ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית ירושלים נגד נאגי עודה :


בפני כבוד הרשמת בכירה סיגל אלבו

מבקש

נאגי עודה

נגד

משיבה

עירית ירושלים

בית משפט השלום בירושלים

החלטה

בפני בקשה לסילוק התביעה על הסף וכן בקשת רשות להתגונן.

המשיבה הגישה כנגד המבקש תביעה לתשלום חוב ארנונה בגין הנכס ברח' ראס אל עמוד 9999 בירושלים (להלן: הנכס") עבור השנים 2007 עד 2011.

המבקש טוען כי יש לדחות את התביעה על הסף מהטעם שהמשיבה לא צירפה לכתב התביעה מסמך המצביע על כך שהמבקש הינו הבעלים או המחזיק של הנכס נשוא התביעה.
המבקש טוען כי בתקופה הרלבנטית לא החזיק בנכס נשוא התביעה וכי החל מחודש יולי 2006 הנכס מוחזק על ידי מועדון סילוואן. כן טוען המבקש, כי לא מילא במהלך תקופת החוב תפקיד ניהולי כלשהוא במועדון סילוואן. המבקש מוסיף וטוען כי המשיבה ידעה כי המחזיק בפועל בנכס הוא מועדון סילוואן, שהינו אישיות משפטית עצמאית ונפרדת, ועל כן תביעתה הוגשה בחוסר תום לב. עוד טוען המבקש, כי המשיבה לא הניחה תשתית ראייתית להטלת חבות אישית על המבקש מכוח דיני הרמת המסך.
כן טוען המבקש, כי המשיבה החליפה את שם המחזיק ברישומיה והוסיפה את שם המבקש בתור מחזיק, שלא כדין, והתנתה את ביטול החוב בכך שהמבקש ימסור לה את שם יו"ר מועדון סילוואן.

אשר לבקשה לסילוק התביעה על הסף, הרי שדינה להידחות. המבקשת צירפה לכתב תביעתה תדפיסים של פירוט החוב עבור הנכס נשוא התביעה, מהם עולה כי המבקש הוא שרשום בספרי המשיבה כמחזיק בנכס. די במסמכים אלה על מנת לשמש ראשית ראיה שיש בה כדי להכשיר את הגשת התביעה כנגד המבקש.

יחד עם זאת, הטענות אותן העלה המבקש, ובהן הטענה כי אינו מחזיק בנכס ולא החזיק בו בתקופה עבורה נתבע החוב, עשויות להקנות לו הגנה לכאורה בפני התביעה.

לפיכך, אני מורה על קבלת בקשת הרשות להתגונן.

התצהיר התומך בבקשה ישמש כתב הגנה.

ניתנה היום, כ"ח תמוז תשע"ב, 18 יולי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית ירושלים
נתבע: נאגי עודה
שופט :
עורכי דין: