ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית נתניה נגד קופי קרופי טיים בע"מ :

בפני כבוד השופטת בדימוס ריבי צוק
המאשימה
עירית נתניה

נגד

הנאשמים
1. קופי קרופי טיים בע"מ

2. אילן שובל

3. רן רוזנטל


נוכחים:
ב"כ המאשימה עוד דורון
הנאשמים 2 ו-3 בשמם ובשם הנאשמת 1

בית משפט לעניינים מקומיים בנתניה

פרוטוקול

הנאשם 2 :
לאחר הדיון האחרון פעלנו מול כיבוי אש ועשינו את מה שמוטל עלינו, זימנו אותם לערוך ביקורת.
ביקורת התקיימה ביום 23.5.12. אני מציג דוח ביקורת מיום 30.5.12 , כפי שעולה מהדוח, אנו עמדנו בכל הדרישות המוטלות עלינו. נדרש עדיין שבית החולים יקבל את האישור למה שמוטל עליו. מדובר בבית חולים לניאדו.
התקבל אישור של משרד הבריאות.
אני מציג מכתב של א.לפיס, החברה המטפלת בהוצאת רישיונות העסק מטעמנו. על פי אותו מכתב אותר היתר בניה למבנה בו מוצבת העגלה והוצג בפני גב' סוריה.
על פי נסיוננו, בערים השונות, לרבות תל אביב[איכילוב] חיפה [כרמל ורמבם], פתח תקוה [בילינסון , השרון] רמת גן [שיבא] מוצבות עגלות במעברים פתוחים וציבוריים ללא שיש בכך להוות מניעה לקבלת רישיון עסק.
א.לאפיס פנתה בענין זה לאחראית מבנה ציבור לעיריית נתניה ביום 6.5.12 במכתב אותו אני מציג, לא התקבלה תשובה.

העתק הפניה של א.לאפיס הוגש וסומן נ/1.

ב"כ המאשימה לעונש:
מדובר בעסק מסוג מזנון המתנהל במתחם בית חולים לניאדו, נראה כמו עגלה בו נמכרים דברי מזון. האישום מיוחס מאז יוני 2010. בקשה לרישיון עסק הוגשה, נכון להיום הבקשה מסורבת על ידי מינהל הנדסה ושירותי כבאות. בהתיחס למסמכים שהציגו הנאשמים ביחס למסמך של מנהל הנדסה, אני מניחה שזה ניתן להסדרה כך גם לגבי כיבוי אש.
בנסיבות אלה אבקש צו סגירה אשר מועד ביצועו ידחה למס' חודשים על מנת לאפשר את ההסדרה של הסירובים של כיבוי אש ושל מינהל הנדסה. אבקש כי יוטל קנס הולם על כל אחד משלושת הנאשמים, כן שיחתמו הנאשמים 2 ו-3 על התחייבות כספית להמנע מלעבור עבירות דומות או הפרת צו בימ"ש. הבקשה הוגשה באוקטובר 2010.

הנאשם 2:
לגבי מחלק הנדסה, אנו פועלים בעשרות נקודות בארץ, מעיריות אחרות קיבלנו רשיונות ואני חושב שהדבר ניתן להסדרה, עשינו את כל מה שתלוי בנו.

הנאשם 3:
הייתי מבקש שהתובעת תלמד את המסמכים שהצגנו, עשינו את כל המוטל עלינו. אנחנו מבקשים להתחשב.

גזר דין

הנאשמים הורשעו, על פי הודאתם, בניהולו של עסק מסוג מזנון הממוקם במתחם בית החולים לניאדו בנתניה. מדובר בדוכן, בצורה של עגלה המוצב בשטח הפתוח הציבורי בתחום בית החולים.

העסק נפתח לכל המאוחר ביוני 2010 ובקשה לרישיון עסק הוגשה עוד באוקטובר 2010. נכון להיום טרם ניתנו אישוריהם של כיבוי אש ומינהל ההנדסה , אשר אישוריהם מהווים תנאי להוצאתו של רישיון עסק לעסק.

הנאשמים מדגישים בטיעונם כי עשו כל שביכולתם על מנת לקבל את רישיון העסק וכי העיכוב במתן הרישיון כאמור, איננו תלוי בהם.
ככל שמדובר בכיבוי אש, הוצג על ידי הנאשמים אישור ממאי 2012, על פיו הנאשמים מילאו את הדרישות המוטלות עליהם, אך מתן אישור סופי של כיבוי אש מותנה בקיומן של דרישות כיבוי אש אשר הוטלו על בית חולים לניאדו בדוח מאוגוסט 2010.
אשר למנהל ההנדסה, לפני כחודשיים פנו הנאשמים לעיריית נתניה, המציאו את ההיתר הנתון למבנה בו שוכן הדוכן, והצביעו על שורה ארוכה של דוכנים זהים הפועלים בלמעלה מעשרה בתי חולים שונים בערים שונות באותה מתכונת, תוך קיומו של רישיון עסק.

בנסיבות אלה עותרת ב"כ המאשימה למתן צו סגירה לעסק, דחוי למספר חודשים וכן להטלתו של קנס הולם.

לאחר ששקלתי את הנסיבות כמתואר לעיל, אני גוזרת על הנאשמים את העונשים הבאים:
א. צו סגירה לעסק המתואר בסעיף 1 לכתב האישום הצו יכנס לתוקף בתום 10 חודשים מהיום אלא אם ינתן רישיון עסק כדין עד המועד הנ"ל.

לנאשמת 1 - קנס בסך של 2000 ₪.
הקנס ישולם בתוך 30 יום מהיום.
לנאשמים 2 ו-3, קנס בסך של 1,000 ₪ או 3 ימי מאסר תמורתו, לכל אחד מהנאשמים.
הקנסות ישולמו בתוך 30 יום מהיום.

זכות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 45 יום מהיום.

ניתנה והודעה היום י"א תמוז תשע"ב, 01/07/2012 במעמד הנוכחים.

ריבי צוק, שופטת בדימוס


מעורבים
תובע: עירית נתניה
נתבע: קופי קרופי טיים בע"מ
שופט :
עורכי דין: