ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין בני סעיד חמודה בע"מ נגד עירית באקה אלג'רביה :


בפני כבוד השופט הבכיר שכיב סרחאן

מבקשת

עירית באקה אלג'רביה

נגד

משיבה

בני סעיד חמודה בע"מ

בית משפט השלום בנצרת

החלטה

בעניין: בקשה לדחיית התביעה על הסף

לאחר עיון בבקשה, בתגובה ובתשובה לתגובה, הגעתי למסקנה לפיה דין הבקשה להידחות.

הסעד של סילוק תובענה על הסף הינו סעד דרסטי שאין בית המשפט נוקט בו אלא לעיתים נדירות. מתדיין זכאי, כי יהיה לו יומו בבית המשפט ועל בית המשפט לנהוג במשנה זהירות בהפעלת סעד זה (ראה: ע"א 335/78 שאלתיאל נ' שני, פ"ד ל"ו (2) 151, 155- 156).

יש להשתמש בסעד זה רק כאשר כלו כל הקיצין וברור שהתובע לא יוכל לקבל את הסעד שביקש, אפילו הוכיח את כל העובדות הכלולות בכתב התביעה.

בהתאם לתקנה 44 לתקנות סדר הדין האזרחי, תשמ"ד-1984 (להלן- "התקנות"), על התובע לכלול בתביעתו את מלוא הסעדים בגין עילת תביעה אחת. על מנת שיוכל לתבוע סעדים נוספים בהמשך עליו לבקש רשות מבית המשפט לפיצול סעדים בהתאם לתקנה 45 לתקנות.

לטענת המבקשת, במועד הגשת התביעה הקודמת עמדה למשיבה עילת תביעה בגין הסכום הנתבע בתביעתה כיום. על כן, משהיה על המשיבה להגיש בזמנו תביעה על כל זכויותיה הכספיות והאחרות הנובעות מאותה עילת תביעה ומאותה מסכת עובדתית ומאותו הסכם ומשהמשיבה לא עשתה כן ואף לא ביקשה ולא קיבלה רשות לפיצול סעדים, הרי קיים נגדה מעשה בי"ד ו/או השתק ו/או מניעות.

המשיבה מתנגדת לבקשה, לטענתה עם הגשת התביעה העיקרית לא היה מקום או אפילו צורך ובכלל לא נולדה עילת התביעה. עילת התביעה קמה לאחר תום שנת הבדק ולאחר שחלף המועד לקיום החיוב ולאחר שקיבלה המבקשת דרישה לתשלום וסירבה להשיב את הפיקדון.

הטענות המועלות בבקשה מצריכות בירור עובדתי יסודי ומעמיק. בירור כזה טוב שיעשה במסגרת התיק העיקרי.
התוצאה היא, איפוא, כי הבקשה נדחית. אין צו להוצאות.

ניתנה היום, כ"ה ניסן תשע"ב, 17 אפריל 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: בני סעיד חמודה בע"מ
נתבע: עירית באקה אלג'רביה
שופט :
עורכי דין: