאות משפט.

הנתבעת תשלם לתובע את הסכומים הנ"ל בתוך 21 יום מהיום.

ניתן להגיש בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מהיום.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אופיר בניהו אנגל
נתבע: קרדן רכב בע"מ-אוויס
שופט :
עורכי דין: