ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אליהו מלול נגד דוד אברהמי :

לפני כבוד השופט עודד מאור

מבקשים

  1. אליהו מלול
  2. מזל מלול

נגד

משיב

1. דוד אברהמי

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

פסק דין

בקשת רשות ערעור על החלטת רשמת ההוצאה לפועל (גב' מיכל שכנר) בתיק הוצאה לפועל 01-38406-05-5 במסגרתה דחתה את הבקשה לביטול ההגבלות שהוטלו על המבקשים עד להכרעה בבקשת המבקשים שהגישו בטענת פרעתי.

אני דוחה את בקשת רשות הערעור ללא צורך בקבלת תשובה.

עצם הגשת בקשה בטענת פרעתי, אין משמעה ביטול הליכים, אלא לכל היותר ניתן לעתור לעיכוב ההליכים, וזה ייעשה כאמור בתנאים המפורטים בסעיף 19 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז – 1967, משכך – לא היה מקום לכתחילה לבטל את ההליכים בשל הגשת הבקשה בטענת פרעתי.

המבקשים עותרים לביטול ההגבלות שהוטלו עליהם – הרי רשמת ההוצאה לפועל קבעה תנאי לביטולם.
המבקשים טוענים כי המדובר בתנאי בו אינם יכולים לעמוד בשל מצבם הכלכלי: בקשת רשות הערעור שלפניי אינה דנה בתנאים שהוטלו, אלא באי ביטול ההגבלות עד להכרעה בבקשה בטענת פרעתי, וכאמור כפי שצויין לרשם סמכות לעכב ההליכים בלבד, בתנאים שיירשמו.

למעלה מהצורך יצויין שנדמה לי שהתנאי שנקבע על ידי הרשמת לביטול ההגבלות סביר ונכון הוא, בהתחשב בכך שהמבקשים לא משלמים כל תשלומים בתיק ההוצאה לפועל מאז מאי 2008.

תשומת הלב לסעיף 66ד לחוק ההוצאה לפועל הדן בשאלת ביטול ההגבלות שהוטלו על חייב, ובענייננו נדמה שהמבקשים אינם עומדים בהם.

המבקשים אינם מבהירים מה גרם להם להשתהות בבקשה בטענת הפרעתי מאז 2008 ועד עתה, על אף כי ידעו על קיומו של תיק ההוצאה לפועל, ואין די, לטעמי, כי ייאמר כי במשך 3 שנים לא ננקטו הליכים בתיק ההוצאה לפועל.

ודוק: מעבר לחובתו של זוכה לסגור את תיק ההוצאה לפועל עם פרעונו או סילוקו בפשרה מחוץ ללשכת ההוצאה לפועל, הרי מצופה מחייב לוודא כי כך נעשה, ובמידה שמתברר לו כי לא היא – עליו לעתור ללא דיחוי לרשם ההוצאה לפועל כי כך ייעשה.

מובן שאם וככל ולא יעוכבו ההליכים, והמבקשים ישלמו את צו התשלומים בתיק (או בצו על פי יכולתם הכלכלית) ניתן יהיה לשוב ולעתור לפני רשמת ההוצאה לפועל לבטל ההגבלות, כאמור בהתאם להוראות סעיף 66ד, אולם בשלב זה נדמה שההחלטה סבירה.

לסיכומו של עניין – לא מצאתי פגם בהחלטת הרשמת שמחייב התערבות.
אינני עושה צו להוצאות.

המזכירות תעביר העתק פסק הדין לצדדים.
ניתן והודע היום, י"ג תמוז תשע"ב, (03 יולי 2012), בהיעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אליהו מלול
נתבע: דוד אברהמי
שופט :
עורכי דין: