ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין דווקר מוזס נגד ביטוח לאומי :

1

בתי המשפט

בית הדין האזורי לעבודה
בבאר שבע

בשא 2157/08

בל 1619/08

בפני:

כב' הנשיא מיכאל שפיצר

04/08/2008

בעניין:

דווקר מוזס

ע"י ב"כ עו"ד:

ווסר אדוארדו – סיוע משפטי

מבקש

נ ג ד

המוסד לביטוח לאומי

ע"י ב"כ עו"ד:

ג'יזל אלאלוף

משיב

החלטה

1. בפני בקשת ב"כ התובע למנות מומחה רפואי אחר במקומו של המומחה שמונה על ידי בהחלטה מיום 9/7/08.

2. במרכזה של הבקשה עומדת טענתו של ב"כ התובע, כי :-

"המומחה שמונה, דוגל למצער, באסכולה רפואית קיצונית אשר על פיה, כמעט (ביטוי למען הזהירות הח"מ לא מצא כלל), ולא ימצא במקרה, בו ימצא המומחה שמונה קשר כלשהו, ודי באיזה שהוא גורם סיכון על מנת שהמומחה על פי האסכולה שהוא דוגל בה, יאיין את הקשר ולמצער יושב הוא תדיר בוועדות רפואיות". (סעיף 6 לבקשה).

3. ב"כ התובע מפרט ומונה שורה של תיקים בהם ניתנה חוות דעת השוללת קשר סיבתי וכי לא מצא ולו תיק אחד בו הגיע המומחה למסקנה שיש קשר סיבתי בין האירוע הלבבי לאירוע בעבודה.

4. תגובת ב"כ הנתבע היא כי :-

"מבלי להתייחס לטענות התובע לגופו של עניין ומבלי להסכים עם הטענות הנטענות בבקשה, לאור העובדה שהבקשה להחלפת מומחה הוגשה בטרם ניתנה חוות הדעת בתיק ולאור העובדה שעסקינן בדיני הבטחון הסוציאלי, משאיר הנתבע את ההחלטה בבקשה זו לשיקול דעת כבוד בית הדין".

5. בין כה וכה, וחרף העובדה שהבקשה הוגשה ביום 22/7/07, בטרם ניתנה חוות הדעת, הרי שזו התקבלה לתיק בית הדין ביום 29/7/08, במקביל להגשת הודעת הנתבע.

6. משכך הם פני הדברים, אין עוד מקום להדרש לבקשה, וחוות הדעת תועבר לצדדים, ואלו רשאים להגיש בקשה למשלוח שאלות הבהרה וזאת עד ליום 30/8/08.

7. בשולי הדברים אוסיף, כי ככל שמומחה מצוי ברשימת המומחים, הרי שלא ניתן לטעמי לפסול אותו באופן גורף, וככל שיש בפי ב"כ התובע טענות אל המומחה ביחס לאסכולה הרפואית שהוא דבק בה, הרי שעניין זה יש להפנות למי שמינה את המומחה, וכלל אותו ברשימת המומחים אותם רשאי בית הדין למנות.

8. לעיון ביום 1/9/08.

ניתנה היום ג' באב, תשס"ח (4 באוגוסט 2008) בהעדר הצדדים.

מיכאל שפיצר, שופט

נשיא

002157/08בשא734 שירה אלון