ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין נטליה ליטמנוביץ' נגד הנגרים- כוכב הרהיט באמצעות רפי תועמי :

בפני כבוד השופטת עינת רון

תובעים

1.נטליה ליטמנוביץ'
2.אלכסנדר ליטמנוביץ'

נגד

נתבעים

1.הנגרים- כוכב הרהיט באמצעות רפי תועמי
2.אברהם בן-עמי

בית משפט לתביעות קטנות בפתח תקווה

פסק דין

עניינה של תביעה זו הינה באשר לטענת התובעים להשבת כספים עבור הזמנת מזרונים .

בכתב התביעה טענה התובעת כי ביצעה הזמנת מזרונים מחנותו של הנתבע ולא קיבלה את ההזמנה בזמן בנוסף הלינה כי המזרונים שהגיעו אליה היו מסוג שונה מזה שהזמינה .
התובעת הלינה כי לביתה יש בעיות בגב ובעמוד השדרה ואף עמדה לעבור ניתוח בעמוד השידרה ולכן הזמנת המזרונים הייתה חשובה לה עד מאוד . לכן ביקשה מהנתבע לבטל את ההזמנה ולקבל את כספה חזרה , אך הוא סרב והבטיח לה כי ידאג להחלפת המזרונים .
התובעת מלינה כי במשך חודש ישנו על הניילונים עד שקיבלו את המזרונים החדשים ומשאלה הגיעו הרי התברר שהם קרועים ומלוכלכים .
התובעת דרשה השבה של כספה בסך 5000 ₪ עקב איכות המזרונים , עוגמת הנפש והסבל שעברו .

בכתב ההגנה טען הנתבע כי התובעת קיבלה בדיוק את המזרונים ע"פ ההזמנה שביצעה יחד עם ביתה, הנתבע ציין במהלך הדיון כי יום לאחר שסיפק לתובעת את המזרונים היא יצרה עימו קשר בטענה שהמזרון אינו נוח ולכן היא רוצה להחליפו , הוא טוען כי הסביר לה שיש לנסות את המזרון לפחות בין שבועיים לשלושה שבועות .
הנתבע טען כי עזר לתובעת מאוד בכל בקשה שהייתה לה , ואף הגיע לביתה מספר פעמים בנוסף עקב טענותיה החליף לה את המזרונים .
לגבי טענתה כי המזרונים היום קרועים ומלוכלכים ,הנתבע טען כי מדבר בעודפי חוטים הניתנים להסרה , ולכלוך שנגרם עקב ההובלה שגם הוא ניתן לניקוי .ועל כך מבקש הנתבע לדחות את התביעה.

במהלך הדיון הציגה התובעת תמונות של המזרונים החדשים שקיבלה ,ובתמונות ניתן לראות כי המזרון קרוע ומלוכלך וכי אין המדובר בחוטים עודפים, אלא בקרע של ממש . ועוד הציגה התובעת פתק שהיה מודבק על גבי המזרונים והכתוב בכתב יד בשפה הערבית ועל פי תרגומו נאמר בו לתקן ולהחזיר וגם מכך היא מסיקה שאין המדובר במזרונים חדשים.
התובעת הציגה קבלה בדבר רכישת מזרונים אותם נאלצה לרכוש סוף דבר.

יצויין כי הנתבע הגיש תביעה שכנגד על סכום של 6500 ₪ בה הוא מציין אך כי החליף לתובעת את המזרונים וכי חרף כך יש לה טענות נגדו ולא פרט כלל ועיקר מהם הנזקים שנגרמו לו ומדוע הוא דורש סכומים אלה.

ייאמר מיד כי לא מצאתי כי לנתבע נגרם נזק כלשהו מפעולותיה של התובעת אשר עמדה על זכויותיה לקלבת מוצר אותו הזמינה וכי מוצר זה יהיה מושלם ותקין ועל כן גם אם נאלץ בשל כך הנתבע להחזיר מזרונים אל חנותו ולהוביל אל התובעת מזרונים פעם נוספת וכיו"ב, הרי אלה הן פעולות מתבקשות שלו כסוחר הנותן שירות ללקוח שרכש ממנו מוצר ועל כן דין תביעתו הנגדית להידחות.

ובאשר לתביעתה של התובעת מצאתי כי דינה להתקבל.
כפעי שציינתי לעיל זכותה של התובעת לקבל מוצר מוגמר ותקין מאת הסוחר ממנו רכשה את המוצר ומשא הוא לא עמד בכך וסיפק לה מוצר שאינו עומד בדרישות אלה והוא מוצר מלוכלך וקרוע, הרי שעליו לשאת בנזקיה.

הנתבעים ישלמו ביחד ולחוד לתובעת סכום כולל של 5000 ₪ .
סכום זה ישולם לתובעת עד יום 10/9/12 שאם לא כן, יישא הסכום הפרשי ריבית והצמדה כחוק מיום הגשת התביעה ועד יום התשלום בפועל.
מזכירות בית המשפט תעביר עותק מפסק הדין לצדדים.
ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: נטליה ליטמנוביץ'
נתבע: הנגרים- כוכב הרהיט באמצעות רפי תועמי
שופט :
עורכי דין: