ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראיק חשאן נגד תכתוכ :

בפני כבוד השופטת פנינה לוקיץ'

מבקשים

  1. ראיק חשאן
  2. חנאן חשאן

נגד

משיבים

1. מוחמד תכתוכ ו-14 זוכים נוספים

בית משפט השלום בקריות

החלטה

לאחר עיון בבקשות על נספחיהן ובהחלטת כבוד הרשם נשוא הבקשות, ועוד טרם קבלת עמדת המשיבים לגביהן, אני סבורה כי אין מקום להיעתר לבקשה ככל שהיא מבקשת לבטל לחלוטין את חובת ההפקדה שקבע הרשם אשר הטלתה מוצדקת בנסיבות הענין לאור העובדה כי מדובר בתיק איחוד שני לכל אחד מהמבקשים (לאחר שבתיקי האיחוד הקודמים נגרמו פיגורים משמעותיים שהביאו לפיזורם, זאת בניגוד לטענות המבקשים כי עמדו בתשלומים עד בסמוך למועד פיזור תיקי האיחוד), אולם יש מקום להפחית מהסכום שנקבע שהינו סכום גבוה מאוד בהתחשב בנסיבותיהם של המבקשים.

בהתחשב במלוא הנתונים העולים מהחלטת הרשם והצרופים שהציגו המבקשים, אני סבורה כי יש להעמיד את הסכום להפקדה על סך של 4,000 ₪ ביחס לכל אחד מהמבקשים, כאשר התשלום החודשי יקבע לסך של 300 ₪ לבעל ו-250 ש"ח לאשה.

אני סבורה כי יש להתיחס לעובדה שהמבקשים הם בני זוג, כך שכל סכום שיקבע לתשלום יורד מהכנסות התא המשפחתי. מנגד, לא שוכנעתי בטענות המבקשים בדבר העדר יכולת כלכלית כלשהי, מה גם שלא ניתן כל הסבר לאי השתכרותה של המבקשת, חרף העובדה כי בעבר הלא רחוק השתכרה והוסיפה להכנסות המשפחה סכום לא מבוטל. מסכימה אני עם הרשם כי הסכומים הנטענים כסכומי ההוצאות (בעיקר חשמל) הינם מופרזים ובהחלט יש מקום לדרוש מהמבקשים לצמצם הוצאות כגון: הוצאות פלאפון או הפרשות לתוכניות חסכון (!) מקום שהם חבים סכומים ניכרים לזוכים שונים.

המבקשים יעבירו העתק הבקשות והחלטה זו לכל המשיבים (אעיר כי ברע"צ 48647-06-12 לא הוגשה בקשה מתוקנת הכוללת את שמות כל הזוכים, וככל שמדובר בזוכים אחרים מאלו הנקובים בבקשה של הבעל, יש להגיש בקשה מתוקנת כאמור והחלטה זו מתיחסת לבקשה הכוללת את פרטי כל הזוכים הרלבנטיים לכל אחד מהתיקים), וזאת בתוך 15 יום.

בהעדר התנגדות מטעם מי מהזוכים לאמור לעיל, בתוך 15 יום ממועד קבלת הבקשה והחלטה זו, באשר לגובה הסכומים שיושתו על המבקשים, ינתן פסק דין בהתאם.

התיק יעלה לעיוני ביום 30.9.12. עד לאותו המועד ימציא ב"כ המבקשים אישורים המעידים על מסירת הבקשות והחלטה זו לכל המשיבים בשני התיקים.

המזכירות תדאג לסרוק ההחלטה בשני התיקים.

ניתנה היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראיק חשאן
נתבע: תכתוכ
שופט :
עורכי דין: