ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחמוד סרסק נגד שירות בתי הסוהר :

לפני כבוד השופט אברהם טל, סג"נ

העותר
מחמוד סרסק

נגד

המשיבים

  1. שירות בתי הסוהר
  2. שירות הביטחון הכללי
  3. מדינת ישראל


נוכחים:
ב"כ העותר עו"ד מאיה יציב
ב"כ המשיבים עו"ד כנרת צימרמן

בית המשפט המחוזי מרכז

פרוטוקול

ב"כ העותר: חוזרת על העתירה.

ב"כ המשיבים: מגישה כתב תשובה.

ב"כ העותר: עיינתי בכתב התשובה. העותר הפסיק את שביתת הרעב ביום ראשון בערב לאחר 82 יום בהם שבת, מחוות דעתו של ד"ר רוזן שמתייחסת באופן כללי לתופעות אשר נובעות מהפסקת שביתת רעב, מסינדרום הקרוי סינדרום אזנה מחדש אשר עלול לכלול סיבוכים של סכנה לאי ספיקת לב, הפרעות בתפקוד הכבד ועוד, והוא מתייחס לכך שהסכנה לסינדרום זה עולה כאשר מדובר בשביתת רעב ארוכה או איבוד משקל גוף מעל 10 אחוז, במקרה דנן העותר שבת 82 יום, איבד מעל 33 אחוז ממשקל גופו ועל כן יש במקרה זה סכנה לחייו וחשש כי תחול הידרדרות פתאומית במצבו הרפואי, קל וחומר לאחר שעלה מבדיקת רופא מטעמנו ביום 6.6.12 כי מצבו הרפואי בעקבות שביתת הרעב איננו בכי טוב, וזאת בלשון המעטה.
כפי שטענו בעתירה, מר"ש איננו ערוך ליתן לעותר את הטיפול הרפואי לו הוא נזקק.


החלטה
העותר, לוחם בלתי חוקי, שוהה במאסר החל מיום 23.7.09, ומאז יום 21.3.12 ועד יום 10.6.12 הוא שבת רעב.
העותר מבקש לעבור לבית חולים ציבורי על מנת לאפשר טיפול ומעקב רפואי מיטבי בעקבות הפסקת שביתת הרעב, וזאת לאור התופעות הרפואיות הנגרמות בזמן הפסקת שביתת רעב כמתואר בחוות דעתו של ד"ר רוזין, מיום 14.5.12 בעניין "סינדרום האזנה מחדש".
לטענת ב"כ העותר, העותר נבדק ביום 6.6.12 על ידי ד"ר מחמיד שהתרשם כי מצבו קשה ביותר בשל שביתת הרעב הממושכת, אך חוות דעת זו כבר אינה אקטואלית מאחר ובין מועד הבדיקה לבין הגשת העתירה הפסיק העותר את שביתת הרעב.
המשיב מתנגד להעברת העותר לבית חולים ציבורי וסומך התנגדותו על חוות דעתו של ד"ר קלוצקי באשר למצבו הרפואי של העותר, ועל כך שהעותר אמר לד"ר קלוצקי כי הוא אינו מעוניין לעבור לאשפוז בבית חולים.
מחוות דעתו של ד"ר קלוצקי, שניתנה לאחר הפסקת שביתת הרעב על ידי העותר עולה כי במהלך השביתה הוא הועבר ארבע פעמים לבית החולים אסף הרופא, שם קיבל טיפול בנוזלים ושוחרר למר"ש ולאחר הפסקת שביתת הרעב ממשיכים הגורמים הרפואיים במר"ש לעקוב אחריו לאחר הפסקת שביתת הרעב, לרבות תוכנית חזרה לאכילה רגילה שנבנתה על ידי דיאטנית קלינית של בית החולים אסף הרופא.
לדברי ד"ר קלוצקי, מצבו של העותר היום טוב, בדיקות הדם לא העלו ממצא חריג וגם כאשר העותר שבת רעב מדובר היה בשביתת רעב חלקית ולא מלאה.
אינני מקל ראש באמור בחוות דעתו של ד"ר רוזין בכל הקשור לסיכון הנשקף ממי שהפסיק שביתת רעב, אך יש באמור בחוות דעתו של ד"ר קלוצקי, שניתנה לאחר הפסקת שביתת הרעב על ידי העותר בצירוף סירובו של העותר לעבור לבית החולים כדי להצדיק את עמדת המשיב לעת הזו שלא להעביר את העותר לבית חולים ציבורי אלא לעקוב אחרי מצבו ולתת לו את כל הטיפול שלו הוא נחוץ לאחר שהפסיק לשבות רעב.
חזקה על המשיב שכפי שהעביר את העותר בהזדמנויות קודמות לבית החולים אסף הרופא על מנת לטפל בו במהלך שביתת הרעב, יעשה כן באם יתעורר צורך רפואי בכך.
בכפוף לאמור לעיל, אני דוחה את העתירה.

ניתנה והודעה היום כ"ד סיון תשע"ב, 14/06/2012 במעמד ב"כ הצדדים.

אברהם טל, שופט,
סגן נשיא


מעורבים
תובע: מחמוד סרסק
נתבע: שירות בתי הסוהר
שופט :
עורכי דין: