ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין רונן איזנברג נגד מדינת ישראל :

בפני כבוד השופט א. סלאמה, סגן נשיא

המבקש
רונן איזנברג

נגד

המשיבה
מדינת ישראל

בית משפט השלום לתעבורה בחיפה

החלטה

1. בפניי בקשה לפי סעיף 57ב לפקודת התעבורה להורות על ביטולה של הודעת איסור שימוש מיום 17.5.12 שהוטלה על רכב מס' 5059878 (להלן: "הרכב") שבבעלותו של המבקש וזאת בשל הטענה כי הנ"ל נהג מבלי שבידו רישיון תקף לאותו סוג (מדובר באופנוע).

2. המבקש טען, כי הרכב אמור להימסר על ידו לחב' סוזוקי ממנה רכש רכב אחר וזאת במסגרת עסקת "טרייד אין" שביצע מול החברה. אי לכך מבקש הוא להחזיר את הרכב לידיו.

3. ב"כ המשיבה התנגדה לבקשה וציינה כי המבקש הוא הבעלים של האופנוע וכי הוא מודה בביצוע העבירה משכך אין מקום להחזרת הרכב לידיו.

4. לאחר שעיינתי בכל החומר שהונח בפניי ונתתי דעתי לטיעוני הצדדים ולמכלול הנסיבות החלטתי לדחות את הבקשה.

5. מתוך עיון בראיות המשיבה יש לקבוע כי קיימות ראיות לכאורה לחובת המבקש שלמעשה אינו חולק על המיוחס לו שכן אין הוא מחזיק רישיון נהיגה תקף לסוג הרכב בו נהג.

6. משהתקיימו ראיות לכאורה, יש לבדוק האם הראה המבקש טעם מספיק על מנת שהרכב יוחזר לידיו. דא עקא, שהמבקש לא הראה כל טעם כאמור וגם העובדה כי בדעתו למסור את הרכב לחב' סוזוקי במסגרת עסקת "טרייד אין" אין בה כדי לשמש נימוק להחזרת הרכב.

7. העבירה המיוחסת למבקש היא עבירה חמורה שכן מצד אחד העובדה כי אין ברשותו רישיון תקף לסוג הרכב, מקימה חזקה כי אין הוא כשיר לנהוג ברכב כאמור, ועל כן נהיגתו מהווה סיכון לשלום הציבור המשתמשים בדרך. מצד שני, ומאחר והמבקש עצמו הוא הבעלים של הרכב הרי הפגיעה בו בנסיבות העניין היא פגיעה מדתית ומאוזנת.

8. השורה התחתונה היא שדין הבקשה להידחות.

9. המזכירות תשלח לצדדים עותק החלטה זו ותחזיר לתביעה את התיק שלה.

ניתנה היום, ט' סיון תשע"ב, 30 מאי 2012, בהעדר הצדדים.

עמוד 1 מתוך 2


מעורבים
תובע: רונן איזנברג
נתבע: מדינת ישראל
שופט :
עורכי דין: