ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אנ.טי.אס. שמר מושן (2009) בע"מ נגד שער יקנעם - שותפות מוגבלת :

בפני כבוד השופט אחסאן כנעאן

מבקשים

אנ.טי.אס. שמר מושן (2009) בע"מ

נגד

משיבים

  1. שער יקנעם - שותפות מוגבלת
  2. אלביט מערכות בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

לפני בקשה למתן צו מניעה לפיו התבקשתי לאסור על המשיבות לבצע עבודות בינוי או שיפוצים במבנה הידוע כבניין 2 תבור בפרויקט שער העמקים.

המבקשת טוענת בתמצית כי, עבודות בניה ושיפוץ שמבצעת המשיבה מס' 2 שמשרדיה אף הם נמצאים באותו בנין גרומות לנזילת מים אל משרדי המבקשת.

בשל כך, הוגש לאחרונה בקשה לצו מניעה במסגרת ת.א. 52692-06-12 בדומה לצו שהוגש לפני.
בטרם התקיים דיון במעמד שני הצדדים הוגש הסכם פשרה אשר תמציתו מינוי מפקח מוסכם על הצדדים אשר יפקח על עבודות הבניה והשיפוץ. למפקח זה הוקנו סמכויות רחבות לתת הוראות לקבלן המבצע לרבו הוראו להפסיק את העבודה. הסדר הפשרה קיבל תורף של החלטה ביום 4.7.2012.

המבקשת טוענת כי ביום 15.7.2012 היה אירוע נזילת מים נוסף אשר בעקבותיו קרסה התקרה האקוסטית במשרדי המבקשת ודלפו מים לחצריה.

עיון בדו"ח המפקח המוסכם עולה כי אכן הדליפה מקורה בחצרי המשיבה מס' 2 וניתנו הוראות על ידו אשר בעקבותיהם הבעיה טופלה במיידי על ידי הקבלן המבצע מטעם המשיבה מס' 2.

בשלב זה לא מצאתי כל הצדקה מדוע לסטות מהסכם הפשרה אליו הגיעו הצדדים על מנגנון הפיקוח הקבוע בו. אין נימוק מדוע לא הייתה פניה למפקח על מנת שיאסור את העבודה קליל עד שיבדקו מקורות נזילה נוספים, בהתאם לסמכות שהוקנתה לו בהסכם הפשרה וכפי שהיא מבקשת מבית המשפט בשלב זה?

לכן מסיבה זו לא מצאתי לנכון לתת א הצו המבוקש ודין הבקשה להידחות.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אנ.טי.אס. שמר מושן )2009( בע"מ
נתבע: שער יקנעם - שותפות מוגבלת
שופט :
עורכי דין: