ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין אהרון בני נגד "אגד" אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ :

בפני כבוד השופטת לובנה שלאעטה חלאילה

תובע

אהרון בני

נגד

נתבעת

"אגד" אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ

בית משפט לתביעות קטנות בקריות

פסק דין

בפניי תביעה כספית ע"ס 7,280 ₪ שהגיש התובע בגין נזקים שנגרמו לרכבו, רכב מסוג סקודה פביה (מונית) מ. רישוי 73-534-25, בגין תאונת דרכים מיום 6.12.2010 (להלן: "התאונה").
הנתבעת הינה הבעלים של אוטובוס מ. רישוי 86-698-01 שהיה מעורב בתאונה.
בזמנים הרלוונטיים לתאונה נסע האוטובוס בנתיב הימני והמונית בנתיב השמאלי, כאשר שניהם פנו שמאלה בצומת מרומזרת; התובע טוען כי התאונה אירעה בשל סטיית האוטובוס מנתיב נסיעתו שמאלה, לעבר המונית, בעוד שנהג האוטובוס טוען כי התאונה אירעה לאחר שהמונית סטתה ימינה.
תביעה זו הינה בגין נזקיו העקיפים של התובע, הכוללים סך של 5,280 ₪ בגין השתתפות עצמית וסך של 2,000 ₪ פיצוי בגין השבתת המונית לתקופה של 5 ימי עבודה (בגין נזק זה לא צורפו אסמכתאות כלשהם).
הנהגים המעורבים בתאונה העידו בפני והדגימו כל אחד לגרסתו, את אופן התרחשותה. בנוסף, שמעתי עדותו של מר תורגמן, מי שנסע במונית בזמנים הרלוונטיים לתאונה.
הצדדים הגישו תמונות הנזק של שני כלי הרכב המעורבים בתאונה.
הצדדים הסכימו למתן פסק דין על דרך הפשרה, לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט, התשמ"ד – 1984, לאחר שהוסברו להם מהות ההליך וטיבו.
לאחר ששמעתי את העדים והתרשמתי מעדותם באופן בלתי אמצעי, לאחר שעיינתי היטב בכל המסמכים שהוגשו ובין היתר בתמונות הנזק בשני הרכבים ובהתאם לסמכות שניתנה לי לפסוק במחלוקת על דרך הפשרה, אני מחייבת את הנתבעת לשלם לתובע סכום כולל של 2,000 ₪.

סכום זה ישולם תוך 30 יום מיום המצאת פסק הדין לנתבעת, שאם לא כן יישא הפרשי הצמדה וריבית כחוק מהיום ועד למועד התשלום בפועל.
זכות להגשת בקשת רשות ערעור לבית המשפט המחוזי תוך 15 יום מיום קבלת פסק הדין.
המזכירות תמציא את פסק הדין לצדדים.
ניתן היום, כ"ה אייר תשע"ב, 17 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: אהרון בני
נתבע: "אגד" אגודה שיתופית לתחבורה בישראל בע"מ
שופט :
עורכי דין: