ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין שירת הים בע"מ נגד שוקרון :

תא"מ 10094/02 שירת הים בע"מ נ' דוד שוקרון

ת"א 4027/03 שירת הים בע"מ נ' שוקרון

המבקש

דוד שוקרון

המשיבה

שירת הים בע"מ

בית משפט השלום באשקלון

החלטה

המבקש- הנתבע מר שוקרון הגיש ביום 28/6/12 ערעור על פסק הדין מיום 14/5/2012 לפיו הוריתי על פינוי המבקש מנכס הידוע כחנות מספר 5 במתחם "שירת הים" באשקלון, בו מחזיק המבקש ובנוסף כלל פסק הדין חיוב כספי.

הבקשה המונחת בפני לעיכוב ביצוע פסה"ד, מתיחסת לרכיב הפינוי בלבד.

לטענת המבקש סיכויי הערעור טובים בנסיבות המפורטות בבקשתו ופינויו מבית העסק הפועל מזה כעשור יגרום לו נזק שאין לו תקנה, תוך פגיעה אנושה במטה לחמו. עוד מציין המבקש כי למשיבה לא ייגרם נזק כלשהו מאחר והמבקש ימשיך לשלם את דמי השכירות, בהם נושא, כסדרם.

המשיבה מתנגדת לבקשה וטוענת כי סיכויי הערעור נמוכים מאוד, שמאזן הנוחות אינו נוטה לטובתו של המבקש ושבכל מקרה ניתן יהא לפצותו על נזקיו ככל שטענותיו תתקבלנה. עוד מציינת המשיבה כי יש לדחות את הבקשה מאחר שתקופת השכירות על פי הסכם השכירות ממנו מבקש להיבנות הסתיים לפני למעלה משנה והוא שוהה שלא כדין בנכס וגורם למשיבה נזקים כספיים כבדים.

לעניין פינוי בית מגורים, הלכה היא כי אף אם סיכויי הערעור נמוכים, לא ימנע בית המשפט מעיכוב ביצועו של פסק דין המחייב פינוי על מנת שלא ייעשה הדיון בערעור לתאורטי ( כבוד הש דנצינגר בע"א 46/12 ניסים אסייג נ. אבשלום אדרת ואח' פיסקה 20 להחלטה, טרם פורסם).

הגם שבענייננו עסקינן בחיוב המבקש לפנות בית עסק, להבדיל מבית מגורים, עדיין בהתחשב בנסיבות בהן נושא המבקש בדמי שכירות חדשיים מוסכמים ונוכח משך החזקת הנכס, מן הראוי לאפשר למבקש לפנות לערכאת הערעור בעתירה דומה על מנת שתשקל הבקשה על רקע סיכויי הערעור להתקבל.

אשר על כן, מצאתי לנכון בנסיבות אלה לעכב את ביצועו של פסק הדין, עד לתאריך 16/10/12 או עד להחלטה אחרת של ערכאת הערעור, זאת בכפוף לתנאים הבאים:
חתימה על התחייבות עצמית בלתי מוגבלת בסכום.
המצאת ערבות צד ג' בגובה של 100,000 ₪.
הפקדת ערבון כספי בקופת בית המשפט בסך של 20,000 ₪ במזומן או המצאת ערבות בנקאית בגובה הסכום האמור.
עיכוב הביצוע מותנה בתשלום דמי שכירות חדשיים במתכונת כפי שנקבעה ע"י הצדדים.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: שירת הים בע"מ
נתבע: שוקרון
שופט :
עורכי דין: