ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין משה-מוריס אזולאי נגד מוסך גיא בנאי בע"מ :

בפני כבוד השופט בדימוס גדעון ברק
התובע
משה-מוריס אזולאי

נגד

הנתבעת
מוסך גיא בנאי בע"מ


נוכחים:
התובע בעצמו
מטעם הנתבעת – מר גיא בנאי

בית משפט לתביעות קטנות ברחובות

פרוטוקול

התובע:
למרות שהתנגדתי לביטול פסק הדין, והיות ואני פה, אני מסכים לשמוע את טענותיה של הנתבעת, ואני רוצה להיות מפוצה בגין כך בהתאם.


החלטה

אכן כן, התובע התנגד לביטול פסק הדין, ועל כן נקבע הדיון לבקשה בביטול פסק הדין להיום, אך לאור הסכמתו ההוגנת של התובע, אני מבטל את פסק הדין שניתן ב- 20.11.11 ומחליט לשמוע את טענות הצדדים בדיון מחודש בתיק זה.

ניתנה והודעה היום ד' תמוז תשע"ב, 24/06/2012 במעמד הנוכחים.

ג. ברק, שופט (בדימוס)

התובע מוזהר כחוק ומעיד:
חוזר על האמור בכתב התביעה.
בקושי נסעתי עם האוטו. עשיתי תיקון ביוני. באתי אל המוסך בטענה שאני חייב שיהיה רכב נוסע כדי שאוכל למכור אותו. אני כבר בחודש יולי רכשתי רכב אחר. לגבי הרכב הזה, אמרתי שאני אמצא מישהו שיקנה את האוטו במהלך הזמן, ובזמן הזה, באתי אליו וביקשתי לסדר, היו לנו שיחות בטלפון, גררתי את המכונית, כל פעם היו לי גרירות ממקום למקום. בסופו של דבר, אמרתי לו, תשמע, אני לא מרוצה מהעבודה, מה עושים, הוא אמר לי, תלך למכון, אם יגידו לך שהמנוע לא תקין, אז אתה צודק, אני אחזיר לך את הכסף ואשלם לך את הבדיקה. האמנתי לבחור, אני לא רגיל להופיע בבתי משפט, גם כשהיה פסק דין לטובתי, ולמרות שהתנגדתי, הסכמתי לשמוע את טענותיו. אני לא קיבלתי תמורה. הוא הוביל אותי כל הזמן שולל, לך תעשה את זה, תבוא, הייתי גורר את האוטו, טוב תעשה בדיקה, גררתי את האוטו לבדיקה, טוב, תבוא לגישור. הוא אומר לי בשיחות בינינו, אין, כל חוות דעת תקבל מנוע בלתי תקין, אמרתי לו, זה לא יכול להיות, אני דיברתי עם המכון, הוא אמר לי, אתה יודע מה, אם אתה מביא לי חוות דעת אחת של רכב שיהיה כתוב תקין.
הוא בא וטען, שכל בדיקה שאתה בא לעשות במכון של כל רכב, תמיד יצא שהמנוע הוא בלתי תקין. במכון יצא שהעבודה שעשה הנתבע יצאה בלתי תקינה. הוא טען, שבכל חוות דעת שתקבל, יהיה כתוב בלתי תקין. אז אני אומר לו, למה שלחת אותי למכון לעשות את הדבר הזה. אמרתי לו, אני מוכן להביא מאותו מכון בדיקה מרכב אחר, שנסע בערך 60, 70 אלף קילומטר, ותראה שברכב הזה האחר, יהיה אכן כתוב שהמנוע תקין.
העבודה שהוא עשה לא טובה, עובדה שהאוטו לא נוסע.
לקחתי את האוטו למכונאי אחר בחדרה, ניסינו למצוא דרך אחרי שגררתי את האוטו האם אפשר לפתור את הבעיה, והמכונאי הגיע למסקנה שיש בעיה עם המנוע. הם דיברו אחד עם השני מבחינה מקצועית, וזו הסיבה שאחר הסיבה ביניהם, הנתבע הציע שאני אלך למכון לבדיקת רכב, ומה שיגיד המכון נלך לפיו, ואז הלכתי והבאתי חוות דעת. הלכתי ושילמתי עוד 600 ₪ על הנזק הזה.

מר גיא בנאי מוזהר כחוק ומעיד:
קודם כל, זה רכב משנת 1995, רכב ישן. כל מה שהם רשמו בבדיקה בכלל לא קשור אלי. הוא בא אלי אחרי 7 חודשים כשהאחריות היא או 3 חודשים או 6,000 קילומטר וזה חוק של משרד התחבורה. הוא בא אלי אחרי 7 חודשים, ואז שלחתי אותו לבדיקה, כדי שיהיה הוגן.
כשהוא יצא מאצלי הרכב, אמרתי לאדון, הרדיאטור שלך לא תקין, גש להחליף.
פירקתי והחלפתי לו מנוע משומש ברכב.
זה מה שהוא טוען שאחרי שהוא יצא מאצלי הרכב לא היה תקין, אבל הוא בא אלי אחרי 7 חודשים.
באתי בהצעה לאדון אזולאי, אמרתי לו, אין בעיה, המנוע עלה לך 2,500 ₪, אמרתי לו, תפרק את המנוע ותחזיר לי את המנוע, ותקבל בחזרה מה ששילמת עליו. אני מוכן לזה גם היום.
התובע:
לא מכרתי את הרכב. אם אני אחזיר לו את המנוע, שישים לי מנוע אחר במקום זה, אין בעיה, שהוא יגרור את האוטו, האוטו עומד, שהוא ירכיב אותו, ויכניס את המנוע שהיה לפני זה, ואני אתרום את זה לגרוטאות כפי שחשבתי לעשות.

מר גיא בנאי:
שיביא את הרכב ואעשה בו תיקונים מה שצריך.

התובע:
אני עם הסיפור הזה, אנו בשנת 2012, שנה וחצי עברו אם לא שנתיים, האוטו עומד באיזה מוסך.
אני לא מאמין שהוא יעשה את זה, כי אני עשיתי את זה במהלך חצי שנה. כמה פעמים ניסיתי, הרי בעצתו הלכתי למכון. כשהיינו בגישור, הוא אמר לי, אם תביא לי חוות דעת שהרכב, רכב אחר יכול להיות כתוב תקין, זה בסדר, כי אני אומר, שכל כלי הרכב שבאים למכון יהיה רשום בלתי תקין.
ב- 24.11.11 היה פסק הדין, נתתי לו את הזמן הסביר שיוכל להתגונן. כשפניתי אליו, הוא אמר לי, אין בעיה, תבוא אשלם לך, תבוא, בוא נתדיין, אשלם לך מכתב מעורך דין שתחתום.


החלטה

מאחר ויש בדעתי לבדוק את טענות הצדדים שהשמיעו היום בבית המשפט, ומאחר ויש בדעתי גם לעיין בחומר הראיות שצורף לכתבי הטענות, ינתן פסק הדין שלא במעמד הצדדים ופסק הדין ישלח לצדדים באמצעות מזכירות בית המשפט.

ניתנה והודעה היום ד' תמוז תשע"ב, 24/06/2012 במעמד הנוכחים.

ג. ברק, שופט (בדימוס)
קלדנית/יפה
3


מעורבים
תובע: משה-מוריס אזולאי
נתבע: מוסך גיא בנאי בע"מ
שופט :
עורכי דין: