ברוכים הבאים לאתר פסיקה - פסקי דין בחינם, להלן פסק הדין מחמוד מעבד נגד מיכאל אוחיון :

בפני כבוד הרשם בכיר צחי אלמוג

התובע
מחמוד מעבד

נגד

הנתבע
מיכאל אוחיון

בית משפט השלום בהרצליה

פסק דין

הצדדים הסכימו שבית המשפט יפסוק בתובענה לפי סעיף 79א' לחוק בתי המשפט (נוסח משולב), תשמ"ד – 1984.
לאחר ששמעתי את הנהגים המעורבים ושקלתי את עדויותיהם, מצאתי כי יש מקום לקבל את התביעה אך תוך ייחוס אשר תורם לתובע בשיעור 40%.
לאור עדותו של הנתבע כי הבחין ברכב התובע לאורך הנסיעה והיה במרחק גדול ממנו הרי לא יעלה על הדעת כי הנתבע החליט סתם כך לפגוע בו מאחור, אלא אם אירעו נסיבות מיוחדות שגרמו לכך.
אין מחלוקת כי התאונה ארעה בשבת בשעת בוקר מוקדמת כך שהכביש בדרך לירושלים היה פנוי ועל כן מקובלת עליי עדות הנתבע כי אילו לא היה מדובר בבלימת פתע הוא היה מספיק לעצור או לסטות באופן שיבטיח כי לא יפגע ברכב התובע. התובע עצמו אמר כי התאונה ארעה בעיקול הדרך ועל כן היה עליו לקחת בחשבון כי עצירה כך פתאום באמצע כביש מהיר עלולה להוות סכנה לרכבים הבאים מאחור. אמנם נכון הוא שהתובע נפגע מאחור אולם מעדותו עולה כי הוא החל בהאטה, עקב שראה רכב אחר עומד בצד הכביש, אולם בשלב כשלהו נעצר כדי לראות מה קרה, מתוך סקרנות. התובע ציין כי ראה את אותו רכב עומד בשולים במרחק של 20 מטר ממנו וכי לא יכול היה לעצור במכה אחת כאשר הוא עצמו במהירות 70 קמ"ש. מאחר ולפי דבריו עצר לשם סקרנות גרידא הרי שלמרות שנפגע מאחור יש לו תרומה לתאונה.
על כן אני מקבל את התביעה, בניכוי פריט 9 ג' לכתב התביעה (שלא הוכח) ומחייב את הנתבע לשלם לתובע 60% מהסכום הנותר, בצירוף הפרשי הצמדה וריבית מיום הגשת התביעה, אגרת משפט ושכ"ט בשיעור 17.5%.

ניתן היום, כ"ו אייר תשע"ב, 18 מאי 2012, בהעדר הצדדים.


מעורבים
תובע: מחמוד מעבד
נתבע: מיכאל אוחיון
שופט :
עורכי דין: