ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין ראמי סוס נגד קואופ ישראל רשת סופרמקטים :

בית דין אזורי לעבודה בירושלים

בפני השופטת דיתה פרוז'ינין – נשיאה

ראמי סוס
התובע

ע"י ב"כ עו"ד איתן בוירסקי

נ ג ד

קואופ ישראל רשת סופרמקטים
הנתבעת

ע"י ב"כ עו"ד מתן מנחם

החלטה

1. התובע מבקש לפטור אותו מן מהוצאות שהושתו עליו בגין דחיית בקשתו לאישור תביעתו כתובענה ייצוגית, ולהורות על מחיקת כתב התביעה. התובע טוען כי מאחר שמצבו הכלכלי בכי רע, לא יוכל לעמוד בנטל התשלומים שנפסקו נגדו בסך 20,000 ₪. הנתבעת מתנגדת מכל וכל לבקשה.

2. יאמר כבר עתה כי הבקשה לביטול החיוב בהוצאות שהושתו על התובע אינה מהווה תיקון טעות בפסק הדין ולפיכך היה על התובע להגיש ערעור חלף בקשתו זו (תעא (אזורי ת"א) 4149/09 עו"ד דוד מאירי נגד עו"ד נתן וסר ואח' ניתן ביום 15/03/2012).

3. אולם אף לגופו של עניין דין הבקשה להידחות. ההוצאות שנקבעו בפסק הדין נומקו באריכות (סעיף 13 לפסק הדין). בהליכים מסוג זה, פסיקת הוצאות גבוהות הכרחית בכדי למנוע הגשת תובענות סרק (עע (ארצי) 686/09 דוד ברקן נגד איילון חברה לביטוח בע"מ ואח', ניתן ביום 30/05/2011). לפני הגשת הבקשה היה על התובע להביא בחשבון כי יתכן שבקשתו תדחה ויושתו עליו הוצאות. גם על ב"כ התובע מוטלת החובה להסביר ללקוחו את תוצאות דחייתה של בקשה לאישור תובענה כייצוגית. נזכיר כי התובע אמד את נזקי הקבוצה שאותה התיימר לייצג בסך של 26,342,820 ₪ (סעיף 7.4 לבקשה), סכום לא מבוטל כלל ועיקר, אשר חייב את הנתבעת להיערך כראוי לתביעה בהיקף מעין זה.

נוסיף עוד כי הבקשה הוגשה בלא תצהיר ואסמכתאות התומכים באמור בה.

סוף דבר- הבקשה נדחית.

על אף שהתבקשה תגובת הצד שכנגד, אין אנו עושים צו להוצאות הבקשה.

ניתנה היום, ג' סיון תשע"ב, 23 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: ראמי סוס
נתבע: קואופ ישראל רשת סופרמקטים
שופט :
עורכי דין: