ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מיכל שמחון נגד עירית תל-אביב-יפו :

בפני כבוד השופט ירון בשן

תובעת
מיכל שמחון

נגד

נתבעת
עירית תל-אביב-יפו

בית משפט השלום בתל אביב - יפו

החלטה

הצדדים הגישו חוות-דעת רפואיות שביניהן פער ניכר. הוחלט שאין תכלית להגשת תחשיבי נזק מקוטבים ומונה מומחה רפואי מטעם בית-המשפט, בתקווה שחוות-דעתו תניח תשתית שתאפשר מו"מ רציני לפשרה. התובעת מסרבת להשתתף בתשלום שכרו בשל מחסור כספי – והיא טוענת שאין לחסום את דרכה לבית-המשפט בשל עוניה.
מצאתי, שאין זה סביר להטיל על הנתבעת את מימון חווה"ד, כאשר החבות שנויה במחלוקת ולשיטת הנתבעת לא נותרה נכות. אין בדעתי לכפות על התובעת את מימון חווה"ד, במיוחד כאשר מינוי זה מיועד לאפשר פשרה, שאמורה להיות לתועלת הצדדים ולחסוך מכספם ומזמנם. תוצאה בלתי נמנעת מכך היא, שבית-המשפט לא יוכל להציע לצדדים הצעת פשרה ואין מנוס מלגשת להבאת הראיות.

מינויו של ד"ר פולמן מבוטל.

הצדדים יגישו ראיותיהם בכתב כדלקמן:
התובעת עד ליום 1.8.12 , הנתבעים עד ליום 15.10.12.
הראיות יכללו: תצהירים, חוות דעת, תעודות עובד ציבור ותיק מוצגים מסומן באופן המאפשר זיהוי אינדיבידואלי של כל מסמך ומסמך. ראיה שלא תוגש בדרך זו, לא תוגש בכלל.
צד המעוניין להגיש ראיה אשר אינה נמצאת בידיו, במועד זה, או מבקש לעכב הגשתה של ראיה (כגון עדות חוקר), יציין זאת במפורש בעת הגשת ראיותיו, יגיש באותו מעמד בקשה ספציפית הנחוצה לעניין ויציג לעיון בית-המשפט, בקדם-המשפט הקרוב, כל מסמך הנחוץ להכרעה בבקשה.
רצה בעל דין להתנגד להגשת ראיה שהוגשה על ידי הצד שכנגד, יגיש את התנגדותו בכתב לבית המשפט, בתוך 7 ימים ממועד קבלתה. ההתנגדות תבורר בישיבת קד"מ מאוחרת יותר. התנגדות שלא תוגש בדרך זו, לא תוגש בכלל.
לקד"מ ביום 7.11.12 שעה 9:00.

המזכירות תשלח לד"ר פולמן כתב ביטול מינוי.

ניתנה היום, כ' סיון תשע"ב, 10 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מיכל שמחון
נתבע: עירית תל-אביב-יפו
שופט :
עורכי דין: