ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד חרב ראני :

בפני כבוד השופט גיל קרזבום
המאשימה
מדינת ישראל

נגד

הנאשם
חרב ראני


נוכחים:
ב"כ המאשימה: עו"ד גב' חני דגן
ב"כ הנאשם: עו"ד גבי שמואלי
הנאשם: בעצמו

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה

פרוטוקול

ב"כ הנאשם:
לצערי לא הגענו להבנות בתיק זה ואנו נטען לעונש ללא צירוף של תיקים נוספים.

ב"כ המאשימה:
התביעה מבקשת להטיל על הנאשם את העונשים הבאים:
פסילה בפועל שלא תפחת מפסילת המינימום, פסילה על תנאי, מאסר על תנאי וקנס.
מגישה גיליון הרשעות קודמות ת/1.

ב"כ הנאשם:
מדובר בנאשם כבן 28, רווק, מתגורר בבית הוריו, עובד בעבודה מסודרת כ- 6 חודשים לערך במפעל בצפון. הנאשם הודה בהזדמנות הראשונה, חסך מזמנו של בית המשפט. מדובר בנאשם שלחובתו 2 הרשעות בעבירות שאינן זהות. מדובר בנאשם שנוהג משנת 2001. מבקש להתייחס לתסקיר שירות המבחן שניתן ביום 12.04.12. מדובר בתסקיר שניתן על ידי קצינת המבחן, התסקיר מעמיק ופרטני עם התייחסות לא רק לנסיבות ביצוע העבירה אלא התייחסות גם לעברו ומשפחתו של הנאשם. עניין זה חשוב היות וקצינת המבחן התייחסה ונתנה את משקלה לעניין מצבו הבריאותי של אחיו הבכור של הנאשם אשר חולה במחלת הסרטן שכיום הנאשם משמש כאח בכור לכל דבר, מטפל באחיו. הנאשם הודה והביע חרטה על מעשיו. כמו כן ציין בפני קצינת המבחן כי הדבר שהוביל אותו לביצוע העבירה על מנת לחסוך פגיעה בחבר שרישיון הנהיגה משמש אותו כנהג אמבולנס והיה תחת השפעת אלכוהול הבין כי שיקול דעתו בעניין זה היה שגוי.
קצינת המבחן אף המליצה והתייחסה לצריכת האלכוהול של הנאשם, המליצה לשלב את הנאשם בקבוצה טיפולית ובכך להפחית את הסיכון.
אבקש לקבל את המלצת קצינת המבחן להטיל על הנאשם צו מבחן למשך 18 חודשים. אבקש להשית על הנאשם פסילה בפועל מינימלית ביותר שלא תעלה על 12 חודשים, קנס שיהיה במינימום היות ומדובר ברווק הגר בבית הוריו. אני סבור שהאמור בתסקיר שירות המבחן מצדיק הטלת פסילה שתפחת מפסילת המינימום באופן משמעותי.
מדובר בנאשם שהודה בהזדמנות הראשונה והבין את חומרת העבירה.
אבקש שהמאסר על תנאי גם הוא יהיה מינימלי.

הנאשם:
אני מצטער על זה מאוד. הרישיון חשוב לי כי אני לוקח את אחי לטיפולים.


גזר דין

הנאשם הורשע על פי הודאתו בעבירה של נהיגה בשכרות, עבירה מיום 19.02.10.

מדובר בעבירה חמורה ויש בה כדי לסכן את ציבור המשתמשים בדרך ואת הנאשם עצמו. כמו כן יש בביצוע העבירה כדי ללמד על הלך נפש של פזיזות אצל הנאשם.

המאשימה עותרת לפסילה בפועל, פסילה על תנאי, מאסר על תנאי וקנס.

ב"כ הנאשם מבקש להסתפק בפסילה שלא תעלה על 12 חודשים ולהקל ככל הניתן בשאר הרכיבים, זאת לאור התסקיר החיובי שהוגש בעניינו של הנאשם, ההמלצות שנרשמו שם, עברו התעבורתי המקל, החרטה הכנה אותה הביע, העובדה שהוא מצוי בטיפול של עמותת אפשר ונסיבותיו האישיות כמפורט לעיל ובתסקיר שירות המבחן.

הנאשם עצמו הביע חרטה על האירוע וביקש להקל ככל הניתן ברכיב הפסילה לאור העובדה שהוא מטפל באחיו החולה ומסיע אותו לטיפולים.

מתסקיר שירות המבחן שהוגש בעניינו של הנאשם עולה כי הנאשם מקבל אחריות על מעשיו, הביע חרטה ואכזבה מעצמו. בסופו של דבר שירות המבחן ממליץ על הטלת צו מבחן לתקופה של 18 חודשים במהלכה הנאשם ישולב בקבוצה טיפולית למניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

לאחר ששקלתי את חומרת העבירה, עברו התעבורתי המקל של הנאשם הכולל שתי הרשעות דומות ללא עבירה דומה, נסיבותיו האישיות של הנאשם, האמור בתסקיר שירות המבחן, טיעוני הצדדים ודברי הנאשם, אני סבור שאין מקום לסטות מפסילת המינימום הקבועה בחוק. בהקשר זה יצוין כי מדובר בכמות אלכוהול גבוהה יחסית של 585 מיקרוגרם.

לאור כל האמור לעיל, אני גוזר על הנאשם את העונשים הבאים:

אני דן את הנאשם לתשלום קנס בסך 1200 ש"ח או 12 ימי מאסר.

הקנס ישולם ב- 4 תשלומים שווים ורצופים החל מתאריך 02.09.12 ובכל 02 בחודש שאחריו. אם תשלום אחד לא ייפרע במועדו, יעמוד כל הקנס לפרעון מיידי.

הנאשם הונחה לגשת למזכירות לקבל שוברי תשלום.

- אני פוסל את הנאשם מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 24 חודשים בפועל בניכוי 30 ימי פסילה מנהלית.

ריצוי הפסילה יחל היום שעה 11.45.

רישיון הנהיגה נמסר באולם בית המשפט.

המזכירות תוציא לנאשם אישור הפקדה בהתאם.

- אני פוסל את הנאשם מקבל או מהחזיק רישיון נהיגה לתקופה של 4 חודשים על תנאי למשך 3 שנים והתנאי הוא שהנאשם לא יעבור אותה/ן עבירה/ות שעליה/ן הורשע או אחת העבירות המפורטות בתוספת הראשונה או בתוספת השנייה לפקודת התעבורה [נוסח חדש], תשכ"א - 1961 ויורשע בגינה.

- הנני גוזר על הנאשם עונש מאסר על תנאי לתקופה של 5 חודשים שלא יעבור בתוך 3 שנים עבירה של נהיגה בשכרות ו/או עבירה של נהיגה תחת השפעת משקאות משכרים ו/או נהיגה בפסילה.

אני מטיל על הנאשם צו מבחן לתקופה של 18 חודשים החל מהיום במהלכם ישולב הנאשם בקבוצה טיפולית למניעת נהיגה תחת השפעת אלכוהול.

מוסבר בזאת לנאשם כי במידה ולא יעמוד בצו ויפעל בהתאם להוראות שירות המבחן, יבוטל הצו ויוטלו על הנאשם עונשים נוספים בגין העבירה בה הורשע.

המזכירות תעביר העתק החלטה זו לשירות המבחן למבוגרים.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי בחיפה תוך 45 ימים מהיום.

ניתנה והודעה היום כ"ט תמוז תשע"ב, 19/07/2012 במעמד הנוכחים.

גיל קרזבום, שופט


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: חרב ראני
שופט :
עורכי דין: