ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד בני ספי :

1

בתי-המשפט

בית משפט מחוזי באר שבע

בש 021528/08

בתיק עיקרי: פח 001149/08

בפני:

כב' השופטת ד"ר דפנה אבניאלי

תאריך:

18/11/2008

בעניין:

מדינת ישראל

המבקשת

ע"י ב"כ עו"ד ענבל חיים

נ ג ד

בני ספי

המשיב

ע"י ב"כ עו"ד אסתר בר ציון

החלטה

נגד המשיב הוגש כתב אישום המייחס לו ביצוע 16 עבירות מין – הכוללות מספר רב של מעשים מגונים בקטינים מתחת לגיל 16, על פי סעיף 348(ב) בצרוף סעיפים 345(ב)(1) ו- 345(א)(1) לחוק העונשין, תשל"ז-1977 (להלן: "החוק"), מעשה מגונה על פי סעיף 348(ג) לחוק, מעשי סדום על פי סעיף 347(ב) בצרוף סעיפים 345(ב)(1) ו- 345(א)(1) לחוק וכן פרסום והצגת תועבה על פי סעיף 214(ב3) לחוק.

המבקשת עותרת למעצר המשיב עד תום ההליכים המשפטיים המתנהלים נגדו במסגרת תיק פשע חמור 1149/08 בבית משפט זה.

רקע עובדתי

המשיב שימש כמאמן כדורסל בבית ספר בבאר-שבע, בתקופה הרלוונטית לאישומים 1-4. המתלוננים היו חניכיו של המשיב, ועל פי הנטען בכתב האישום, המשיב נהג לקנות להם אוכל, להזמינם למסעדות ולהסיעם ברכבו לאימונים ובחזרה לביתם, וזאת על מנת שיוכל לבצע בהם את העבירות המיוחסות לו באותם אישומים.

בתקופה הרלוונטית לאישומים 5-16, התגורר המשיב באשדוד ועבד במכולת בגן יבנה. המשיב נהג לבלות במשחקיה למשחקי מחשב בקניון אשדוד, שם הכיר את המתלוננים באישומים 5-7. המשיב נהג להזמין את המתלוננים לשחק במקום על חשבונו, הזמין אותם ואת המתלוננים באישומים 8-11 לביתו, על מנת לשחק בסוני פלייסטיישן, נתן לחלקם כסף, חילק להם אסימוני משחק, נתן להם ממתקים, סיגריות ושתייה חריפה וכן נתן לחלקם לנהוג ברכבו, והכל על מנת שיוכל לבצע בהם את העבירות המיוחסות לו באישומים הללו.

בטרם אסקור את האישומים עצמם אציין, כי בתחילת שנת 2007 נעצר המשיב, בגין התלונות המפורטות באישומים 1-4. המשיב נחקר ושוחרר כעבור שלושה ימים ללא תנאים מגבילים, לאחר שהכחיש את המעשים המיוחסים לו. עובדה זו צוינה בבקשה למעצרו של המשיב עד תום ההליכים, וב"כ הצדדים אף התייחסו אליה בטיעוניהם.

האישום הראשון

בחודש דצמבר 2006 או בסמוך לכך, בשעות הבוקר, בבית הספר בבאר שבע, לאחר אימון כדורסל, קרא המשיב לקטין פ.ק. (יליד 5.3.1994), אשר שהה אותה עת עם חבריו בחדר ההלבשה והורה לו לבוא עימו.

המשיב הכניס את פ.ק. לחדר הלבשה סמוך, משך אותו והצמידו לגופו. בהמשך, הורה המשיב לפ.ק. לשבת על שולחן, ישב לצידו ונישק אותו על לחיו.

לאחר מכן הורה המשיב לפ.ק. לעמוד ואז הוריד המשיב את מכנסי הטרנינג שלבש פ.ק., וזה הרים את מכנסיו בבהלה, ושאל את המשיב לפשר מעשיו. המשיב הכניס את ידו בכוח למכנסיו של פ.ק. ונגע באיבר מינו מתחת לתחתוניו. הקטין נס מהמקום.

במעשיו אלו ביצע המשיב מעשים מגונים בקטין פ.ק., שטרם מלאו לו שש עשרה שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

האישום השני

בחודש דצמבר 2006 או בסמוך לכך, בשעות הערב לאחר אימון כדורסל, לקח המשיב ברכבו את הקטין ג.ה. (יליד 6.7.94), חניך בקבוצת הכדורסל, לאכול במסעדת מקדונלד"ס במתחם "ביג" בבאר שבע. לאחר הארוחה, ליד רכבו, נישק המשיב את ג.ה. בפיו כשהוא רוכן לעברו ומצמיד את שפתיו לפיו של הקטין. המשיב הסיע את ג.ה. לביתו, החנה את רכבו בסמוך לביתו של ג.ה. ובעת שישבו ברכב, הורה לג.ה. להתקרב אליו ונישק אותו בפיו, כשהוא מצמיד את שפתיו לפיו של הקטין. בשלב זה יצא הקטין מהרכב.

במועד נוסף בחודש דצמבר 2006 או בסמוך לכך, לקח המשיב את ג.ה. ברכבו מבית הספר לבקשת הקטין. המשיב לקח את ג.ה. לקניון אביה, ולאחר מכן למסעדה מקסיקנית בבאר שבע. בסיום הארוחה הסתובב המשיב לכיוון ג.ה. ונישק אותו בפיו. בהמשך הסיע המשיב את ג.ה. ברכבו לבית הספר, המשיב עצר את רכבו בחניית בית הספר, ושוב נישק את ג.ה. בפיו.

בהזדמנות נוספת בחודש ינואר 2008 או בסמוך לכך, לאחר משחק כדורסל, הסיע המשיב את הקטינים ג.ה. ו- ה.ח. (יליד 20.6.94), כאשר ג.ה. יושב לצידו וה.ח.יושב מאחור. בהגיעם לביתו של ג.ה., עצר המשיב את רכבו ונישק את ג.ה. בפיו, לאחר מכן נישק המשיב גם את ה.ח., בשלב זה שני הקטינים ירדו מהרכב.

בחודש ספטמבר 2006 או בסמוך לכך, בשעות הערב, לאחר אימון כדורסל, לקח המשיב את הקטינים ג.ה., ה.ח. ו-פ.ק. לאכול במסעדת מקדונלד"ס במרכז "ביג" בבאר שבע. בסיום הארוחה הסיע המשיב את הקטינים לביתם, תחילה את פ.ק. ובהמשך את ג.ה. ו-ה.ח., ובטרם יציאתם מהרכב, נתן לכל אחד מהם נשיקה בפיו.

בתחילת שנת 2006 או בסמוך לכך, הסיע המשיב את הקטינים ר.ב. (יליד 28.1.94), ג.ה. ו-ה.ח. לביתם. בהגיעם לביתו של ר.ב., נישק המשיב את ר.ב. בפיו, בעודו ברכב. לאחר מכן הגיע המשיב לביתו של ג.ה. ושם נישק את ג.ה. ו-ה.ח. בפיהם, בעודם ברכב.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטינים ג.ה., ה.ח. ו-ר.ב., שטרם מלאו להם 16 שנים, שלא בהסכמתם החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

האישום השלישי

בחודש פברואר 2007 או בסמוך לכך, בשעות הצהריים, הסיע המשיב ברכבו את הקטינים ה.ח., ו-ר.ב. לאימון כדורסל בבית הספר בבאר שבע. בחניית בית הספר, בסמוך לדלת הכניסה לאולם, נישק המשיב את ה.ח. בפיו ולאחר מכן נישק את ר.ב. בפיו.

בהזדמנות נוספת שמועדה אינו ידוע למבקשת, הסיע המשיב את הקטינים ה.ח. ו-ג.ה. לביתו של ג.ה. במועד זה נישק המשיב את הקטינים בפיהם, בעודם יושבים ברכב.

במספר הזדמנויות נוספות שמועדן אינו ידוע למאשימה, נישק המשיב את ה.ח. בפיו.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטינים ג.ה., ה.ח. ו-ר.ב., שטרם מלאו להם 16 שנים, שלא בהסכמתם החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

האישום הרביעי

ביום 2.2.07, בשעה 18:30 או בסמוך לכך, בתום אימון כדורסל, החזיר המשיב את ר.ב. לביתו ברכבו. בחניית ביתו של ר.ב. כשהתכוון הקטין לצאת מהרכב, ביקש ממנו המשיב להתקרב אליו, נצמד אליו ונישק אותו בפיו.

בהזדמנות נוספת בשנת 2007, שמועדה אינו ידוע במדויק למבקשת, החזיר המשיב את הקטינים ר.ב. ו-ג. לביתם ברכבו. תחילה הסיע המשיב את ג. וחיבק אותו כשירד מהרכב. בהמשך הגיע המשיב לשכונה בה מתגורר ר.ב. איחל לו לילה טוב ונישק אותו בפיו, כשהוא מצמיד את שפתיו לפיו.

במספר הזדמנויות נוספות שמועדן אינו ידוע למבקשת, נישק המשיב את ר.ב. בפיו. במספר הזדמנויות נוספות, ניסה המשיב לנשק את הקטין ר.ב. בפיו, אולם הקטין סובב את ראשו במתכוון, והמשיב נשקו בלחיו.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין ר.ב., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

האישום החמישי

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, פגש המשיב בקטין א.ל. (יליד 29.9.95) במשחקיית משחקי המחשב בקניון אשדוד. המשיב הבטיח לא.ל. שיעזור לו לשחק, והזמינו לביתו לשחק בסוני פלייסטיישן.

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, ליד ביתו של א.ל. נישק אותו המשיב בפיו, ולאחר מכן נתן לו 100 ₪.

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, פגש המשיב בא.ל. בקניון והציע לו לבוא לביתו ולשחק בסוני פלייסטיישן. א.ל. הסכים ונסע עם המשיב יחד עם חברו הקטין ס.א. (יליד 15.3.96), ברכבו של המשיב. בביתו, נישק המשיב את א.ל. וביקש ממנו לבוא עמו למיטה בחדר השינה. בהמשך, התפשט המשיב והורה לקטין להתפשט אף הוא, והקטין עשה כן. במעמד הנ"ל, נגע המשיב באיבר מינו, בישבנו ובחזהו של הקטין. לאחר מכן עמד המשיב מאחורי הקטין, אשר התכופף קדימה, החזיק בידיו את פלחי עכוזו של הקטין, כשהוא מרחיקם זה מזה, על מנת להקל על החדרת איבר מינו, והחדיר את איבר מינו לפי הטבעת של הקטין. מעשיו של המשיב הכאיבו לקטין אשר התחנן בפני המשיב כי יחדל, אך המשיב לא נענה לתחנוניו. בהמשך הורה המשיב לא.ל. "בוא תמצוץ לי" והחדיר את איבר מינו לפיו של הקטין. הקטין העביר את ידו לאורך איבר מינו של המשיב מספר פעמים, והמשיב הורה לו לעשות כן יותר מהר, עד שבא על סיפוקו. בכל אותה עת שיחק ס.א. בסוני פלייסטיישן, ובהמשך ביצע בו המשיב את המעשים המפורטים באישום השישי.

בשעה 01:30 לפנות בוקר, הסיע המשיב את הקטינים לביתם, ונתן לכל אחד מהם 200 ₪.

בהזדמנות נוספת בשנת 2008 במועד שאינו ידוע למבקשת, החדיר המשיב את איבר מינו לפי הטבעת של א.ל. ולפיו, ולאחר מכן שילם לו 200 ₪.

במעשיו אלו ביצע המשיב מעשים מגונים בקטין א.ל. שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים. כמו כן ביצע המשיב בקטין א.ל. 4 עבירות של מעשה סדום, שתיים מהן בהחדירו את איבר מינו לפי הטבעת של הקטין, ושתיים נוספות בהחדירו את איבר מינו לפיו של הקטין.

האישום השישי

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, פגש המשיב בקטין ס.א., אשר היה יחד עם חברו הקטין א.ל. במשחקיית משחקי המחשב בקניון אשדוד. במעמד זה נתן המשיב לקטינים אסימונים למשחק.

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, פגש המשיב בקטינים הנ"ל בקניון. המשיב ביקש מהקטינים לבוא לביתו והבטיח כי ייתן להם כסף. בדרך לביתו נתן המשיב לקטינים לנהוג ברכבו. בביתו נתן המשיב לקטינים לשחק בסוני פלייסטיישן. בהמשך ביצע המשיב בא.ל. את העבירות נשוא האישום החמישי.

לאחר מכן בסלון הבית, הורה המשיב לס.א. להוריד את בגדיו, והקטין נענה לו והתפשט. המשיב עמד מאחורי הקטין אשר התכופף קדימה, והחדיר את איבר מינו לפי הטבעת של הקטין. בשעה 01:30 לפנות בוקר, הסיע המשיב את הקטינים לביתם, ונתן לכל אחד מהם 200 ₪.

במעשיו אלו, ביצע המשיב בקטין ס.א. עבירה של מעשה סדום בהחדירו את איבר מינו לפי הטבעת של הקטין.

האישום השביעי

במועד כלשהו בשנת 2008, שאינו ידוע למבקשת, הכיר המשיב את הקטין א.א. (יליד 23.2.96) במשחקיית משחקי המחשב בקניון אשדוד, ונתן לו אסימוני משחק.

במוצאי שבת בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, הציע המשיב לקטינים א.א. וא.ל. לנהוג ברכבו. המשיב הסיע את הקטינים לנמל, ושם נתן להם לנהוג ברכב. המשיב ישב לצידו של א.א. בעת שזה נהג ברכב, והכניס את ידיו מתחת לחולצתו של הקטין ונגע בחזהו. הקטין אשר לא ידע כיצד להגיב, עצר את הרכב.

במעמד הנ"ל ובמספר הזדמנויות נוספות שמועדן אינו ידוע במדויק למבקשת, ניסה המשיב לנשק את א.א. בפיו, אך הקטין התחמק מכך.

ביום שבת בחודש יולי 2008 או בסמוך לכך, בקניון באשקלון, פנה המשיב לא.א. שבילה במקום עם חבריו, ואמר לו "מה, אתה הולך בלי לתת נשיקה?". המשיב אחז את א.א. בידו וחיבק אותו. א.א. נשאר עם המשיב אשר נתן לו אסימונים למשחק. במעמד הנ"ל ובפעמים נוספות שמועדן אינו ידוע למבקשת, נגע המשיב בגופו של הקטין א.א. באזור בטנו, חיבק את הקטין ונתן לו נשיקות בלחיו, בעת שהקטין היה במשחקיה בקניון.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין א.א. שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום שמיני

בשנת 2008, במועד שאינו ידוע למבקשת, הגיע הקטין א.ח. (יליד 16.3.95) עם חברו ס.ד. (יליד 29.1.94), לביתו של המשיב לשחק בסוני פלייסטיישן. בעת שא.ח. שיחק בסוני פלייסטיישן, נגע המשיב בגבו וברגליו של הקטין.

במעשיו אלו ביצע המשיב מעשים מגונים בקטין א.ח., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום תשיעי

בשנת 2008, במועד שאינו ידוע למבקשת, הגיע הקטין ס.מ. (יליד 15.2.97) עם חבריו לביתו של המשיב לשחק בסוני פלייסטיישן. במעמד הנ"ל התקרב המשיב לס.מ., שסרב לשבת לידו, ונתן לו נשיקה בטבורו, מעל לבגדיו.

במספר הזדמנויות נוספות בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, בעת שהקטין ס.מ. הגיע לביתו של המשיב לשחק סוני פלייסטיישן, חיבק המשיב את ס.מ. ונישק אותו בלחיו.

בשנת 2008, במספר הזדמנויות נוספות שמועדן אינו ידוע למבקשת, נגע המשיב בס.מ. בגבו מעל הבגדים ומתחתם, וכן נגע בו בבטנו מתחת לחולצתו. באחת ההזדמנויות הקרין המשיב סרטים פורנוגרפיים בטלוויזיה שבביתו. ס.מ. עצם את עיניו והלך מהמקום.

באחת ההזדמנויות רצה משיב לתת לס.מ. 10 ₪ אך הקטין סרב.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין ס.מ., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום עשירי

בחודש מאי 2008 או בסמוך לכך, הזמין המשיב את הקטין ס.כ. (יליד 30.1.94) ואת חברו ס.ד. לביתו לשחק סוני פלייסטיישן. בעת שהקטין ס.כ. שיחק בסוני פלייסטיישן, הכניס המשיב את ידו מתחת לחולצתו מספר פעמים, נגע בגבו ובבטנו, וכן חיבק אותו.

בשנת 2008, בהזדמנות נוספת שאינה ידועה למבקשת, פגש המשיב בס.כ. בקניון באשקלון, חיבק אותו והזמינו לביתו לשחק בסוני פלייסטיישן.

במעשיו אלו ביצע המשיב מעשים מגונים בקטין ס.כ., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום אחד עשר

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, בעת שס.ד. הגיע לביתו של המשיב לשחק בסוני פלייסטיישן, תפס המשיב את ראשו של ס.ד. בחוזקה בשתי ידיו, ונישק אותו בלחיו בניגוד לרצונו. בהמשך ניסה המשיב לנשק את ס.ד. בפה, אך ס.ד. דחף אותו ואמר לו שהוא צריך ללכת.

בכשתי הזדמנויות נוספות במהלך התקופה הנ"ל, בביתו של המשיב, ליטף המשיב את ס.ד. בגבו, בראשו, בידיו, ברגליו ובבטנו, ונישק אותו על לחיו.

במהלך החודשים מאי עד יולי 2008, התקשר המשיב מספר רב של פעמים לס.ד. והזמין אותו ואת חבריו לשחק בסוני פלייסטיישן בביתו.

המשיב נתן כספים בסך 100 ₪ ו-50 ₪ לס.ד ולחבריו, לעתים תכופות.

המשיב נתן לס.ד. ולחבריו לעשן נרגילה, סיפק להם סיגריות, שתייה חריפה ונהג לקחת אותם לקניון באשדוד, שם נתן להם כסף ללא הגבלה לשחק במשחקים.

במעשיו אלו ביצע המשיב, בשלוש הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין ס.ד., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום שנים עשר

בחודש מאי 2008 או בסמוך לכך, הכיר המשיב את הקטינים ר.ב. (השני) (יליד 30.6.92) ונ.א. (יליד 28.3.92) במכולת בה עבד המשיב בגן יבנה. במספר הזדמנויות בעת שר.ב. השני היה במכולת וישב על מקרר הגלידות, ליטף המשיב את חזהו של ר.ב. השני מעל החולצה, עיסה את כתפו ונישק אותו על לחיו.

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, ביקש ר.ב. השני מהמשיב להסיע אותו ואת חברו נ.א. לתחנה המרכזית, והמשיב הסכים. במהלך הנסיעה ליטף המשיב את רגליו של ר.ב. השני.

במהלך הנסיעה, לקח המשיב את הקטינים לביתו באשדוד, וביקש מהם להיכנס ולחכות לו. בעת שהמתינו בסלון, הקרין המשיב בטלוויזיה סרט פורנוגרפי. במעמד הנ"ל נגע המשיב בר.ב. השני בחזהו, מעל לחולצתו. ר.ב. השני ביקש מהמשיב שיחדל והמשיב נעתר לבקשתו.

הקטינים ביקשו לעזוב את המקום והמשיב הציע לר.ב. השני כסף עבור הנסיעה, אך הקטין סרב.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין ר.ב. השני, שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום שלושה עשר

בהמשך לאישום השנים עשר, בטרם יצאו הקטינים מביתו של המשיב, נכנס נ.א. לשירותים, לאחר שנ.א. הוריד את מכנסיו ונגע באיבר מינו של הקטין.

במעשיו אלו ביצע המשיב מעשה מגונה בקטין נ.א., אשר מלאו לו 16 שנים, בלא הסכמתו, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיני.

אישום ארבעה עשר

בחודש מאי 2008 או בסמוך לכך, הכיר המשיב את הקטין א.א. (השני) (יליד 24.11.93), במכולת בה עבד בגן יבנה.

בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, בעת שא.א. השני היה במכולת, הניח המשיב את ידו על הקטין וליטף את צווארו.

במספר הזדמנויות נוספות בחודש יוני 2008 או בסמוך לכך, לקח המשיב את א.א. השני מחוץ למכולת, מאחורי דלת הזכוכית, ובאין רואה חיבק אותו ונישק אותו על שפתיו.

בארבע הזדמנויות נוספות בתקופה הנ"ל או בסמוך לכך, במכולת, חיבק המשיב את א.א. השני בכוח, ונשק על לחיו בשני צידי פניו.

בהזדמנות נוספת בתקופה הנ"ל, במכולת, נישק המשיב את א.א. השני בטבורו, מעל לחולצתו.

במספר הזדמנויות בתקופה הנ"ל, במכולת, בשעת הצהריים, בעת שא.א. השני וחבריו חזרו מבית הספר, ליטף המשיב את א.א. השני בחזהו, מתחת לחולצתו, וכן ליטף אותו בצווארו.

באחת ההזדמנויות נתן המשיב לא.א. השני סיגריה.

במעשיו אלו ביצע המשיב, במספר הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין א.א. השני, שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום חמש עשרה

בחודש מאי 2008 או בסמוך לכך, הכיר המשיב את הקטין ו.נ. (יליד 1.12.92) במכולת בה עבד בגן יבנה.

בשלוש הזדמנויות בתחילת חודש יוני 2008 או בסמוך לכך, נגע המשיב בו.נ. בגבו מעל לחולצה, כשהוא טופח על גבו ומוריד את ידו בליטוף, וזאת כשהם היו לבדם במקום.

בהזדמנות נוספת בתקופה הנ"ל, ליטף המשיב את בטנו של ו.נ., ולאחר מכן נתן לו ממתק מהמכולת.

בפעמים אחרות, נתן המשיב לו.נ. סיגריות.

במעשיו אלו ביצע המשיב, בארבעה הזדמנויות, מעשים מגונים בקטין ו.נ., שטרם מלאו לו 16 שנים, שלא בהסכמתו החופשית, וזאת לשם סיפוקו וגירויו המיניים.

אישום שישה עשר

במועדים נשוא אישומים 5 עד 12, החזיק המשיב במחשבו, בביתו באשדוד, כ – 8,000 תמונות, שהינן פרסום תועבה, ובהן מונצחים קטינים ממין זכר בתנוחות שונות, כשהם מבצעים אקטים מיניים האחד עם רעהו.

סקירת עובדות כתב האישום נעשתה בהרחבה, על מנת להדגיש את המתווה הקבוע המאפיין עותן ואת מספרם הרב של הקטינים, אשר כלפיהם בוצעו המעשים המיוחסים למשיב.

טענות המבקשת

ב"כ המבקשת טענה לקיומן של ראיות לכאורה, כפי שהן עולות מחקירות הקטינים בפני חוקרות הילדים והערכת מהימנותם; הודעות הקטינים מעל גיל 14 במשטרה; סיוע להודעות הקטינים באמצעות עדויות של בני משפחה, אודות מצבם הנפשי הקשה של חלק מהקטינים והתדרדרות בלימודים; חיזוק וסיוע בין עדויות הקטינים עצמן, אשר חלקם היו נוכחים בעת ביצוע המעשים המגונים בחבריהם; עדויות שכניו של המשיב, אודות תנועת ילדים חריגה בשעות היום בביתו של המשיב; עדויות מנהל המשחקיה בקניון אשדוד ובעל המכולת בגן יבנה, אשר מעידים על התנהגות חריגה מצידו של המשיב ועל היותו מוקף כל העת בילדים.

לעניין עילת המעצר טענה ב"כ המבקשת כי כנגד המשיב קמות כמה עילות מעצר. עילה אחת היא זו הקבועה בסעיף 21(א)(1)(א) לחוק סדר הדין הפלילי (סמכויות אכיפה – מעצרים), תשנ"ו – 1996 (להלן : "החסד"פ"), המקימה יסוד סביר לחשש, כי אם ישוחרר המשיב הוא עלול לשבש הליכי משפט ולהשפיע על עדי התביעה. כחיזוק לכך טענה ב"כ המבקשת, כי לאחר שחרורו של המשיב, בתום חקירתו ביום 7.2.07, צחק המשיב על העניין עם חלק מהקטינים, וסיפר להם כי המשטרה התייחסה בצחוק לתלונתו של הקטין, בניסיון להשפיע עליהם ולהניאם מלהתלונן כנגדו.

עילת מעצר נוספת היא זו הקבוע בסעיף 21(א)(1)(ב) לחסד"פ, אשר מקימה יסוד סביר לחשש, כי אם ישוחרר המשיב עלול הדבר לסכן את בטחון הציבור בכלל, ואת בטחון הקטינים בפרט, וזאת לאור העובדה שלאחר חקירתו של המשיב בשנת 2007, הסלים המשיב את דפוס פעולתו ואת היקפה. עילת מעצר נוספת היא זו הקבועה בסעיף 21(א)(1)(ג)(4) לחסד"פ לאור העובדה שחלק מן העבירות בוצעו כלפי הקטינים באכזריות.

לפיכך, טוענת ב"כ המבקשת, יש להורות על מעצרו של המשיב עד תום ההליכים נגדו.

טענות המשיב

ב"כ המשיב הסכימה לקיומן של ראיות לכאורה לביצוע העבירות המיוחסות למשיב בכתב האישום, אולם לטענתה קיים כרסום בעוצמתה של עילת המעצר, המצדיק שחרור לחלופת מעצר שיש בה כדי לאיין את המסוכנות הנובעת מהמשיב, שלסברתה אינה גבוהה.

ב"כ המשיב היפנתה לתסקירי שרות המבחן. לדבריה, הגם שאינם ממליצים על שחרור לחלופת מעצר, מצאו את המפקחים כראויים לתפקידם. עוד מציינת ב"כ המשיב, כי המשיב נעדר עבר פלילי ומדובר במשפחה נורמטיבית.

באשר לעבירות המיוחסות למשיב בכתב האישום, טענה ב"כ המשיב, כי רוב האישומים הם מינוריים יחסית ומצויים ברף התחתון של עבירות המין. ב"כ המשיב סייגה וציינה, כי דבריה אינם מכוונים לעבירות נשוא האישומים החמישי והשישי.

בנוסף ציינה ב"כ המשיב, כי לא קיימת בתיק כל חוות דעת רפואית ביחס לאישומים החמישי והשישי, וכן כי תלונות הקטינים הוגשו רק כחודש לאחר ביצוע העבירות לכאורה.

תסקיר שרות המבחן

בעניינו של המשיב הוגשו שלושה תסקירי מעצר על ידי שרות המבחן למבוגרים.

התסקיר הראשון מיום 19.9.08 התבסס על שיחה עם המשיב במקום מעצרו, פגישה עם הוריו בביתם בבאר שבע, שיחה עם אחיו הבכור יוסף ושיחה עם חברתו גב' שרון מצרי.

צוין כי המשיב בן 27, רווק, סיים 12 שנות לימוד, שירת שרות צבאי חלקי ושוחרר בהמלצת קב"ן בשל אי התאמה על רקע קשיי הסתגלות למסגרת, ריצה עונש מאסר בכלא צ