ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריק ששון נגד מנורה מבטחים ביטוח :

בפני כבוד השופטת מירית פורר

תובעים

אריק ששון

נגד

נתבעים

מנורה מבטחים ביטוח

בית משפט לתביעות קטנות בירושלים

פסק דין

בפני תביעה במסגרתה עותר התובע כי בית המשפט יורה לנתבעת לפצותו בסך 5,246, ₪ בגין החזר עבור גביית דמי ביטוח ביתר.

התובע טען, כי החזר עבור גביית דמי ביטוח ביתר: 450 ₪ עבור ביטוח 3 חד' בשנת 2007, 1,798 ₪ עבור ביטוח בשנת 2008, 1,840 ₪ עבור ביטוח בשנת 2009, 1,158 ₪ עבור ביטוח בשנת 2010.
התובע טען, כי ביקש לבטח את תכולת דירתו בהר חומה ונאמר לו שההסכם לשנה אחת. התובע שילם 1,500 באמצעות הוראת קבע.
בחודש מרץ 2011 גילה כי הנתבעת ממשיכה לגבות כספים, למרות שלא ביקש לבטח את הדירה. לטענתו לא ידע על כך ולראייה ביטח את הדירה בחברת הראל החל משנת 2007 אשר פיצתה אותו בגין שעון ברייטינג שאבד.
התובע פנה אל הנתבעת בדרישה לבטל את התשלומים החל מיולי 2007. הנתבעת הציעה לתובע החזר לעבר בסך 450 ₪ באמצעות צ'ק ששלחה. לחלופין ביקש שהנתבעת תפצה אותו עבור השעון.

הנתבעת טענה כי התובע לא הוכיח תביעתו. לטענתה, פעלה בהתאם להנחיות שקיבלה מהסוכן ואולם לא צירפה אותו כצד להליך. עוד טענה, כי מיד עם בקשת הביטול, ביטלה והחזירה את הפרמייה באופן יחסי.

הצדדים הסכימו והסמיכו את בית המשפט לפסוק בתובענה דנן על דרך הפשרה על פי שיקול דעתו, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט [נוסח משולב] התשמ"ד - 1984. הובהר לצדדים כי בהכרעה מסוג זה רשאי בית המשפט לקבל את כל התביעה או לדחות את כל התביעה, או לקבלה לשיעורין, הכל על פי שיקול דעת בית המשפט, לרבות משיקולי פשרה וצדק, ללא קביעות וללא נימוקים וכי סיכויי הערעור קלושים.

עיינתי בכתבי הטענות ובמסמכים שהוגשו על ידי הצדדים לתיק בית-המשפט, שמעתי את טענות הצדדים והתרשמתי מעדויותיהם בפני בדיון שנערך ביום 18.7.12. בהכרעתי הערכתי את הסיכונים והסיכויים של כל אחד מהם, התחשבתי בשיקולי צדק, הוגנות וסבירות, כמו גם בעצם מתן ההסכמה לפסיקה בפשרה.

לאחר שהבאתי בחשבון את טענותיהם של הצדדים האחד כנגד השני ושקלתי הדברים אלו מול אלו - אני פוסקת בזאת, כי הנתבעת תשלם לתובע, לסילוק סופי ומלא של כל תביעותיו כמפורט דלעיל, סכום כולל של 3,200 ₪.

למען הסר ספק, מובהר כי אין בפסק דין זה שניתן כאמור, לפי סעיף 79א לחוק בתי המשפט משום קביעת ממצאים או קביעות בעניין מהימנות.

הסכום האמור לעיל ישולם בתוך 30 יום מהיום, שאם לא כן ישא הסכום האמור הפרשי הצמדה וריבית כדין מהיום ועד לתשלום בפועל.

המזכירות תשלח את פסק-הדין אל הצדדים.

ניתן היום, כ"ט תמוז תשע"ב, 19 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אריק ששון
נתבע: מנורה מבטחים ביטוח
שופט :
עורכי דין: