ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין יקיר פריד מיכון משרדי (93) בע"מ נגד עתיד טכנולוגיה ומדע בע"מ :

בקשה מס' 2
בפני כבוד הרשם הבכיר ניר זיתוני

מבקשים

  1. עתיד טכנולוגיה ומדע בע"מ
  2. טאהא מסאלחה

נגד

משיבה

יקיר פריד מיכון משרדי (93) בע"מ

בית משפט השלום בחיפה

החלטה

בענין : בקשה לביטול פסק דין מיום 26.12.11

1. לאור האמור בהחלטתי מיום 8.5.12 ניתנת ההחלטה בבקשה כעת על בסיס האמור בבקשה ובתגובה .

2. לאחר ששקלתי טענות הצדדים הגעתי לכלל מסקנה כי יש לבטל את פסק הדין מחובת הצדק מבלי לחייב את המשיבה בהוצאות מהטעמים שיפורטו להלן .

3. אין למעשה מחלוקת כי כתב התביעה נמסר לנתבעים בתחילת חודש יולי 2011 . אין מחלוקת כי לאחר קבלת התביעה התקיימה פגישה בין מנכ"ל המשיבה שמואל פישר לבין המבקש 2 במסגרתה הוציא שמואל סיכום פגישה מתוקן שנועד להסדיר את המחלוקת נשוא התביעה .
המבקשים טוענים כי סיכום פגישה זה משקף את ההסכמה אליה הגיעו הצדדים למרות שנדרשו לחתום על סיכום הפגישה ולא נטען כי עשו כן . המבקשים טוענים כי פעלו בהתאם לסיכום הפגישה ושילמו למשיבה את הסך של 1424 ₪ בגין המכונה של התלמידים ואת הסך של 5,785 ₪ בגין המכונה במזכירות . המבקשים מצרפים העתק שיקים שנפרעו ושמואל אינו מכחיש את פרעונם . בנוסף , אין מחלוקת כי המכונה של התלמידים הוחזרה למשיבה ( ס' 5 לתצהירו של שמואל ) .

4. במצב דברים זה שמואל לא רשאי היה שלא לעדכן את בא כוחו לגבי ההתפתחויות שלאחר הגשת התביעה , לאור ההשלכה שיש להן על תוכן פסק הדין . התנהלותו של שמואל יצרה מצב בו ניתן פסק דין שתוכנו אינו משקף את מצבת החובות של המבקשים למשיבה נכון למועד מתן פסק הדין . פגם שכזה מחייב לטעמי ביטול של פסק הדין מחובת הצדק ולא ראוי לתקנו ע"י התחייבות של המשיבה להפחית את הסכומים שהתקבלו טרם הגשת פסק הדין לביצוע .
חשוב לזכור לענין זה כי המבקשים לא יוכלו להעלות טענת "פרעתי" בהליכי ההוצאה לפועל
שעילתה סכומים ששולמו ופעולות שבוצעו לפני מועד מתן פסק הדין .

5. מצאתי לנכון שלא לחייב את המשיבה בהוצאות בשל התנהלותם הדיונית הלקויה של המבקשים , שתרמה למתן פסק הדין . גם אם אניח לטובת המבקשים כי שמואל אמר להם שהוא יפעל למחיקת התביעה ( הנחה שמוכחשת ע"י שמואל ואינה מתיישבת עם תוכנו של נספח 9 לבקשה לביטול , הוא סיכום הפגישה – נ.ז.) עדיין היה על המבקשים לוודא כי הם מקבלים פסק דין המורה על מחיקת התביעה וליידע את בית המשפט בענין זה .
בעל דין אינו רשאי להניח כי התביעה תמחק ובכך לפטור עצמו מהגשת כתב הגנה במועד , אלא אם בעל הדין מקבל החלטה של בית משפט המאפשרת לו לעשות כן במפורש .

6. על כן , אני מורה על ביטול פסק הדין מיום 26.12.11 .
ככל שנפתח תיק הוצל"פ לביצוע פסק הדין , אני מורה על סגירתו .

7. המבקשים יגישו כתב הגנה בסדר דין מהיר לא יאוחר מיום 10.9.12 .

ניתנה היום, י"ט סיון תשע"ב, 09 יוני 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: יקיר פריד מיכון משרדי )93( בע"מ
נתבע: עתיד טכנולוגיה ומדע בע"מ
שופט :
עורכי דין: