ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד מיכאל(עציר) :

בפני כבוד השופטת ליה לב און, סגנית הנשיאה
המבקשים
מדינת ישראל

נגד

החשודים
משה מיכאל (עציר)

נוכחים:

ב"כ המבקשת: רס"מ דניאל שריקי
ב"כ החשוד: עו"ד גיא גור
החשוד הובא על ידי שב"ס
פרוטוקול

נציג המבקשת מוזהר כחוק לומר אמת:
חוזר על הבקשה. מגיש נספח סודי – מסומן במ/1.
מגיש את תיק החקירה לעיון בית המשפט. מפנה למאסר על תנאי שצורף לתיק, כולל כתב האישום שמפרט איומים על שוטרים ועל השכן שלו בצורה חריפה ביותר, השתחרר מהמאסר.

משיב לשאלות ב"כ החשוד:
ש: החשוד מתגורר עם סבתו?
ת: כן.
ש: בת כמה היא?
ת: קשישה.
ש: הבנתי שעברה אירוע מוחי, יכול להיות שאיננה צלולה בדעתה?
ת: מתיק החקירה לא עולה מצד החוקר שגבה עדות חוסר בהירות או משהו כזה.
ש: מרשי טוען שהיא הוזה הזיות וטוענת תלונות שווא.
ת: אין לי משהו שמצביע על חוסר כשירות, החשוד קושר עצמו לחלק מהעבירות המיוחסות.
ש: קושר או מודה?
ת: אני בוחר במינוח קושר.
ש: נעצר בגין אירוע של איומים.
ת: כן.
ש: לפני כשבוע היה אירוע שהכה את סבתו על אצבעות רגילה, לטענתכם.
ת: כן.
ש: הוגשה תלונה לפני שבוע?
ת: לא.
ש: איך הסבתא מסבירה את השיהוי?
ת: אנו לא בוחרים את המתלוננים, אתמול היו איומים נוספים מה שגרם לה להתלונן.
ש: חוקר צריך לשאול מדוע היה שיהוי.
ת: אמרה שרחמה עליו.
ש: נזקקה לטיפול רפואי כתוצאה מכך?
ת: לא.
ש: היו עדים לאירועים?
ת: במהלך הימים המבוקשים נבדוק זאת.
ש: טוענת שמישהו ראה או שמע?
ת: צריך לחקור בצורה יסודית והדברים יתבהרו.
ש: כיצד איים ואיפה לכאורה?
ת: איים שיהרוג אותה. בבית שלה.
ש: ראתה שזה הוא?
ת: מוסרת תלונה, כן.
ש: היו מקרים שזה מבעד לדלת.
ת: לא.

סיכומים
נציג המבקשת:
חוזר על הבקשה.

ב"כ החשוד:
אבקש לשחרר את החשוד, המתלוננת אישה קשישה כפי שחברי ציין. מרשי טוען שעברה אירוע מוחי ולכן הוזה הזיות שונות ומפנה את הכעס שלה כלפיו. מרשי מכחיש מכל וכל את האירועים האמורים בבקשה. טוען כי מעולם לא איים עליה, מעולם לא פגע בה. מדובר בסבתא שלו, אוהב אותה ולא רוצה לפגוע בה, מתגורר עמה. ספק אם יש עדים נוספים או ראיות נוספות לאירועים. למעשה נעצר אתמול בגין החשד של האיומים, אירוע התקיפה שלכאורה נראה מינורי, באצבעות הרגליים לא היה אתמול, אלא לכאורה לפני שבוע. לא ברור מדוע לא הגישה תלונה כנגד החשוד אז. אם קיימת מסוכנות כלשהי, ניתן לאיינה תוך כדי הרחקה מבית הסבתא, יהיה אצל חברים, מעדיף אצל מישהו אחר ולא מאחורי סורג ובריח.
לאור האמור, אבקש לשחררו בתנאים מגבילים.

בית משפט השלום בפתח תקווה

החלטה


מתבקשת אני להורות על מעצרו של החשוד למשך 4 ימים וזאת בגין עבירות איומים ותקיפה סתם כלפי סבתו ואיום כלפי אמו.

מעצרו מיום 18/07/12 שעה 20:20, כאשר עילת המעצר מושתתת על מסוכנות וחשש לשיבוש.
הוצג לי במ/1, מסמך המתעד פעולות חקירה נחוצות. המדובר בפעולות בודדות שבוודאי ניתן להשלימן בזמן הקרוב.

החשוד שוחרר לאחרונה מבית הסוהר לאחר שריצה מאסרים בעבירות איומים, תלוי ועומד מאסר על תנאי בשל אותה עבירה וזו למעשה התמונה הכללית.

אשר לראיות שנגבו עד כה.
סבתו של החשוד בגיל 78, לדברי החשוד, קיבלה את נכדה לביתה שלה לאחר שהשתחרר מן הכלא, 3 ימים לאחר שחזר לדבריה החל לעשות בלאגן, קילל, ואמר שרוצה לחזור להדרים. דרש ממנה שתשתוק באומרו "אחזיר אותך כולך דם". הוא בא אליה בצורה מאיימת, רץ אליה, לדבריה כמו חיה, צעק עליה, "שקט" וכאשר מפיו מתיז רוק והיא- שותקת ומפחדת.
גם לאחרונה, ביום התלונה, איים הפעם על אמו וכאשר נשאל ע"י סבתו למה עושה כך, חזר וצעק עליה והתחיל לטרוק דלתות ולגביה היה זה יותר מדי, הוא אמר שרוצה להיות בגהה והשיבה לו שיכול לעשות כך. סיפרה כי לפני כשבוע נתן לה מכות על האצבעות, כדבריה, על אצבעות הרגליים, ואמרה לו שיעזוב אותה ורק אז עזב אותה.

זו התמונה הכללית העולה מן התלונה.

החשוד נחקר, לדבריו ישב בכלא הלא עוול בכפו, לא הרביץ אז ולא פגע באיש, וכאשר השתחרר חזר לבית סבתו, כי לדבריו אין לו איפה לגור חוץ ממנה. הוא לא בקשר עם אביו ואיש לא רוצה לעזור לו. לשאלה אם כך, אם הסבתא היא המעוז האחרון למה מתנהג אליה כך, השיב שלא איים ולא שום דבר שאלו החיים שלו, פעם הדרים ופעם מעצר, אין לו לאן לפנות. לשאלה אם אמר לסבתו שאם לא תשתוק יחזיר אותה כולה דם, אמר תחילה כי לא איים עליה, כי היא מעצבנת אותו ובהמשך אמר "תשמע, זה היה לפני 3 חודשים, מאיפה אני זוכר מה היה, אולי אמרתי לה את זה כי היא אמרה שתוציא אותי מהבית, לפעמים אני מדבר מעצבים ולא עושה שום דבר, אף פעם משטרה לא הגיעה ומצאה אותה פגועה או משהו".
בהתייחס לטענה כי פגע ברגלה, כאשר נשאל הוא אם נתן לסבתו מכות על אצבעות הרגליים לפני כשבוע, השיב "יש לה מנהג, היא מתחילה לצעוק משטרה משטרה, סתם, אז רצתי לסגור את הוויטרינה ודרכתי לה על הרגל עם הנעל ספורט שלי בטעות, אחר כך ביקשתי ממנה סליחה ונישקתי אותה". לשאלה, למה דרך עליה וכעס עליה, השיב, כי דרך עליה פעם אחת. משהובהר לו כי על פי חומר החקירה נתן לה כמה מכות באצבעות רגליה, השיב "לא. דרכתי עליה פעם אחת. אחר כך ביקשתי סליחה.".

זו התשתית הראייתית שגובשה עד כה, מעבר לכך נחוצה השלמה שתיעשה בזמן הקרוב ובהתחשב בכך שאין לחשוד שום פיתרון למגורים, בשל אותם דברים אליהם התייחסתי כעולה מחומר החקירה שנאסף ומבלי שהזכרתי את ההרשעות הקודמות, רואה אני כי יש טעם רב להמשך מעצר מטעמי מסוכנות ושיבוש, ומורה אני על המשך מעצר עד יום 22/07/12 ועד לתום הדיון בעניינו באותו היום.

במידה ויוחלט להביאו לבית המשפט, יובא לדיון בפני שופט תורן לא יאוחר מהשעה 11:30. במידה ויוחלט על שחרורו, ישוחרר בתנאים כעולה מצורכי חקירה, ועל פי שיקול דעתו של הקצין הממונה.

ניתנה והודעה היום כ"ט תמוז תשע"ב, 19/07/2012 במעמד הנוכחים.

ליה לבאון, סגנית נשיאה


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע: מיכאל(עציר)
שופט :
עורכי דין: