ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ירמי עמיר נגד הראל חברה לביטוח בע"מ :

בפני כבוד הרשם הבכיר אבי כהן

תובעים

ירמי עמיר

נגד

נתבעים

הראל חברה לביטוח בע"מ

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

החלטה

הוראות לגבי הגשת תצהיר נסיבות ודוחות חקירה פרטית נוכח טענות הנתבעים לגבי העובדות הנטענות בכתב התביעה בדבר תאונת הדרכים (טענות במישור החבות/הכיסוי הביטוחי), נוכח התיאור חסר הפירוט מספיק לכאורה בכתב התביעה של נסיבות התאונה ולצורך ייעול וקידום הדברים בתיק, אני מורה לתובעים להגיש (לתיק עם עותק ישירות לצד שכנגד) בתוך 7 ימים תצהיר ובו פירוט נסיבות התאונה, כאשר בתצהיר מתבקשים התובעים לפרט היטב את אופן התרחשות התאונה (לרבות תיאור זירת ומקום התרחשות התאונה, פירוט מספר כלי הרכב המעורבים בתאונה ופירוט כללי של מיקומי וסדר הפגיעות של כלי הרכב ו/או של הולכי הרגל המעורבים זה בזה), לציין כמה נוסעים (לרבות נהג) היו ברכב הרלוונטי ומי מהם סבלו נזקי גוף באירוע. יש לצרף לתצהיר מסמכים אובייקטיביים רלוונטיים התומכים בגרסה המוצהרת, דוגמת: מסמכי חקירת משטרה, מסמכי פינוי באמבולנס מזירת התאונה, מסמכי כיבוי אש ועוד.

הנתבעים יגישו, בתוך 7 ימים מיום קבלת תצהיר הנסיבות הנ"ל, התייחסותם לשאלה האם הם עומדים על טענותיהם במישור החבות/הכיסוי הביטוחי. ככל שהנתבעים יודיעו שעומדים על טענותיהם כאמור, הם מתבקשים, בתוך מועד 7 הימים הנ"ל, להבהיר ולנמק עמדתם, להודיע אם נערכו חקירות פרטיות רלוונטיות מטעם הנתבעים וכן לצרף את כל מסמכי החקירות הפרטיות מטעם הנתבעים (ככל שנערכו כאלה) הרלוונטיות לתביעה.

בכוונתי, לאחר עיון בתצהיר הנסיבות, מזה, ובמסמכי החקירות הפרטיות, מזה, לדון ולהכריע בבקשת התובעים למינוי מומחים רפואיים, כאשר נפקות עצם קיומה של המחלוקת בשאלת החבות/הכיסוי הביטוחי כמו גם נפקות תוכן והיקף המחלוקת יקבלו ביטוי בשקילת השאלה על מי מהצדדים להטיל את מימון הביניים של שכר טרחת המומחים שיימונו (ככל שיימונו), והכל מבלי להכריע בגוף המחלוקת עצמה (ראו את ההלכה שנקבעה ב-רע"א 3007/12 פלונית נ' הראל חברה לביטוח בע"מ (לא פורסם, 30.5.12), לפיה כאשר קיים ספק של ממש בשאלת החבות יש מקום לשקול להטיל על הנפגע/התובע לשאת במימון הביניים של שכר המומחה). יצוין כי, מאחר שהעיון במסמכי החקירות הפרטיות ייעשה מבלי שהמסמכים גלויים לתובעים, לא ייפורט בהחלטות ההמשך במסגרת הבקשה למינוי מומחים תוכן מסמכי החקירות הפרטיות.

בנסיבות מבוטלת התזכורת הפנימית האחרונה שהוחלטה/שנקבעה בתיק, ובמקומה נקבעת תזכורת פנימית חדשה ביום 30.10.12.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ירמי עמיר
נתבע: הראל חברה לביטוח בע"מ
שופט :
עורכי דין: