ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד אמיר חליוא :

בפני כבוד השופט שלמה בנג'ו
המבקשת
מדינת ישראל

נגד

המשיב
אמיר חליוא


נוכחים:
ב"כ המבקשת- עו"ד דקלה שגיא
ב"כ המשיב- עו"ד רגינה קוזניץ, ס. ציבורית
המשיב- בעצמו, הובא ע"י הליווי

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה

פרוטוקול

ב"כ המשיב:
לא מצאנו חלופה. ניסתי לאתר חלופה בכל דרך אפשרית, אימו עברה ניתוח, אחיותיו עובדות. הקטנוע נלקח, אין בידו כלי תחבורה אחר בבית. מסוכנותו נובעת מהנהיגה למעשה. אבקש מבית המשפט לאפשר למשיב להפקיד כסף כתנאי. בית המשפט קבע כי קיימת עילת מעצר, אמנם אטען כי עילת המעצר הינה ברף הנמוך במקרה זה ולכן אני סבורה כי ניתן להסתפק בתנאים שלא בדמות מעצר בית, אלא בהתחייבות או הפקדה מתונה שבית המשפט ייתן זמן להפקידה ופסילה עם תום ההליכים. אני סבורה כי במקרה זה אכן ניתן להסתפק בתנאים אלה.

המשיב:
אני נכה, אני מקבל קצבת נכות בכל 28 לחודש. אחיות שלי מפרנסות ילדים אין להן איך לעזור לי ואמא שלי מבוגרת לא תוכל לעזור לי.

ב"כ המבקשת:
אני מתנגדת לשחרור. גם אם הייתה חלופת מעצר היינו מתנגדים לשחרור וגם שחרור בתנאים אנו מתנגדים. מדובר במשיב שנוהג כאשר הוא בלתי מורשה לנהוג בקטנוע, גם כאשר רישיונו פקע, וכאשר הוא מוצא לנכון לקנות את האופנוע ולהיות בעליו, אשר דברים אלה אומרים דרשני. בנוסף, הנאשם מכור לסמים ונמצא בהליך גמילה.


החלטה

מדובר בדיון המשך לדיון מיום 17.7.12, במסגרתו ניתנה החלטה בה נקבע כי קיימות ראיות לכאורה וכן עילת מעצר כנגד המשיב.

בהיעדר חלופה ובשל המסוכנות שהביע הנאשם, מן הראוי היה להורות למעצרו של המשיב עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, יחד עם זאת בית המשפט אפשר לסנגורית להציע חלופת מעצר ולשם כך נקבע הדיון להיום.

היום התייצבה הסנגורית והודיעה כי ניסתה לאתר חלופת מעצר ואנשים אשר יערבו לתנאי השחרור של המשיב, אך ללא הצלחה.

גם המשיב עצמו הבהיר כי אין בידו לבצע הפקדה כספית ואין מי שיערוב לו הואיל ובני משפחתו טרודים בענייניהם.

בשים לב לעילת המעצר והנסיבות בהן ניתפס המשיב נוהג כשהוא בלתי מורשה לנהוג בקטנוע ובשים לב לחזרתיות ביחס לאותה עבירה, לעבודה שתלויים נגדו מס' כתבי אישום באותו עניין, לעברו הפלילי ולשימוש בסמים, לרבות שימוש במתדון וכל זאת כשהוא נוהג בקטנוע, ולא פעם נמלט מהשוטרים, לא אוכל להורות של שחרורו מבלי שתהיה חלופה נאותה, אשר תבטיח הגנה טובה על הציבור.

יחד עם זאת, אינני סבור כי יש לסגור את הגולל על שחרורו של המשיב וייתכן כי יש לערב את שירות המבחן על מנת שייבחן יחד עם המשיב חלופות מעצר, לרבות בחינה מעמיקה יותר של שאלת המסוכנות.

אשר על כן , אני מאריך את מעצרו של המשיב עד להחלטה אחרת.

אני דוחה לקבלת תסקיר מעצר בעניינו של המשיב ליום 16.8.12 שעה 09:30 בפני שופט תורן.

ניתנה והודעה היום כ"ט תמוז תשע"ב, 19/07/2012 במעמד הנוכחים.

שלמה בנג'ו, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: אמיר חליוא
שופט :
עורכי דין: