ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רונן משעלי נגד מוסך המחדש בע"מ :

בעניין:
רונן משעלי

המבקש
נ ג ד

מוסך המחדש בע"מ

המשיב

המבקש: בעצמו
ב"כ המשיב: עו"ד צבי גולנזר

בית המשפט המחוזי בירושלים

החלטה

1. לפניי בקשה למתן רשות ערעור על החלטתו מיום 2.2.12 של בית משפט השלום בבית-שמש בתיק רע"צ 5750-01-12 (כבוד השופטת דוד גדעוני), בגדרה דחה בית משפט השלום "בקשת ערעור בזכות ובקשה לעיכוב הליך בתיק" אותה הגיש המבקש, ואשר נסבה על החלטת כבוד הרשמת מ. שרביט מיום 14.12.11.

2. במסגרת החלטה מיום 14.12.11, התנתה כבוד הרשמת שרביט את עיכוב הליכי ההוצאה לפועל שננקטו נגד המבקש, בכך שיפקיד ערובה בסך 10,000 ₪. במסגרת ההחלטה שניתנה על ידי בית משפט השלום בבית-שמש קבע בית המשפט, ש"כידוע, הנטל להוכיח טענת פרעתי רובץ על החייב וראש ההוצאה לפועל לא יורה על עיכוב ביצוע אלא מטעמים מיוחדים שיירשמו. בנסיבות העניין וכפי שפורט לעיל, לא מצאתי כי נפלה טעות בהחלטת ראש ההוצאה לפועל". בית משפט השלום הוסיף וקבע בהחלטתו האמורה, שאין בידו לקבוע כי התניית עיכוב הליכי ההוצאה לפועל בהפקדת ערובה בסך 10,000 ₪ אינה סבירה, וזאת, בין היתר, משלא הובא בפניו שטר החוב נשוא הליכי האכיפה.

3. עיינתי בבקשות שהגיש המבקש ובתשובה אותה ביקשתי שב"כ המשיב ימסור, והגעתי לכלל מסקנה שמקרה זה אינו נמנה על אותם מקרים נדירים ויוצאי דופן אשר מצדיקים מתן רשות ערעור.
4. לעניין הבקשות שהגיש המבקש יצויין, למשל, כי בסעיף 2 ל"בקשה למתן החלטה דחופה" אותה הגיש ביום 22.5.12 טען המבקש, כי הוא מצרף "תצהיר נוסף משנת 2004 של מר ניסו דהן המעיד באופן ברור כי הוא היה עד למתרחש בקפה רונדו ביני לבין המשיב, ראה סעיף 6 לתצהירו". דא עקא, שעיון בסעיף 6 לתצהירו של מר דהן מעלה, שאין בו כל התייחסות ליחסים בין המבקש לבין המשיב, וכך נכתב בו: "עבדנו במשותף תקופות ארוכות – בבתי מלון – ים המלח, אינטרקונטיננטל, בבתי קפה- נאוה, רונדו, פטריוט, לילות קזבלנקה וכן באירועים פרטיים".

5. סוף דבר. לא מצאתי כי נפלה טעות בהחלטת בית משפט השלום, וממילא לא מצאתי כי מקרה זה מצדיק מתן רשות ערעור. אני מחליט, אפוא, לדחות את הבקשה. יצויין, שב"כ המשיב הדגיש בתשובתו, כי "הערעורים החוזרים ונשנים של החייב, לרבות הבר"ע בתיק זה לא נוגעים להחלטה בבקשת הפרעתי גופה, אלא להחלטה שלא לעכב ההליכים כנגד החייב אלא אם יפקיד סכום כסף בקופת ההוצאה לפועל...". אכן, אני ער למגבלות הבריאותיות והכלכליות מהן סובל המבקש ואולם, כאמור, פתוחה בפניו הדרך להביא לעיכובם של הליכי ההוצאה לפועל.

6. לנוכח מצבו הבריאותי של המבקש, וחרף העובדה שביקשתי את התייחסות המשיב לבקשה, לא אחייב את המבקש לשאת בהוצאות המשיב, הגם שהיה ראוי לעשות כן. המזכירות תחזיר למבקש את הפקדון שהפקיד בגדר ההליך הנוכחי. טוב יעשה המבקש אם ישתמש בסכום המוחזר לו, על מנת שישמש חלק מהעירבון שיופקד לצורך עיכוב הליכי ההוצאה לפועל.

בתי המשפט

בית המשפט המחוזי בירושלים

לפני: כבוד השופט אריה רומנוב
רע"א 47215-02-12

תאריך: 30 מאי 2012


מעורבים
תובע: רונן משעלי
נתבע: מוסך המחדש בע"מ
שופט :
עורכי דין: