ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עזרום מפעלי מתכת בע"מ נגד נטפים בע"מ :

בש"א 5288/12 - א'

המבקשת:
עזרום מפעלי מתכת בע"מ

נ ג ד

המשיבה:
נטפים בע"מ

בקשה להארכת מועד להגשת בר"ע

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

לפניי בקשה להארכת מועד להגשת בקשת רשות ערעור על החלטות בית המשפט המחוזי מיום 10.6.2012 (התקבלו אצל המבקשת, לפי טענתה ולפי בדיקה בנט המשפט, ביום 18.6.2012). עיינתי בבקשה ובתגובה ובאתי לכלל מסקנה כי יש מקום ליתן ארכה להגשת ההליך.

ביסוד הבקשה הצורך של המבקשת – חברה בפירוק – בקבלת אישור מבית המשפט המחוזי להגשת ההליך. נימוק זה יש בו טעם. זאת ועוד: מסתבר כי לא רק שהפנייה לבית משפט זה בבקשת ארכה נעשתה בתוך המועד הקבוע בדין להגשת בקשת רשות ערעור, כנדרש וכמצופה, אלא שבינתיים – ביום 12.7.2012 – כבר ניתן אישורו של בית המשפט המחוזי להגשת ההליך (אף זאת בתוך המועד הקבוע בדין להגשת בר"ע, הנמנה מיום ההמצאה – תקנה 402 לתקנות סדר הדין האזרחי, התשמ"ד-1984). בהתייחס לטענות המשיבה אדגיש כי לא מצאתי שהתנהלותה של המבקשת במקרה זה, בכל הנוגע לקבלת האישור מבית המשפט המחוזי, התאפיינה בהשתהות בלתי-סבירה.

בנסיבות אלה, דין הבקשה להארכת מועד להתקבל, וזאת בלי להביע עמדה באשר לסיכוייו של ההליך. עם זאת, אין מקום לארכה של 30 ימים כמבוקש. ההליך יוגש עד ליום 30.7.2012. בפתח ההליך יצוין דבר הארכה, ויצורף עותק של החלטתי-זו כנספח. בנסיבות העניין לא ראיתי ליתן צו להוצאות בהליך שלפניי.

ניתנה היום, כ"ט בתמוז תשע"ב (19.7.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: עזרום מפעלי מתכת בע"מ
נתבע: נטפים בע"מ
שופט :
עורכי דין: