ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין עירית תל-אביב-יפו נגד עיזבון רפאל אליאשווילי ז"ל :


בפני כבוד השופטת אירית מני-גור

מבקשים

אליהו אליאשוילי

נגד

משיבים

  1. עירית תל-אביב-יפו
  2. עיזבון רפאל אליאשווילי ז"ל

בית משפט השלום בהרצליה

החלטה

בתום פרשת הראיות ,ולאחר שבימ"ש ערך ביקור במקום ,ובשלב הגשת הסיכומים, ביקשה התובעת להוסיף את המבקש כנתבע נוסף באופן אישי ,ולא רק כמנהל העיזבון הנתבע , בקשה זו הגיעה לאור חקירת המבקש בחקירה נגדית ,ולראשונה התברר כי חלקי הנכס ,בבעלותו ולא רק בבעלות העיזבון ,עובדה שהוסתרה מהתובעת ומביהמ"ש .

התרתי לתקן את כתב התביעה ,הגם שלכאורה מדובר בתיקון פורמאלי שכן טענות ההגנה צריכות להיות זהות למנהל העיזבון וליורש ,התרתי להגיש כתב הגנה חדש וכן קבעתי בהחלטתי מיום 18/7/111 כי ככל שתהיינה טענות חדשות השייכות למבקש בלבד ולא לעיזבון ,אתיר שמיעתן .הבהרתי בהחלטתי כי לא יותר לשוב ולטעון טענות הגנה שנטענו או שלא נטענו ושייכות לעיזבון .

ביום 24/4/12 התקיים דיון במעמד ב"כ הצדדים ,בין היתר על מנת לבחון טענות המבקש ככל שלא נטענו קודם לכן במסגרת הגנת העיזבון .לא מצאתי בסוף הדיון כל טענה כזו ולא בכדי ,שכן הגנת העיזבון זהה כאמור להגנת המבקש שייצג את העיזבון .לאור זאת הוריתי למבקש להגיש את סיכומיו לאחר שהתובעת הגישה סיכומיה זה מכבר .

מיד ובסמוך לכך הגיש המבקש בקשה לזימון עדים ולהשלמת הגנת המבקש .מעיון בבקשה לא עולה כל טענת הגנה השייכת למבקש ספציפית ולא לעיזבון ,יתרה מכך אין כל טענה חדשה שלא ידע המבקש והועלתה כעת עקב התיקון .הבקשה דומה למקצה שיפורים של עריכת ההגנה וזאת לאחר תם פרשת הראיות ,ביקור במקום ,והגשת סיכומי התביעה .לא היתה כל מניעה למנהל העיזבון /למבקש לזמן את הדיירים המוגנים בשלב הראיות ,ואין בצירופו באופן אישי כדי לשנות מקו ההגנה ,ביחס לדיירים המוגנים .
כך גם באשר לקבלן שערך את השיפוץ ,לא רק שהרלבנטיות להגנת המבקש באופן ספציפי איננה ברורה אלא שעדות המבקש היתה לאחר השפוץ ,לא היתה כל מניעה לזמן עד זה ,כמו גם את עורך הדרישה לשיפוץ מהנדס מימון ,הודעה זו נשלחה בשנת 2009 ,המבקש ידע עליה קודם לכן ,ועדות העד לא רלבנטית לצירוף המבקש דווקא .

אין זאת אלא שהמבקש לראשונה מנהל הגנתו באמצעות בא כוחו ,ונעשה נסיון לנהל את פרשת ההגנה מחדש לאחר הגשת סיכומי התביעה ,נוכח התיקון הפורמאלי בהוספת מנהל העיזבון גם כנתבע אישית .לו היה מצביע המבקש על טענת הגנה חדשה השייכת לו אישית היה מקום להתיר עדויות חדשות ,אולם לא כך הוא .
הבקשה נדחית ,יועיל המבקש להגיש סיכומיו בהתאם להחלטתי עד ליום 1/7/12 .
אני מחייבת המבקש בהוצאות הבקשה בסך 1500 ₪

ניתנה היום, כ"ז סיון תשע"ב, 17 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: עירית תל-אביב-יפו
נתבע: עיזבון רפאל אליאשווילי ז"ל
שופט :
עורכי דין: