ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אריה סביר נגד עו'ד עודד קלמרו :

רע"א 4692/12 - א'

המבקש:
אריה סביר

נ ג ד

המשיבים:
1. עו'ד עודד קלמרו

2. עו'ד משה זינגל

בקשה לפטור מאגרה ועירבון

בבית המשפט העליון בירושלים

החלטה

מונחת לפניי בקשה לפטור מתשלום אגרה ומהפקדת עירבון. הבקשה הוגשה בגדרי בקשת רשות ערעור על פסק-דין של בית המשפט המחוזי בתל-אביב-יפו (כבוד השופטת צ' צפת), אשר דחה את ערעורו של המבקש על החלטת רשם בית המשפט המחוזי, שלא להאריך למבקש את המועד להגשת ערעור על החלטת רשמת בית המשפט המחוזי בעניין פטור מתשלום אגרה. יצוין כי פסק-הדין ניתן ביום 2.5.2012 בהיעדר התייצבות של המבקש, ובקשה לביטול פסק-הדין נדחתה ביום 31.5.2012.

עיינתי בבקשה וכן בנספחים (שצורפו לבקשת רשות הערעור גופה). לא מצאתי ליתן פטור מלא כמבוקש. ראשית, הבקשה שלפניי אינה נתמכת בתצהיר עדכני שיש בו כדי להציג תמונה מלאה בדבר מצבו הכלכלי של המבקש. המבקש צירף תצהיר שהגיש בגדרי בקשת הפטור בבית המשפט המחוזי. יודגש כי מדובר בתצהיר שצורף לבקשת פטור שנדחתה, כאשר כבוד הרשמת נחליאלי-חיאט, בהחלטתה מיום 2.10.2011, עמדה על כך שהמבקש לא הוכיח חוסר יכולת כלכלית, ונימוקי ההחלטה, לרבות באשר להוצאותיו של המבקש, מדברים בעד עצמם. שנית, המסמכים שצורפו לבקשה – כגון תדפיסי הבנק – אינם עדכניים כלל ועיקר. שלישית, מן החומר שלפניי עולה כי בעבר שילם המבקש אגרה בהליך אחר (בסכום של עשרות אלפי ₪). על רקע זה לא שוכנעתי כי אינו יכול לגייס סכומים (נמוכים בהרבה) לצורך קיום ההליך הנוכחי. רביעית, המבקש לא הציג פירוט ותיעוד מלאים בעניין האפשרות להסתייע בסביבה הקרובה.

לאור האמור, אין מקום למתן הפטור המבוקש וזאת אף ללא התייחסות לסיכויי ההליך. המבקש ישלם את האגרה תוך 21 ימים מעת המצאת החלטה זו (ימי הפגרה במניין). תוך אותו מועד יפקיד עירבון בסכום (מתון יחסית) של 7,500 ₪. סכום זה נקבע לאור מהות ההליך, העובדה שהמבקש אינו מיוצג והנתונים המסוימים שלפניי. בהיעדר תשלום והפקדה כאמור לעיל יימחק ההליך או יירשם לדחייה, לפי העניין, ללא הודעה נוספת.

ניתנה היום, י"ח בתמוז תשע"ב (8.7.2012).

גיא שני

ר ש ם


מעורבים
תובע: אריה סביר
נתבע: עו'ד עודד קלמרו
שופט :
עורכי דין: