ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מנורה מבטחים ביטוח בע"מ נגד אידיאל משאבי אנוש בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

התובעת

מנורה מבטחים ביטוח בע"מ ח.צ. 520042540

נגד

הנתבעת

אידיאל משאבי אנוש בע"מ ח.פ. 514211622

בית משפט השלום בחיפה

פסק דין

1. התובעת הגישה נגד הנתבעת ללשכת ההוצל"פ תביעה על סכום קצוב ע"ס 14,205 ₪ בגין דמי פרמיה שלא שולמו עבור שתי פוליסות ביטוח . לכתב התביעה צורפו העתקי הפוליסות , מכתב התראה לפני הגשת תביעה ומסמכים שכותרתם "מצב פוליסה ופירוט תשלומים"
המפרטים את מרכיבי החוב .

2. הנתבעת הגישה התנגדות במסגרתה טענה כי התביעה אינה מתאימה להתברר כתביעה על סכום קצוב , שכן הנתבעת לא ביקשה להנפיק את הפוליסה המוזכרת בכתב התביעה .

3. בהחלטת הביניים מיום 13.6.12 הוריתי לתובעת להשיב עד 13.7.12 מדוע התביעה לא תמחק תוך חיוב התובעת בהוצאות בשל הגשת תביעה במסלול הלא מתאים וזאת בהעדר מסמך הנחזה להיות חתום או ערוך ע"י הנתבעת .

4. ביום 17.7.12 ביקשה ב"כ התובעת אורכה להגשת תגובה עד 10.8.12 כדי לאתר את סוכן הביטוח . בקשה זו נדחתה בהחלטתי מהיום , הן בשל עיתוי הגשתה והן לגופו של ענין .

5. בית משפט זה מודע לכך שקיימת מחלוקת פוסקים בערכאת בית משפט השלום בשאלה האם ניתן להגיש תביעה על סכום קצוב על בסיס פוליסת ביטוח . לפיכך הפניתי בהחלטת הביניים את ב"כ התובעת לפסק דין שניתן לאחרונה ע"י בית המשפט המחוזי , בו התקבלה עמדתי לפיה אין מקום להגיש תביעה על סכום קצוב ללא מסמך בכתב הנחזה להיות חתום ע"י הנתבע ומהווה ראשית ראיה בכתב התומכת בעילת התביעה של התובע .

6. מותב זה נתן שורה ארוכה של פסקי דין בהם נמחקו תביעות על סכום קצוב שהוגשו ללא מסמך הנחזה להיות ערוך או חתום ע"י הנתבע . למיטב ידיעתי אף אחד מאותם פסק דין לא בוטל ע"י ערכאת הערעור . לפיכך , ניתן לצפות כי לפחות עורכי הדין שמגישים תביעות רבות המגיעות לבירור בפני מותב זה , לרבות ב"כ התובעת בתיק זה , יפעלו בהתאם לאותם פסקי דין ויגישו תביעות דוגמת התביעה בתיק זה לבית המשפט כתביעה בסדר דין מהיר .
קיומן של תביעות ביטוח רבות המובאות לפני בסדר דין מהיר במסגרת בקשה למתן פסק דין בהעדר הגנה , מהווה הוכחה כי לא מדובר בגזירה שציבור עורכי הדין המייצגים חברות ביטוח , אינו יכול לעמוד בה .

7. כיוון שהדבר לא נעשה במקרה שלפני וכיוון שלא הוגשה תגובה להחלטת הביניים במועד שנקבע , אין מנוס אלא למחוק את התביעה ולחייב את התובעת בהוצאות הנתבעת בגין הגשת ההתנגדות בתיק זה .

8. על כן , אני מורה על מחיקת התביעה ומחייב את התובעת לשלם לנתבעת הוצאות משפט בסך של 1,000 ₪. סכום זה ישולם לנתבעת , באמצעות ב"כ הנתבעת , תוך 30 יום מהיום , אחרת ישא הפרשי הצמדה וריבית מהיום ועד ליום התשלום המלא בפועל .
בהתאם אני מורה על סגירת תיק ההוצל"פ שמספרו 02-17023-12-4 .

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מנורה מבטחים ביטוח בע"מ
נתבע: אידיאל משאבי אנוש בע"מ
שופט :
עורכי דין: