ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דניאל מושייב נגד יוסף טלישבסקי :

בפני כבוד הרשמת הבכירה עדי אייזדורפר

תובע

דניאל מושייב

נגד

נתבע

יוסף טלישבסקי

בית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה

פסק דין

1. בפני תביעה ותביעה שכנגד בגין תאונת דרכים אשר אירעה ביום 2.1.12, בסמוך למחלף קק"ל בתל אביב.

2. במסגרת הדיון שהתקיים בפני, העידו בעלי הדין, הנהגים, שהיו מעורבים בתאונה. התובע – הנתבע שכנגד (להלן: "התובע"), אשר היה רכוב על אופנוע, טען, כי רכבו של הנתבע – התובע שכנגד (להלן: "הנתבע"), נכנס בו מאחור מצד ימין, זרק אותו מהכביש והמשיך לנסוע. לטענתו כתוצאה מכך נפל מהאופנוע. הנתבע הזמין אמבולנס, אולם התובע סירב להתפנות לבית חולים.

3. הנתבע טען, כי רוכב האופנוע, התובע, הגיח מצד שמאל, ושפשף את רכבו בצד השמאלי. לטענתו, כתוצאה מכך, נפל התובע על הכביש. הנתבע טען, כי נעצר לאחר כ- 15 מטרים, ניסה לשוחח עם התובע, אולם לא נענה. כמו כן, ציין כי הזמין משטרה ואמבולנס, אלא שלאור סירובו של התובע להתפנות, בוטל האמבולנס. הנתבע טען כי התובע ציין בפניו שאין ביטוח לאופנוע, ולאחר החלפת הפרטים, עלה על האופנוע, ונסע מהמקום.

4. לאחר ששמעתי עדויות הצדדים, ועיינתי בכל החומר שהוגש לתיק ביהמ"ש, באתי לכלל מסקנה כי גרסתו של התובע, איננה מתיישבת עם תמונות הנזק של רכבו של הנתבע, ולמעשה, אף איננה מתיישבת עם תמונות האופנוע עצמו. התובע טען, כי נפגע מאחור. אלא שתמונות האופנוע מצביעות על פגיעה בצידו של האופנוע, החל מהחלק האמצעי לכיוון חלקו האחורי. גם תמונות רכבו של הנתבע, המבטאות פגיעה בדופן השמאלי של הרכב אינן מאפשרות להסיק פגיעה מאחור באופנוע, כנטען על ידי התובע. לא ניתן לפגוע באופנוע מאחור, תוך כדי נסיעה, באמצעות הדופן הקדמית שמאלית של רכב הנתבע.

5. נהפוך הוא, מן התמונות ניתן להתרשם כי הן מחזקות את גרסת הנתבע, לפיה האופנוע נצמד לרכב מצד שמאל, נשק לו, וכך אירעה התאונה, שכן עולה מהן שפשוף בצידו השמאלי – קדמי של רכב הנתבע.

6. משכך באתי לכלל מסקנה כי יש לדחות את התביעה העיקרית, ולקבל את התביעה שכנגד.

אשר על כן הנני מורה כי התובע – הנתבע שכנגד, ישלם לנתבע - התובע שכנגד סך של 2,690 ₪ וכן יישא בהוצאות הנתבע-התובע שכנגד בסך כולל של 400 ₪.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: דניאל מושייב
נתבע: יוסף טלישבסקי
שופט :
עורכי דין: