ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אשר אריה אברהמי הנתבע בתביעה שכנגד נגד אלדן תחבורה בע"מ התובעת בתביעה שכנגד :

בפני כבוד השופטת הבכירה רובין לביא

תובע

אשר אריה אברהמי הנתבע בתביעה שכנגד

נגד

נתבעת

אלדן תחבורה בע"מ התובעת בתביעה שכנגד

בית משפט לתביעות קטנות בקריית גת

פסק דין

בפני תביעה לתשלום סכום של 4,100 ש"ח שלטענת התובע הינו הנזק שנגרם לו בגין תאונה לה גרמה הנהגת חדד אביטל (להלן:"הנהגת"), שנהגה ברכב של הנתבעת, שהינה חברה להשכרת כלי רכב.
על פי הנטען, בתאריך 27.6.11, נהג רכבו במסלול נסיעתו ישר, ובאותו מועד, נהגה הנהגת ברכב הנתבעת, ברשלנות, יצאה ממקום חניה מימין, וביצעה פניית פרסה, תוך שחסמה דרכו, וכתוצאה הוא פגע עם רכבו ברכבה, ונגרמה תאונת דרכים, כשלרכבו נגרם נזק של 3,600 ש"ח, לאחר ניכוי תמורת השרידים, וכן תובע הוצאות בסך 500 ש"ח.

הנתבעת הגישה כתב הגנה ותביעה שכנגד לתשלום סכום של 13,131 ש"ח, הכולל הנזק ישיר לרכבה, בסך 9840 ש"ח, ירידת ערך בסך 2891 ש"ח , ושכ"ט שמאי בסך 400 ש"ח.
הנהגת העידה כי לא יצאה מחניה מימין כטענת התובע, אלא נסעה ישר, במסלול נסיעתם, בחנה התנועה, אותתה שמאלה, והחלה בפניה שמאלה על מנת להיכנס למפעל , אך בשלב זה התובע לא הבחין בנעשה, עקף אותה משמאל , ופגע עם חזית רכבו בדופן השמאלית של רכבה, וכך ברשלנותו גרם לתאונה.

אין חולק כי הפגיעה הייתה עם החלק הימני בחזית רכב התובע, בדופן השמאלית, ברכב הנתבעת, באזור דלת הנהגת.

הצדדים הסכימו כי התובע והנהגת ילכו למכון פוליגראף על מנת לברר איזו מהגירסא נכונה:
טענת התובע כי היא חנתה מימין ויצאה לפתע לפניית פרסה, או גרסת הנהגת כי נסעה לפני התובע והחלה לבצע פניה שמאלה, בעת שעקף אותה ופגע ברכבה.
בתאריך 17.5.12 ניתן תוקף להסכמת הצדדים על פיה במידה ומי מהצדדים יצא דובר שקר במכון הפוליגראף, ינתן פס"ד נגדו, והוא ישא בכל התשלום עבור מכון הפוליגראף.

נתקבלו ממצאים חד משמעיים ממכון מודן בע"מ, מהם עולה כי הנהגת דיברה אמת, וכי נסעה במסלול נסיעתם, וביצעה פניה שמאלה לתוך מפעל, בעת קרות התאונה, בעוד התובע דיבר שקר, כלומר הוא יצא מנתיב נסיעתו לעקיפה, והתאונה ארעה במסלול הנגדי, כפי שהעידה הנהגת.

לאור כל האמור, ניתן פס"ד כנגד התובע אברהמי אשר, על פיו מחוייב לשלם לנתבעת סכום של 13,131 ש"ח, נושא ריבית והצמדה ממועד הגשת התביעה ועד מועד התשלום בפועל, וכן החזר הסכום ששולם למכון הפוליגראף על ידי הנתבעת, על פי קבלה שתמציא, וכן החזר האגרה, נושאי ריבית והצמדה מהיום ועד מועד התשלום בפועל.
כמו כן, תביעתו כנגד הנתבעת חברת אלדן תחבורה בע"מ , נדחית.

העתק פסה"ד לצדדים בדואר רשום.

זכות הגשת בקשת רשות ערעור תוך 15 ימים מקבלת פסה"ד.

ניתנה היום, כ"ו סיון תשע"ב, 16 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אשר אריה אברהמי הנתבע בתביעה שכנגד
נתבע: אלדן תחבורה בע"מ התובעת בתביעה שכנגד
שופט :
עורכי דין: