ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מדינת ישראל נגד ארגון סגל המחקר במערכת הבטחון, ברפא"ל :

ארגון סגל המחקר במערכת הבטחון, ברפא"ל
המבקש

-
מדינת ישראל
המשיבה

בפני השופט הרשם אילן סופר

בשם המבקש: עו"ד דפנה שמואלביץ
בשם המשיבה: עו"ד דורון יפת

בית הדין הארצי לעבודה

החלטה

לפנינו בקשה להארכת מועד להגשת ערעור על פסק דינו של בית הדין האזורי בתל- אביב יפו מיום 29.3.12 (השופטת נטע רות ונציגות הציבור גב' חנה ויץ וגב' יוכבד הוכמן שוורץ; ס"ק 104/10, ס"ק 105/10).
המבקש טען כי, משהומצא לו פסק הדין לראשונה ביום 2.4.12 ובכך שבהתאם לפסיקת בית דין זה ימי פגרת חג הפסח אינם באים במניין הימים - הרי שהמועד האחרון להגשת הערעור הינו ביום 24.4.12 והערעור הוגש במועד.
המשיבה טענה כי ישנה פסיקה סותרת של בית דין זה, באשר למניין ימי הפגרה במניין הימים להגשת ערעור בסכסוך קיבוצי ומטעם זה – היה על המבקש להגיש הערעור במועד שהוא בלא ספירת ימי הפגרה, כך שייצא ידי חובת כל השיטות. עם זאת, השאירה המשיבה הבקשה לשיקול דעתו של בית הדין.
תקנה 20(א) לתקנות בית הדין לעבודה (סדר הדין בסכסוך קיבוצי), התשכ"ט–1969 קובעת כי המועד להגשת ערעור על פסק דין של בית דין אזורי בסכסוך קיבוצי הינו בתוך ארבעה עשר ימים מיום מתן פסק הדין או המצאתו ואכן, לשאלת מניין ימי הפגרה יש השלכה ישירה לענייננו, אולם, נוכח העובדה כי המשיבה השאירה הבקשה לשיקול דעתנו וכן נוכח קביעותיו של בית דין זה, בשורת הלכות עא"ח (ארצי) 1025/02, ארגון הסגל האקדמי - אוניברסיטת חיפה - אורנים - בית הספר לחינוך של התנועה הקיבוצית, עבודה ארצי כרך לג(57) 34); עח"א (ארצי) 1002/00 T.W.A. – ההסתדרות הכללית, (מיום 19.3.00).
כי בהליכים קיבוציים נטייתם של בתי הדין הינה לאפשר לצדדים למצות את טענותיהם עד תומם, ולעיתים אף במחיר של אי עמידה בסדרי הדין – מצאנו כי יש להאריך המועד להגשת הערעור וזאת, אף מבלי לדון לעת הזאת בסוגיית מניין ימי הפגרה.
מטעמים אלו דין הבקשה להארכת המועד להגשת הערעור להתקבל.
המועד להגשת הערעור מוארך עד להגשתו בפועל.
כמקובל בהליכי סכסוך קיבוצי – אין צו להוצאות.
ניתנה היום, ט' סיון תשע"ב (30 מאי 2012) בהעדר הצדדים ותישלח אליהם.

אילן סופר, רשם


מעורבים
תובע: מדינת ישראל
נתבע:
שופט :
עורכי דין: